نماد اعتماد

آیا باید رم دست دوم بخرم؟ (راهنمای کامل خریدار)

آیا باید رم دست دوم بخرم؟ 

رم دست دو سرور 

رم استوک سرور 

رم کارکرده اچ پی

رم قدیمی سرور اچ پی

باید بدانید که تمام رم های سرور های اچ پی ای نسل های G5   G6 G7 G8 G9  , حتی یکسری رم های نسل G10 دست دوم و کارکرده هستند و شما دارید با یسکال گارانتی رم دست دوم خریداری میکنید.

رم دست دوم

من یکی از طرفداران اصلی ساخت رایانه های شخصی از قطعات قدیمی و اغلب استفاده شده هستم. بنابراین، همانطور که می توانید تصور کنید من تعداد زیادی رایانه شخصی با رم استفاده شده ساخته ام!دستگاه بازی فعلی من، یک رایانه شخصی با i5-6400 کارکرده و یک GTX 1080ti متعلق به قبل، خانه 16 گیگابایت رم استفاده شده Crucial DDR4 2400 است.

رم استوک سرور

این دو چوب کوچک، که من از eBay با مبلغ نسبتاً کم 40 پوند خریدم، در 4 سال گذشته بدون هیچ شماره ای به طرز دلپذیری با هم زمزمه کرده اند.اما - همیشه یک اما وجود دارد - آیا RAM من یک اتفاق خوش شانس است؟ آیا اکثر حافظه های رم استفاده شده از کار می افتند؟

آیا با وجود کاهش قیمت رم جدید در سال های اخیر، آیا باید رم دست دوم بخرید؟خب، به عنوان یک علاقه‌مند به رایانه‌های شخصی بازی، می‌خواهم به تمام سؤالات شما در مورد رم استفاده شده پاسخ دهم.

پس بیایید شروع کنیم!

آیا باید رم دست دوم بخرم؟ بله، باید رم دست دوم بخرید. با خرید رم مستعمل، به ازای هر دلار خرج شده، نسبت به رم جدید، سریعتر یا رم بیشتری دریافت خواهید کرد. بعلاوه، 2 تا 4 عدد رم کاملاً خوب را از پرتاب شدن در زباله سوز در محل دفن زباله محلی خود صرفه جویی خواهید کرد. به نظر من برد-برد! در این مقاله به این موارد خواهیم پرداخت:

من به سؤال "آیا باید رم دست دوم بخرم" و چرا را با عمق بیشتری پاسخ خواهم داد لیستی از مکان هایی که می توانید رم های دست دوم خریداری کنید دریافت خواهید کردبه تفاوت بین رم استفاده شده و رم بازسازی شده نگاه کنیدبه برخی از مشکلاتی که ممکن است در هنگام خرید رم دست دوم با آن مواجه شوید، نگاهی بیندازید.
نکاتی برای خرید رم دست دوم

 • بررسی کنید که چرا خرید رم دست دوم ممکن است حرکت مناسبی برای شما نباشد
 • نتیجه گیری و نگاهی به آنچه می توانید در آینده انجام دهید
 • خوب، اکنون می دانید که در این مقاله به چه چیزی می پردازم، بیایید بررسی کنیم و نگاه دقیق تری به هر بخش بیندازیم…

چرا باید به خرید رم دست دوم فکر کنید؟
خرید رم دست دوم… در هزینه شما صرفه جویی می کند به هر حال برای من یکی از بزرگترین مزیت های خرید رم دست دوم این است که ارزان تر است.

در مقایسه با رم جدید، رم استفاده شده هزینه بسیار کمتری دارد.این بدان معناست که می‌توانید آن پول نقد رایگان را برای یک CPU یا کارت گرافیک بهتر خرج کنید، یا می‌توانید رم استفاده شده بهتری نسبت به آنچه در صورت خرید جدید می‌خریدید، دریافت کنید.به عنوان مثال، 16 گیگابایت رم دست دوم بازسازی شده DDR4 3200 در حال حاضر با قیمت حدود 55 دلار در eBay به فروش می رسد.در حالی که مجموعه جدید «رم 16 گیگابایتی DDR4 3200» حدود 65 دلار برای شما هزینه خواهد داشت. ممکن است تفاوت زیادی به نظر نرسد.

