اطلاعات تماس

واحد فروش :

واحد فروش شرکت ماهان شبکه ایرانیان متشکل از فروش سازمانی و فروش عادی می باشد. برای ارتباط با این بخش از اطلاعات تماس زیر بهره مند شوید :

021-91008413 داخلی 100 ( منشی فروش ) و داخلی 120 مدیریت فروش می باشد.

سایر خطوط :

021 - 88930071

021 - 88930072

021 - 88930073

021 - 88930074

021 - 88930076

همچنین برای پیگیری کالای خریداری شده و همچنین امور گارانتی با داخلی 300 ( منشی بخش فنی و خدمات پس از فروش ) در ارتباط باشید.

شماره های مستقیم ( انتقادات ، پیشنهادات و شکایات )

021-88930071

استعلام قیمت (تلگرام):

09128352023

پست الکترونیکی :

Contact[@]itmahan.com

آدرس دفتر:

تهران - میدان ولیعصر - کوچه ملائی - پلاک 9 ساختمان ماهان

سن استوریج HP 

سن استوریج HP

خرید استوریج HP

در حین تحقیق در مورد راه حل های مختلف ذخیره سازی مرکز داده، ممکن است با اصطلاحات SAN و NAS برخورد کرده باشید. در حالی که آنها عبارات بسیار مشابهی دارند (شبکه فضای ذخیره سازی در مقابل ذخیره سازی متصل به شبکه) اما در واقعیت، آنها دو چیز بسیار متفاوت هستند.

از بسیاری جهات، یک SAN (شبکه فضای ذخیره سازی) شبیه به یک شبکه LAN (شبکه محلی...

خرید استوریج HP

در حین تحقیق در مورد راه حل های مختلف ذخیره سازی مرکز داده، ممکن است با اصطلاحات SAN و NAS برخورد کرده باشید. در حالی که آنها عبارات بسیار مشابهی دارند (شبکه فضای ذخیره سازی در مقابل ذخیره سازی متصل به شبکه) اما در واقعیت، آنها دو چیز بسیار متفاوت هستند.

از بسیاری جهات، یک SAN (شبکه فضای ذخیره سازی) شبیه به یک شبکه LAN (شبکه محلی) است با این تفاوت که به طور کامل از سیستم های ذخیره سازی تشکیل شده است. در مقابل، یک LAN معمولاً شامل رایانه‌ها، چاپگرها، تلفن‌های IP، سوئیچ‌ها، سرورها و غیره است که همه با یکدیگر صحبت می‌کنند. SAN در خارج از LAN عمل می کند تا به همه منابع شبکه موجود خود اجازه دهد فقط برای برنامه های ذخیره سازی استفاده شوند. این امکان سرعت بالاتر انتقال داده و افزایش پایداری را برای عملیات ذخیره سازی حیاتی و پشتیبان گیری فراهم می کند.

برخلاف SAN، یک NAS (ذخیره‌سازی متصل به شبکه) به‌عنوان یک دستگاه در یک شبکه LAN عمل می‌کند. یک NAS معمولاً یک سیستم عامل کوچک روی خود دارد تا بتواند تراکنش‌های فایل را انجام دهد، اما باید شبکه را با رایانه‌های فوق‌الذکر، چاپگرها، تلفن‌های IP و غیره به اشتراک بگذارد... اگر به همه داده‌های خود در دسترس نیاز ندارید سریعترین سرعت ممکن و در عوض نیاز به راهی برای همه رایانه های شما برای دسترسی آسان به فایل ها در یک شبکه دارد تا اینکه یک NAS انتخاب بهتری برای شما باشد.

هر دو سیستم مزایا و معایب خود را دارند. در صورت نداشتن زیرساخت های موجود، راه اندازی SAN می تواند گران باشد. قطعات اضافی و کابل کشی به دلیل ماهیت تخصصی آنها ممکن است هزینه بالایی داشته باشند، اما نتیجه نهایی معمولا انتقال داده ها و سرعت دسترسی بسیار سریعتر است. با این حال، یک NAS هزینه راه‌اندازی پایین‌تری دارد، اما زمانی که چندین نفر از شبکه استفاده می‌کنند یا سعی می‌کنند به فایل‌های مشابه دسترسی پیدا کنند، زمان دسترسی کمتری خواهد داشت.

اگر سؤالی در مورد راه حل ذخیره سازی برای شما دارید، همین امروز با MAHANSHABAKE.COM تماس بگیرید!

