اطلاعات تماس

واحد فروش :

واحد فروش شرکت ماهان شبکه ایرانیان متشکل از فروش سازمانی و فروش عادی می باشد. برای ارتباط با این بخش از اطلاعات تماس زیر بهره مند شوید :

021-91008413 داخلی 100 ( منشی فروش ) و داخلی 120 مدیریت فروش می باشد.

سایر خطوط :

021 - 88930071

021 - 88930072

021 - 88930073

021 - 88930074

021 - 88930076

همچنین برای پیگیری کالای خریداری شده و همچنین امور گارانتی با داخلی 300 ( منشی بخش فنی و خدمات پس از فروش ) در ارتباط باشید.

شماره های مستقیم ( انتقادات ، پیشنهادات و شکایات )

021-88930071

استعلام قیمت (تلگرام):

09128352023

پست الکترونیکی :

Contact[@]itmahan.com

آدرس دفتر:

تهران - میدان ولیعصر - کوچه ملائی - پلاک 9 ساختمان ماهان

رید کنترلر سرور HP 

رید کنترلر سرور HP

خرید رید کنترلر سرور HP

یکی از مهم ترین موارد در خرید سرور اچ پی خرید رید کنترلر اچ پی مناسب برای سرور میباشد که بتوانید از تمام داده های شما رو سرور اچ پی مراقبت و محافظت کند انتخاب رید کنترلر بسیار مهم میباشد و باید در خرید و انتخاب رید کنترلر سرور دقت کنید.

قیمت ریدکنترلر سرور G10

رید کنترلر های معروف رو ی سرور G10 به شرج زیر میباشد 

  • P408I
  • P...

خرید رید کنترلر سرور HP

یکی از مهم ترین موارد در خرید سرور اچ پی خرید رید کنترلر اچ پی مناسب برای سرور میباشد که بتوانید از تمام داده های شما رو سرور اچ پی مراقبت و محافظت کند انتخاب رید کنترلر بسیار مهم میباشد و باید در خرید و انتخاب رید کنترلر سرور دقت کنید.

قیمت ریدکنترلر سرور G10

رید کنترلر های معروف رو ی سرور G10 به شرج زیر میباشد 

  • P408I
  • P816I

قیمت ریدکنترلر سرور G9

رید کنترلر های معروف روی سرور های اچ پی ای نسل G8 به شرج زیر میباشد :

  • P440/2GAR
  • P840/4G 

قیمت ریدکنترلر سرور G8

رید کنترلر های معروف برای سرور HP G8 

  1. P420
  2. P421
  3. P822

رید کنترلر سرور HP چیست؟

آرایه اضافی دیسک‌های مستقل (RAID) یک فناوری دیسک مجازی است که چندین درایو فیزیکی را در یک واحد ترکیب می‌کند. رید کنترلر سرور می‌تواند افزونگی ایجاد کند، عملکرد را بهبود ببخشد یا هر دو را انجام دهد. اگر داده‌های حیاتی بر روی یک آرایه RAID قرار می‌گیرند، باید در یک درایو فیزیکی دیگر یا مجموعه منطقی درایوها پشتیبان‌گیری شوند. کارت رید کنترلر اچ پی درایوهای دیسک سخت سرور یا درایوهای حالت جامد (SSD) را مدیریت می‌کند تا با هم کار کنند و افزونگی یا عملکرد را افزایش دهند. این می‌تواند سخت افزاری یک کارت RAID یا نرم‌افزاری باشد. این کنترلرها از آرایه اضافی دیسک‌های مستقل (RAID) سطوح 0، 1، 5، 6، 10، 50 و 60 پشتیبانی می‌کنند.
اگر نیاز به خرید رید کنترلر سرور اچ پی دارید، می‌توانید با خرید رید کنترلر سرور دو یا چند هارد دیسک خود را رید سخت افزاری کنید، اگرچه هزینه بالاتری دارد. ولی اگر هزینه مهم‌تر است، می‌توانید از ریدهای نرم‌افزاری نیز استفاده کنید.

وظیفه رید کنترلر سرور HP چیست؟

رید کنترلر سرور پنج وظیفه اصلی دارد:

1. ریکاوری به صورت اتوماتیک
2. پیش‌بینی، شناسایی و رفع مشکلات
3. مانیتورینگ کارهای I/O
4. حفاظت در برابر داون تایم
5. بررسی مداوم پارامترهای اصلی

همچنین رید کنترلر سرور HP دارای سه جزء زیر برای پیشبرد وظایفش است:

- Cache
- Drive
- CPU

هماهنگی رید کنترلر سرور اچ پی با هارد درایو از مهم‌ترین نکات درباره این قطعه الکترونیکی است. کنترل سیستم یک رید کنترلر نیز توسط موتور چند هسته‌ای RAID-On-Chip آن صورت می‌گیرد که دارای فرکانس 600 مگاهرتزی است.