چرا نباید رم دست دوم بخرید؟

بالاخره 10 دلار چیست؟اما این پس انداز 10 دلاری معادل 15 درصد پس انداز است. نه خیلی کهنه و این صرفه جویی با افزایش مقدار RAM حتی بیشتر می شود.32 گیگابایت رم 3200 حدود 90 دلار هزینه دارد. در حالی که همان رم برای شما 140 دلار هزینه جدید دارد.این یک صرفه جویی عظیم 36٪ است!هر چه رم استفاده شده بیشتر بخرید، صرفه جویی بیشتری در خرید رم جدید خواهید داشت.

خرید رم دست دوم… به حفظ محیط زیست کمک می کندوقتی قطعات کامپیوتر قدیمی خود را رها می کنید، فکر می کنید چه اتفاقی برای آنها می افتد؟آنها در محل دفن زباله ها شسته می شوند، در کوره های زباله سوز می سوزند یا در اقیانوس های ما شناور می شوند.

رم کارکرده hp

ما دوست داریم وانمود کنیم که چیزهای کوچکی مانند گرم شدن کره زمین و فروپاشی کامل محیط زیست جهانی چیزی است که افراد دیگر باید نگران آن باشند.

به هر حال، خرید یک رم جدید یا یک CPU، کوچکترین تفاوت را در محیط ایجاد نمی کند، درست است؟

اشتباه!!

مشکل اینجاست که در حال حاضر میلیاردها گیمر وجود دارند که عادت بسیار بدی در پرتاب کردن کنسول‌های قدیمی، رایانه‌های شخصی، پدهای بازی، و هر چیز دیگری در سطل زباله دارند، بدون اینکه فکری در مورد عواقب آن داشته باشند.و چرا آنها؟ کسب‌وکارهایی که نمی‌توانستند دو بار کلید روشن/خاموش را در مورد چیزهای کوچک احمقانه مانند هوای تمیز و آب شیرین بدهند، ما را سرشار از شعار بازاریابی «مشکل من نیست» کرده‌اند.

اما تخریب آهسته محیط زیست ما مشکل ماست، مشکل من و مشکل نسل آینده است. و ما باید مسئولیت جمعی سلامت سیاره خود را بپذیریم.هر قطعه رم، پردازنده گرافیکی، پردازنده مرکزی که در نهایت در کوره ذوب می شود، تعداد زیادی CO2 و ذرات پلاستیکی سرطان زا را به هوا پمپاژ می کند که بین لب های خود می مکید!هر ماژول رم، پردازنده گرافیکی ناخواسته، و فن «غیرقابل تعمیر»، میخ دیگری در تابوت کروی شکلی است که سیاره ما در حال سرفه کردن و پراکندگی راه خود است!بنابراین، موضع بگیرید! به دنیا نشان دهید که راه بهتری وجود دارد.

استفاده شده بخرید و سیاره ما را نجات دهید. به طور جدی، به همین سادگی است.

خرید رم دست دوم… برای پولتان رم بیشتری به شما می‌دهد
خوب، بنابراین می توانید با خرید رم دست دوم در هزینه خود صرفه جویی کنید. عالیه!

اما اگر بودجه مشخصی برای رم خود داشته باشید چه می شود. اگر 150 دلار یک سوراخ در جیب خود داشته باشید چه؟ آیا باید بیرون بروید و فقط به خاطر اینکه پول نقد دارید، آن را برای رم جدید خرج کنید؟

اوه، نه!!

باید  رم دست دوم بخری

می بینید، حتی اگر دست دوم بخرید، باز هم می توانید آن دسته از پول نقد را خالی کنید.اما شما می توانید این کار را به گونه ای انجام دهید که به نفع شما باشد:می توانید رم بیشتری بخرید.با خرید کارکرده به جای نو، در واقع می توانید رم بیشتری را با پول خود خریداری کنید.