سن استوریج چیست؟

خرید استوریج hp

سن استوریج اچ پی همان طور که از نامش پیداست (Storage Area Network که به اختصار SAN گفته می‌شود) شبکه‌ای از فضاهای ذخیره‌سازی است. این شبکه شرایطی را برای سرور HP فراهم می‌کند تا بتواند مستقیما به بلاک هارد دیسک متصل شود. کاربرد سن استوریج HP بیشتر از همه جهت ذخیره‌سازی دیتا و VMFS است؛ VMFS یعنی فضایی برای فایل‌های سیستم ماشین مجازیقابلیت‌هایی که سن استوریج HP در ذخیره‌سازی دیتا ارائه می‌دهد، آن را مناسب کار شرکت‌های بزرگ می‌کند. چرا که SAN از کارایی و انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌ای برخوردار است و این دو ویژگی برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ اهمیت بسیاری دارد. همچنین سن استوریج اچ پی کاری می‌کند تا دستگاه‌های ذخیره‌سازی دیتا مستقل از سرور باشد و خود به عنوان یکی از ارکان شبکه فعالیت کند. این باعث می‌شود تا فشار کاری عظیمی از سرور کم شود، دسترسی به اطلاعات سرراست‌تر صورت گیرد و بدین شکل کارایی آن افزایش یابد.

در یک سن استوریج HP کار طاقت‌فرسایی نظیر بکاپ‌گیری از داده‌ها به مراتب راحت‌تر صورت می‌گیرد و حتی می‌توانید بسته دیتا را بین هارد دیسک SAN‌های مختلف جابجا کنید. فراموش نکنید که این کارها بدون نیاز به سرور انجام‌پذیر است و از این جهت سن استوریج اچ پی کارایی بالایی دارد.

شبکه SAN چیست؟

خرید سن استوریج HP

شبکه سن استوریج ، یک شبکه پرسرعت و تخصصی مبتنی بر فناوری فیبر نوری جهت اتصال سرور به هارد سرور HP است. اهمیت شبکه SAN از این جهت است که توانایی ترکیب هاست، سوییچ و دستگاه‌های ذخیره‌سازی با پروتکل‌های متفاوت را دارد. از این رو این شبکه نقش برجسته‌ای در مفهوم Business Continuity Management دارد.

برای شناخت بیشتر شبکه SAN، باید با چهار اصطلاح آشنا شویم:

- Node: دستگاهی که به یک SAN وصل می‌شود.
- WWN: مخفف WorldWide Name که منظور آن اسمی است که برای هرکدام از دستگاه‌های ذخیره‌سازی به صورت ویژه برای فقط همان دستگاه تعیین می‌شود.
- Fabric: به طور کلی به همه سخت‌افزارهایی که یک سرور یا ورک استیشن را به کمک فناوری سوییچینگ فیبر نوری به دستگاه ذخیره‌سازی وصل می‌کنند، فابریک گفته می‌شود.
- Fibre Channel: این فناوری جهت ذخیره‌سازی در شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شبکه SAN شامل چه قسمت‌هایی است؟

استوریج اچ پی

به طور کلی شبکه SAN شامل شش قسمت اصلی می‌شود:

1. سوییچ:

کاری که سوییچ انجام می‌دهد، ایجاد فابریک SAN است. سوییچ درست مثل روتر هدایت‌کننده سرور جهت دسترسی به ذخیره‌ساز است. سوییچ‌ها بر اساس کارایی خود به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

- سوییچ Core: جهت فراهم کردن ISL برای اتصال Any-to-Any
- سوییچ Edge: برای مهیا کردن پورت کاربری اتصال سرورها

2. روتر:

روتر توانایی فراهم کردن سطح بسیار بالایی از ارتقاپذیری و اشتراک‌گذاری دستگاه‌ها را در شبکه فیبر نوری دارد.

3. دستگاه ذخیره‌سازی:

بخش اصلی سن که اصلا وظیفه‌اش یکپارچه‌سازی استوریج‌ hp است.

4. سرور:

فارغ از این که سرور از چه سیستم عاملی استفاده می‌کند، مهم است که دارای کارت HBA باشد. این کارت‌ها که معمولا هم دو پورت هستند، وظیفه اتصال سرور به سن استوریج اچ پی را دارند.

5. کابل و کانکتور:

همان طور که پیشتر گفته شد، SAN مبتنی بر فناوری فیبر نوری است. بنابراین از کابل‌های فیبر نوری هم استفاده می‌کند.

6. نرم‌افزارهای مدیریتی:

این نرم‌افزارها با مدیریت و مانیتورینگ بخش‌های مختلف وظیفه بهینه‌کردن عملکرد سن استوریج اچ پی را دارند.