پیکربندی رید کنترلر چیست؟

برای راه اندازی رید کنترلر سرور HP باید از چندین درایو ذخیره‌سازی برای ایجاد یک سیستم ذخیره‌سازی قابل اجرا استفاده کرد. این می‌تواند به بهبود کارایی کلی ذخیره‌سازی و همچنین محافظت در برابر خرابی درایو با ترکیب درایوهای پشتیبان کمک کند که انواع مختلفی دارد و نحوه عملکرد سیستم شما هم به پیکربندی RAID خاصی که از آن بهره می‌برید، بستگی دارد.

چرا رید کنترلر سرور HP دارای باتری هستند؟

همانطور که احتمالا می‌دانید، کنترل‌کننده دیسک RAID در واقع یک ویژگی ایمن سیستم است که به دیسک موجود در آرایه دیسک اجازه می‌دهد بدون از کار انداختن سیستم از کار بیفتد. در رید کنترلر سرور اچ پی یک بافر تعبیه شده که دارای باتری است و داده‌ها را در بافر کش تا زمانی که روی درایوهای دیسک نوشته شود، ایمن نگه می‌دارد.

کارت رید کنترلر SAS چیست؟

رید کنترلرهای SAS تقریباً جایگزین رید کنترلرهای SATA در سطح متوسط و پیشرفته شده‌اند، زیرا هم با هارد دیسک‌های SAS با کارایی بالا و هم با درایوهای SATA با ظرفیت بالا سازگار هستند. شما همچنین می‌توانید از کابل‌های طولانی تر با SAS برخلاف محدودیت‌های SATA استفاده کنید.
رید کنترلر، بردهای کامپیوتری هستند که سیستم‌های RAID را کنترل می کنند. انواع RAID رایج شامل RAID 0 (Data Striping)، RAID 1 (Disk Mirroring) و RAID 5 controller (Striping with Distributed Parity) می باشد.

ACU در پیکربندی رید کنترلر چیست؟

Array Configuration Utility که به اختصار ACU گفته می‌شود، ابزاری کاربردی برای پیکربندی رید روی سرور است. از آن جا که سرورهای اچ پی غالبا همراه با سخت‌افزار رید کنترلر سرور اچ پی به فروش می‌رسند، بنابراین باید پیش از نصب سیستم عامل، پیکربندی سخت‌افزاری رید را روی سرور خود انجام دهید و این به کمک ACU امکان‌پذیر است. ویرایش، توسعه و تغییر نوع Raid از مهم‌ترین قابلیت‌هایی است که ACU در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

خرید رید کنترلر سرور اچ پی

بیش از سه دهه است که کمپانی HP اقدام به طراحی و توسعه رید کنترلر سرور اچ پی می‌کند و همواره جزو بهترین‌ها در این زمینه بوده است. رید کنترلر اچ پی با نام HPE Smart Array عرضه می‌شود. نسل دهم رید کنترلر اچ پی برای سرورهای نسل دهمی جدیدترین محصول عرضه شده توسط اچ پی است که از قابلیت‌های بسیار پیشرفته‌ای بهره می‌برد.

ویژگی‌های مهم رید کنترلر سرور HP نسل 10

• افزایش چشمگیر ظرفیت ذخیره‌سازی
• پشتیبانی از 1.6 میلیون IOPS که باعث افزایش بیش از 60 درصدی کارایی و کاهش 45 درصدی مصرف برق در مقایسه با رید کنترلر های نسل نهم می‌شود.
• رمزنگاری با ابزار پیشرفته SR Secure Encryption
• افزایش 25 درصدی Write Performance رید 5 و 6 که آن‌ را برای ذخیره‌سازی حجم بالای دیتا مناسب‌تر می‌کند.
• استفاده از ویژگی Mixed Mode که می‌توان به کمک آن از HBA و RAID روی یک کنترلر بهره برد.
• کاهش محسوس زمان ریدبندی در کنترلر های نسل ده و افزایش سرعت Parity Initialization جهت ایجاد Volume
• بهره بردن از کنترلر SATA HPE Dynamic Smart Array S100i که گزینه‌ای ‌ایده‌آل برای بوت و دیتا است.