به عنوان مثال، 150 دلار ممکن است برای شما 16 گیگابایت رم جدید DDR4 3200 خریداری کند.اما اگر دست دوم بخرید، 150 دلار ممکن است 32 گیگابایت رم DDR4 3200 برای شما بخرد.ریاضی در اینجا به زیبایی ساده است:خرید استفاده شده = رم بیشتر به ازای هر دلار خرج شدهحالا، این معادله ای است که می توانم با آن کنار بیایم!خرید رم دست دوم… سرعت رم بیشتری را در قبال پول شما به ارمغان می آوردخوب، اگر رم سریعتر مورد شماست، خرید دست دوم دوست شماست.

به عنوان مثال، اگر بودجه شما 150 دلار است، می‌توانید مجموعه‌ای از استیک‌های جدید 16 گیگابایتی DDR4 3200 RAM را بگیرید.بد نیست. اما شما می توانید بهتر انجام دهید…خیلی بهتر.

اگر کارکرده بخرید، با همان بودجه 150 دلاری، همچنان می توانید 16 گیگابایت رم DDR4 را دریافت کنید. اما به جای اینکه سرعت آن 3200 مگاهرتز پایین باشد، می توانید به مسیر سریع بروید و رم 3600 مگاهرتزی بخرید.اگر دست دوم بخرید، 12.5 درصد افزایش سرعت را به صورت رایگان دریافت خواهید کرد!چرا افراد بیشتری خرید نمی کنند استفاده شده!در نهایت، شما باید رم دست دوم بخرید، زیرا…یکی دیگر از دلایل عالی برای خرید رم دست دوم این واقعیت است که حافظه های رم تقریباً غیر قابل تخریب هستند!

من به طور تصادفی، در گذشته یک چوب قدیمی "Hynix RAM" را پس از افتادن از صندوق عقب ماشینم سوار کردم! و بعد از اینکه آن را از زیر لاستیکم بیرون آوردم، هنوز هم کار می کرد!

خرید رم استوک ddr3

هرچند جدی:
این تخریب ناپذیری هنگام خرید رم دست دوم چه معنایی برای شما دارد؟ این بدان معنی است که، صرف نظر از سن، رم استفاده شده مانند کاملاً جدید کار می کند.پس با خیال راحت خرید کنید.از کجا می توان رم استفاده شده را خریداری کرد؟این لیست من از بهترین مکان ها برای خرید رم های دست دوم و بازسازی شده است. اگر به جای دیگری فکر می کنید که بتوانم به این لیست اضافه کنم، در نظرات به من اطلاع دهید.CeX - یک ضمانت 2 ساله خوب ارائه می دهد، اما شما برای این کار هزینه کمی پرداخت می کنید.بازی - گاهی اوقات قطعات کامپیوتری مستعمل را می فروشد، اما نه اغلب. معمولا آنها را ارزان می فروشد.تفاوت بین رم بازسازی شده و ساده استفاده شده چیست؟تفاوت بین رم بازسازی شده و استفاده شده چیست؟به طور کلی، رم استفاده شده توسط شخصی به قصد استفاده از رم در رایانه های شخصی بازی یا نوع دیگری از رایانه شخصی خریداری می شود. سپس، پس از ارتقاء رایانه شخصی خود، به دنبال فروش رم قدیمی خود هستند.

 رم استوک

در وب‌سایت‌هایی مانند eBay، مقدار زیادی از این نوع رم استفاده شده را خواهید یافت. این دسته های رم معمولاً به صورت دیده شده فروخته می شوند.رم تا آنجایی که محاسبات پیش می‌رود تقریباً تخریب‌ناپذیر است، اما اگر قصد خرید آن را از شخصی دارید، همچنان می‌خواهید کارکرد آن را ببینید.هنگام خرید رم از شخصی، بدون گارانتی ارائه می شود و تنها محافظتی که دریافت می کنید همان چیزی است که PayPal یا سایر سیستم های پرداخت ارائه می دهند.رم Refurbished کمی متفاوت است:رم بازسازی شده هنوز مورد استفاده قرار می گیرد، اما تعدادی از تفاوت های کلیدی وجود دارد که طعم رم استفاده شده از وانیلی را مزه دار می کند.استیک های رم بازسازی شده معمولاً توسط مشاغل و نه افراد به فروش می رسد.