پروتکل‌های شبکه استوریج HP

شبکه SAN از چهار پروتکل اصلی جهت ایجاد ارتباط میان سرور و اجزا استفاده می‌کند:

- iSCSI: این نوع اتصال بدین صورت عمل می‌کند که ابتدا دستورات SCSI را برای لایه TCP/IP جمع‌آوری می‌کند، سپس به شکل نقطه به نقطه اطلاعات را میان دو بخش iSCSI Initistor که روی سرور است و iSCSI که روی ذخیره‌ساز منتقل می‌کند.
- SAS: از این پروتکل بیشتر در مقیاس‌های کوچک‌تر شبکه استفاده می‌شود. SAS اتصال و انتقال اطلاعات را بین SCSI و شبکه برقرار می‌سازد.
- FC: پروتکلی که از iSCSI سه برابر سریع‌تر است و امنیت بهتری هم دارد.
- FCoE: پروتکل ترکیبی FC و Ethernet که بیشتر برای سرورهای Blade مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سن استوریج HP

سن استوریج اچ پی NAS و DAS

استوریج اچ پی

این دو روش رایج‌ترین روش‌ها برای ذخیره‌سازی اطلاعات هستند که هرکدام با یکدیگر تفاوت‌های محسوسی دارند. DAS اولین روش ذخیره‌سازی اطلاعات است که مستقیما به سرور وصل می‌شود و می‌تواند چند کاربر مختلف را به یک سوییچ متصل کند. اما عدم انعطاف‌پذیری نسبت به روش‌های دیگر و همچنین از بین رفتن دسترسی به دیتا در صورت بروز مشکل در سرویس میزبان باعث شده تا DAS دیگر گزینه اول سن استوریج HP نباشد.
NAS هم نسخه پیشرفته‌تر DAS است که در شبکه‌های LAN جهت پشتیبانی، اشتراک و انتقال دیتا تعریف می‌شود. NAS با این که نکات مثبتی دارد، اما مناسب ذخیره‌سازی حجم بالایی از داده‌ها نیست و از این رو مناسب شکل‌های سبک‌تر نظیر ایمیل سرور است.
در نهایت SAN بهترین روش ذخیره‌سازی اطلاعات است. استوریج اچ پی 

نقاط ضعف و قوت استوریج اچ پی

قیمت استوریج hp

SAN Storage امکاناتی به شبکه ارائه می‌‎دهد که باعث افزایش چشمگیر بهره‌وری در عملکرد کلی تجهیزات شده و در نهایت شرایط مناسب‌تری برای استفاده کاربر از شبکه به وجود می‌آورد. سن استوریج hp شبکه را از انواع تجهیزات جانبی برای ذخیره اطلاعات بی‌نیاز می‌سازد و فضای ذخیره دیتا را هم افزایش می‌دهد. این مسئله باعث کاهش هزینه‌ها در خرید هارد دیسک نیز می‌شود که تا حد زیادی قیمت بالای سن استوریج اچ پی را توجیه می‌کند.
اگر از اتاق سرور استفاده می‌کنید، حتما می‌دانید که فضای اتاق محدود است و تا جای ممکن باید در اشغال این فضاها حساسیت به خرج داد. استفاده از استوریج hp به این امر کمک شایانی می‌کند. همچنین امنیت بالای SAN Storage می‌تواند خیال شما را از بابت حفظ داده‌ها راحت کند. در نهایت سن استوریج HP یک قابلیت مهم دیگر هم دارد و آن هم یکپارچه‌سازی برندهای مختلف است.
با این حال سن استوریج HP ضعف‌هایی هم دارد. همان طور که پیشتر اشاره شد، قیمت سن استوریج hp در مقایسه با سایر ذخیره‌سازها بالاست. همچنین امکان دسترسی مستقیم به دایرکتوری را نمی‌دهد و این به خاطر سطح بلوک‌بندی آن است. همچنین نمی‌توان از یک بلوک اطلاعات را در حین استفاده به صورت مشترک خواند و در نهایت مهم‌ترین نقطه ضعف سن استوریج اچ پی ، احتمال نقص حین دریافت اطلاعات وقتی چند هاست در حال استفاده است، می‌باشد.
با این حال این نقاط ضعف آن ‌قدر کوچک و موردی است که در قیاس با امکاناتی که سن استوریج اچ پی ارائه می‌دهد، قابل چشم پوشیست.

خرید استوریج HP

قیمت سن استوریج اچ پی

از آن جا که استوریج HP قیمت بالایی در مقایسه با سایر ذخیره‌سازها دارد و یک قطعه پیچیده و تخصصی است، بنابراین برای خرید سن استوریج اچ پی بهتر است از کارشناسان این حوزه مشاوره دریافت کنید. فروشگاه دکتر اچ پی به عنوان مرجع تخصصی فروش سرورهای اچ پی و قطعات جانبی سرور با ارائه گارانتی واقعی و مشاوره حرفه‌ای توسط کارشناسان فروش بهترین انتخاب برای خرید سن استوریج HP می‌باشد.

قیمت سن استوریج HP

میتوانید با تماس با ما قیمت روز سن استوریج های اچ پی ای می توانید با ما تماس بگیرید.

بیشتر
10 محصول وجود دارد