نکاتی که درباره نام‌گذاری رید کنترلر سرور HP باید بدانید!

اگر قصد خرید یک رید کنترلر مناسب برای سرور اچ پی خود دارید، برای شناخت بهتر مدل‌های آن باید نحوه نام‌گذاری آن‌ها را بدانید. تا پیش از نسل دهم، رید کنترلر ها از اسامی 5 کاراکتری استفاده می‌کردند که هرکدام بیانگر یک ویژگی درباره آن است:

1. کاراکتر اول نشانگر سری رید کنترلر سرور اچ پی است که سه حرف P، B و H است.
2. کاراکتر دوم شامل عدد 2 که نشانگر Base، 4 به معنای Mainstream، 7 مخصوص سری Blade و 8 مختص سری‌های ML و DL است.
3. کاراکتر سوم شامل اعداد صفر تا چهار است؛ صفر یعنی SAS 3G، 1 یعنی SAS 6G، 2 یعنی Gb/s، 3 به معنای SAS 12G with HP Secure encryption و چهار یعنی SAS 12G for G9.
4. کاراکتر چهارم نوع پورت را مشخص می‌کند؛ صفر یعنی پورت Internal، 1 یعنی پورت External، 2 به معنای یک پورت Internal و یک پورت External، 4 به طور ویژه مختص Blade 460c و 6 برای Blade 660c.
5. برای مدیا است؛ حرف i برای Integrated، m برای Mezzanine، br به معنای Flexible controller for Blade و ar برای Flexible controller for ML/DL می‌باشد.

نام‌گذاری در ریدکنترلر سرورهای HP G10

1. کاراکتر اول نشان‌دهنده سری E، S و P است.
2. کاراکتر دوم سری کنترلر یعنی 1، 2، 4 و 8 را نشان می‌دهد و هرچقدر کارایی رید کنترلر سرور بیشتر باشد، این عدد بزرگ‌تر است.
3. کاراکتر سوم تعداد SAS Lane را نشان می‌دهد که اعداد ۰۰ و ۰۴ و ۰۸ و ۱۶ است.
4. کاراکتر چهارم نوع پورت را نشان می‌دهد؛ i یعنی پورت Internal، e یعنی پورت External و ie یعنی هر دو پورت.
5. کاراکتر پنجم شکل ریدکنترلر را بیان می‌کند:
- a : کوتاه‌شده Adaptive RAID on Chip
- b : مناسب سری C7000 سرور بلید
- c : مناسب HPE Synergy Compute Nodes
- m : قابل استفاده روی کاربردهای مختلف نظیر Synergy و استوریج MSA
- p : مناسب سرورهای رک و سرورهای تاور که روی اسلات PCIe نصب می‌شوند.
6. کاراکتر ششم که شامل MR و SR است و نوع چیپست را بیان می‌کند.

خرید رید کنترلر سرور HP

اگرچه معمولا رید کنترلر همراه با سرور به فروش می‌رسد، اما به دلایل مختلفی نظیر خرابی رید یا خرید سرور کارکرده نیاز به خرید دوباره رید کنترلر سرور HP به وجود می‌آید. رید کنترلر سرور اچ پی قطعه‌ای مهم در ساختار سرور محسوب می‌شود و خرید آن نیازمند سطح بالایی از دانش فنی درباره سرور و شبکه است. به همین خاطر دریافت مشاوره خرید رید کنترلر اچ پی توسط تیم فروش دکتر اچ پی به شما پیشنهاد می‌شود.

ما در ماهان شبکه ایرانیان با برند تجازی دکتر اچ پی تلاش بر این داریم که بتوانیم تمام سرور های و فطعات جانبی سرور اچ پی ای را در تمام نسل های سرور اچ پی پشتیبانی کنیم وبهترین محصولات را برای شما دوستان و مشتریان عزیز داشته باشیم خرید قطعات اورجینال و سالم و گارانتی های مناسب برای سرور های اچ پی ای در تمام نسل سرور های اچ پی ای در جیطه تخصص ماست می توانید لیست قیمت تمام محصولات را در سایت تخصصی ما در ماهان شبکه ایرانیان www.mahanshabake.com مشاهده کنید.

قیمت سرور dl360 g8

قیمت سرور hp

قیمت سرور dl360 g9 

قیمت سرور dl360 g10

قیمت سرور dl380 g8

قیمت سرور dl380 g9 

قیمت سرور dl380 g10

بیشتر
11 محصول وجود دارد