رم استوک سرور

برای اینکه رم را بازسازی شده در نظر بگیرید، توسط یک تکنسین آموزش دیده مورد بازرسی کامل قرار می گیرد.ابتدا رم از نظر نقص فیزیکی بررسی می شود. سپس، اگر هیچ علامت، ترک یا هیت سینک آشکاری از تراشه های رم جدا نشده باشد، بازرسی به فاز دو می رود.

فاز دو بازرسی، رم را برای صلاحیت الکتریکی آزمایش می‌کند. داخل یک مادربرد سازگار قرار داده شده و استرس تست شده است. این تست های استرس تا 24 ساعت طول می کشد. اگر رم آسیب ندیده باشد، به عنوان بازسازی شده است و در وب سایت هایی مانند eBay فروخته می شود.

رم بازسازی شده اغلب با 1 تا 2 سال گارانتی محدود ارائه می شود.

 • به دلیل فرآیند تست و گنجاندن گارانتی، خرید رم بازسازی شده کمی ریسک کمتری دارد.
 • با این حال، شما یک حق بیمه برای inclusio پرداخت خواهید کرد
 • n گارانتی و فرآیند تست.
 • مشکلاتی که ممکن است در مورد رم استفاده شده با آن مواجه شوید و نحوه حل آنها
 • PCB ترک خورده/شکسته
 • بسیار کم یاب
 • اگر PCB ترک خورده یا قطعاتش شکسته است، خرید نکنید
 • روشنایی RGB کار نمی کند
 • نقص بسیار بسیار نادر
 • بررسی کنید که آیا RAM کار می کند یا خیر
 • هیت سینک از تراشه های رم دور می شود
 • بسیار کم یاب
 • قابلیت اتصال مجدد با ترکیب حرارتی

!!توجه!!شایان ذکر است که در تمام مدتی که برای خرید رم های دست دوم صرف کرده ام، هرگز با هیچ یک از مشکلات بالا مواجه نشده ام.با این حال، می‌خواستم شما را از مشکلات احتمالی که ممکن است با آن‌ها روبرو شوید، بدون توجه به کوچک بودن آنها آگاه کنم.نکاتی برای خرید رم مستعمل یا بازسازی شدهنکته 2: رم نسل فعلی بخریدرم به نسل هایی مانند DDR4، DDR3، سابق تقسیم می شود.

میتوانید سرور های رو با این پردازند ههای جدید بخرید.

سرور استوک اینجا کلیلک کنید.

خرید سرور اداری

خرید سرور هاست

خرید سرور حسابداری

خرید سرور برای مجازی سازی 

کانفیگگ سخت افزاری سرور بازی

سرور ماین کرافت

خرید سرور فیزیکی 

خرید سرور اختصاصی

اما برخلاف پردازنده‌ها و پردازنده‌های گرافیکی، نسل‌های رم برای مدت طولانی دوام می‌آورند. نسل رم DDR4 از اوایل سال 2014، راه حل عملی رم بوده است.و DDR5 تا سال 2021 انتظار نمی رود. و حتی در آن زمان نیز برای چندین سال فوق العاده گران خواهد بود.حالا می‌دانم به چه چیزی فکر می‌کنید، اگر بتوانید برای خودتان چند عدد DDR3 نسل آخر بخرید، یک یا دو پنی پس انداز خواهید کرد، درست است؟متأسفانه اینطور نیست زیرا اکثر مادربردها از DDR3 پشتیبانی نمی کنند.بنابراین، هنگام خرید رم دست دوم، به نسل فعلی پایبند باشید.

 • نکته 3: رم قدیمی را با رم جدید مقایسه کنید

قیمت رم استیک های نو و دست دوم در نوسان دائمی است.قوانین عرضه و تقاضا معشوقه های بی ثباتی هستند. رم یک روزه استفاده شده به سختی نصف قیمت رم جدید است. سپس روز بعد رم جدید ارزان تر از رم استفاده شده است. ما در چه دنیای قدیمی بامزه ای زندگی می کنیم، آری؟نکته این است که اغلب می‌بینید که حافظه‌های رم جدید با قیمت‌های کمتری نسبت به رم دست دوم به فروش می‌رسند، به خصوص در روزهایی مانند جمعه سیاه نزدیک فصل تعطیلات.بنابراین، قبل از انتخاب کارکرده، حتما تمام قیمت ها را بررسی کنید.

نکته 4: در اطراف خرید کنید
تفاوت قیمتی بین رم استفاده شده توسط افراد و رم بازسازی شده که توسط مشاغل فروخته می شود وجود دارد.معمولاً برای یک قطعه بازسازی شده حق بیمه پرداخت می کنید.اما همیشه اینطور نیست.حتماً در اطراف خرید کنید، زیرا ممکن است رم های بازسازی شده را پیدا کنید که قیمت کمتری نسبت به انواع معمولی دارند.نکته 5: به دنبال شواهدی مبنی بر کارآمد بودن آن باشیدمی‌دانم، می‌دانم، گفتم که RAM تقریباً تخریب‌ناپذیر است، و وقتی اجرا می‌شود، بدون توجه به سن، عملاً مانند جدید کار می‌کند.بله این هنوز هم درست است.ولی:هنوز باید بررسی کنید رم کار می کند.

رم استوک HP

راستش را بخواهید، برخی از فروشنده‌های بداخلاق هستند که اگر فکر می‌کردند می‌توانند از پس آن برآیند، یک تکه کارت را به شما می‌فروشند که عبارت RAM روی آن با مداد رنگی نوشته شده است.قبل از خرید بررسی کنید که رمی که قصد خرید آن را دارید واقعاً کار می کند.

نکته 6: آیا اورکلاک شده است؟می توانید رم را اورکلاک کنید. و کمی به آن استرس وارد می کند. اما به اندازه ای نیست که شما را در مورد آن نگران کند.

گران چیزهای مهمتری مانند:آیا گربه شما صفحه کلید RGB جدید شما را حفاری می کند؟

یا سگ شما تشک موش جدید شما را می جود؟ پاسخ: بله خواهد کرد و شما را متقاعد خواهد کرد که تقصیر شما بوده که او آن را جویده است!اینها چیزهایی هستند که ارزش نگرانی دارندنکته 7: پی پال به خریدار محافظت می کند: از آن استفاده کنیدبه صورت نقدی پرداخت نکنید. لطفاً، به عشق همه چیز، فقط پول را مستقیماً از حساب بانکی خود به حساب فروشنده منتقل نکنید.

اگر حافظه رم از بین رفته باشد، راهی برای پس گرفتن پول خود نخواهید داشت.از PayPal استفاده کنید زیرا محافظت بسیار قوی از خریدار ارائه می دهد.اگر RAM رسید و به نظر می‌رسد که یک یا دو ساعت در یک باربیکیو تابستانی صرف شده است، می‌توانید به PayPal بگویید و آنها پولتان را به شما پس خواهند داد.نکته 8: ضمانت‌ها تا زمانی که زیاد اضافی پرداخت نکنید عالی هستند
توجه داشته باشید که ممکن است برای قطعات بازسازی شده که دارای گارانتی هستند، حق بیمه کمی بپردازید.من قطعات کامپیوتر دست دوم را از سرتاسر دنیا میخرم و به ندرت با آنها گارانتی میگیرم. اما گارانتی می تواند تا حدی اطمینان و امنیت ایجاد کند.

رم دست دوم یا رم استوک 

نکته 9: رم قدیمی خود را بفروشید تا به پرداخت هزینه رم استفاده شده جدید کمک کنیداجازه ندهید RAM قدیمی شما در قرعه کشی ناپدید شود.و لطفاً، با انداختن یک قطعه پلاستیکی بسیار خوب دیگر در سطل زباله، به مصیبت های مادر طبیعت اضافه نکنید.کسی مثل شما می خواهد قطعات دست دوم بخرد. بنابراین، اجازه دهید شخص دیگری با فروش چوب قدیمی شما در برخی از سرگرمی های رم استفاده شده شرکت کند.

افراد زیادی در آنجا وجود دارند که می خواهند یک رایانه شخصی رسانه ای یا یک رایانه شخصی ارزان قیم فورتنایت بسازند که برای رسیدن به سرعت 60 فریم در ثانیه به حافظه بسیار سریع نیاز ندارند.بعلاوه، هر پولی که به دست می آورید را می توانید برای خرید رم جدیدتان بازگردانید.

چرا نباید رم دست دوم بخرید؟اکنون ما از تمام نکات مثبت خرید رم دست دوم عبور کرده ایم، نمی توانم شما را بدون فرو بردن انگشتان پا به راهتان بفرستم، فقط کمی، به دلایلی که چرا نباید رم دست دوم بخرید.
 • در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا نباید رم دست دوم بخرید:
 • استیک های رم استفاده شده با گارانتی سازنده ارائه نمی شوند
 • در صورت خرید از یک فروشنده شخصی ممکن است نتوانید رم را برگردانید
 • در بسیاری از مواقع، تاریخچه رم ها و اینکه آیا اورکلاک شده است را نمی دانید
 • از آنجایی که رم تقریباً تخریب ناپذیر است، تفاوت چندانی بین رم جدید و دست دوم از نظر قیمت در مقایسه با پردازنده‌های گرافیکی، مثلاً جدید و دست دوم وجود ندارد.

نتیجه
من صادقانه معتقدم که خرید رم مستعمل یا بازسازی شده راهی عالی برای به دست آوردن حافظه بیشتر و سریعتر در رایانه شما با پول کمتر است.بعلاوه، با جلوگیری از ارسال دو چوب پلاستیکی دیگر به زباله سوز، به نجات زمین کمک می کنید.اما جذابیت بزرگ برای من پولی است که می توانید پس انداز کنید. بنابراین، برخی از وب سایت هایی که در بالا ذکر کردم را بررسی کنید:

بار بعدی رم شما می تواند در حال حاضر در یکی از آنها فهرست شود.بعدش چی؟آیا می توانم قطعات بازسازی شده کارکرده دیگری بخرم؟ آره. پردازنده‌های گرافیکی، پردازنده‌های مرکزی، مادربردها، درایوهای Blue-ray، شما آن را نام ببرید، من آن را استفاده کرده‌ام و یک سیستم از آن ساخته‌ام. من هرگز هیچ شکست یا مشکلی نداشتم.در مورد فن / کیس های دست دوم چطور؟ بله، می توانید کیس و پنکه کارکرده بخرید. شما همچنین می توانید محلول های خنک کننده استفاده شده را خریداری کنید. با این حال، موارد استفاده شده اغلب نیاز به تمیز کردن خوب دارند. پس از همه، رایانه های شخصی آهنربای گرد و غبار هستند!

PSU چطور؟ من در گذشته PSU های دست دوم خریداری کرده ام و کاملاً خوب کار کرده اند. با این حال، PSU ها با گذشت زمان تخریب می شوند. توان خروجی آنها هر سال حدود 5 درصد کاهش می یابد، بنابراین، یک PSU قدیمی برق کمتری نسبت به یک PSU جدید تامین می کند.

همانطور که گفته شد، اگر یک PSU قدیمی بسیار قدرتمند بخرید، باید به راحتی قدرت کافی برای تغذیه حتی پرقدرت ترین قطعات مدرن را داشته باشد.من می خواهم کامپیوتر بازی خود را از قطعات استفاده شده بسازم، چگونه این کار را انجام دهم؟

آهان شما خوش شانس هستید، من چند ماه پیش یک "چگونه از قطعات استفاده شده یک رایانه شخصی بازی بسازیم" نوشتم. اینجا می توانید نگاهی به آن بیندازید.

استوک dl380 g9