اطلاعات تماس

واحد فروش :

واحد فروش شرکت ماهان شبکه ایرانیان متشکل از فروش سازمانی و فروش عادی می باشد. برای ارتباط با این بخش از اطلاعات تماس زیر بهره مند شوید :

021-91008413 داخلی 100 ( منشی فروش ) و داخلی 120 مدیریت فروش می باشد.

سایر خطوط :

021 - 88930071

021 - 88930072

021 - 88930073

021 - 88930074

021 - 88930076

همچنین برای پیگیری کالای خریداری شده و همچنین امور گارانتی با داخلی 300 ( منشی بخش فنی و خدمات پس از فروش ) در ارتباط باشید.

شماره های مستقیم ( انتقادات ، پیشنهادات و شکایات )

021-88930071

استعلام قیمت (تلگرام):

09128352023

پست الکترونیکی :

Contact[@]itmahan.com

آدرس دفتر:

تهران - میدان ولیعصر - کوچه ملائی - پلاک 9 ساختمان ماهان

کارت گرافیک ( Graphics Card ) 

کارت گرافیک ( Graphics Card )

 کارت گرافیک سرور - بررسی و خرید کارت GPU سرور

یکی از موارد بسیار مهم در خرید کارت گرافیک برای سرور hp ساپورت ان توسط سرور خریداری شده هست برای تمام سرور های اچ پی ای رایزر خاصی برای نصب کارت گرافیک نیاز دارید که بجه های دکتر اچ پی تلاش می کند بهترین راهنمایی و کمک را به شما داشته باشند. بررسی و خرید کارت گرافیک سرور کارت گرافیک سرور در واقع مخص...

 کارت گرافیک سرور - بررسی و خرید کارت GPU سرور

یکی از موارد بسیار مهم در خرید کارت گرافیک برای سرور hp ساپورت ان توسط سرور خریداری شده هست برای تمام سرور های اچ پی ای رایزر خاصی برای نصب کارت گرافیک نیاز دارید که بجه های دکتر اچ پی تلاش می کند بهترین راهنمایی و کمک را به شما داشته باشند. بررسی و خرید کارت گرافیک سرور کارت گرافیک سرور در واقع مخصوص سرور hp استفاده می‌شوند و می‌توانند در ورک استشن های رندرینگ نیز مورد استفاده قرار گیرند. اما برخی کارت گرافیک‌ها سازگاری کامل با سرورها داشته و در کنار پردازنده‌ها و رم‌های بخصوص آنها قابل استفاده هستند. در این بخش سعی شده کارت گرافیک‌های پر مصرف قابل نصب روی سرورها را معرفی کنیم.و با شما در مورد ان کار کنیم می توانیم در مورد ان بررسی کنیم.

کارت گرافیک سرور hp

کارت گرافیک قطعه ای سخت افزاری و یک کارت توسعه است که تصاویر خروجی را برای نمایشگر تولید می‌کند. کارت گرافیک مسئول تولید تصویر به روی مانیتور و نمایشگر است. نام های دیگر کارت گرافیک Video Card ، Display Card، Display Adapter وGraphics Adapter هستند.کارت گرافیک بهتر باعث می‌شود که تصاویر با کیفیت بالاتر نشان داده شوند. گیمرها و کسانی که کارهای فیلم سازی و گرافیکی انجام می‌دهند خیلی بیشتر از کارت گرافیک استفاده می‌کنند و این قطعه برایشان بسیار مهم است. کارت گرافیک کارهای مربوط به پردازش گرافیکی را با یک پردازنده‌ی اختصاصی انجام می‌دهد و باعث می‌شود سی‌پی‌یو مسئولیت کمتری داشته باشد.

GPU چبست و در سرور اچ پی چه کارایی دارد؟

GPU مخفف Graphic Processor Unit به معنی پردازنده‌ی گرافیکی است. جی پی یو مهم‌ترین و اصلی‌ترین قسمت کارت گرافیک است. GPU اطلاعات و محاسبات را دریافت می‌کند و طوری که کاربر متوجه آن بشود و آن را بفهمد نمایش می‌دهد. پس وظیفه‌ی اصلی جی پی یو پردازش اطلاعات گرافیکی است.

انواع کارت گرافیگ سرور

 • کارت گرافیک آنبرد یا Integrated
 • کارت گرافیک مجزا یا Discrete
 • کارت گرافیک اکسترنال یا eGPU

کارت گرافیک آنبرد یا Integrated

کارت گرافیک آنبرد یا کارت گرافیک مجتمع واحد پردازش گرافیک (GPU) است و قطعه‌ای جداگانه محسوب نمی‌شود. این قطعه روی تراشه اصلی پردازش دستگاه یعنی CPU قرار می گیرد.

معمولا رایانه های شخصی یعنی کامپیوترهای استاندارد و لپ‌تاپ ها کارت گرافیگ آنبرد دارند.این نوع کارت ها کارایی و عملکرد آنچنان بالا و قوی ندارند و برای استفاده‌ی عادی و معمولی مناسب هستندولی قیمت پایینی دارند. کارت گرافیک های آنبرد قابل تعویض و ارتقا نیستند و نباید از آن ها انتظار پردازش هی گرافیکی خیلی سنگین را داشت.

کارت گرافیک مجزا یا Discrete

همانطور که انتظار می‌رود کارت گرافیک های مجزا قدرت بیشتر و عملکرد بهتری به نسبت کارت گرافیک های آنبرد دارند.این کارت ها به صورت جداگانه و مجزا روی مادر برد نصب می شوند. این کارت ها قابل ارتقا هستند و سرعت پردازش بسیار بالایی دارند و مناسب برای گیمرها و کسانی که کارهای فیلم سازی و گرافیکی انجام می‌دهند، هستند. بنابراین، کارت گرافیک های مجزا فشار کار پردازنده‌ی اصلی شما یعنی CPU را نیز کاهش می‌دهند.کارت گرافیک های مجزا قدرت بیشتری نسبت به کارت گرافیک های آنبرد دارند که این مسئله یعنی نیار به مصرف انرژی بیشتری دارند. از طرفی وجود فن اختصاصی برای خنک کردن این قطعه را نیز نباید فراموش کرد که مصرف باتری و انرژی را بیشتر هم می کند.

کارت گرافیک اکسترنال یا eGPU

eGPU مخفف External Graphics Processing Unit به‌‌ معنی واحد پردازش گرافیکی اکسترنال است. کارت گرافیک اکسترنال یا eGPU مخصوص استفاده برای لپ‌تاپ طراحی و تولید شده است و برای کاربرانی مناسب است که امکان ارتقای لپ تاپ خود را ندارند و یا اینکه نمی‌توانند لپ تاپ جدید با پردازنده گرافیکی قوی خریداری کنند.
این کارت های گرافیک با کابل‌های مخصوصی به سیستم وصل می‌شوند.

اجزای کارت گرافیک اکسترنال یا eGPU عبارت اند از:

 • کارت گرافیک
 • قاب
 • منبع تغذیه
 • کابل رابط

کابل های نیز خود انواع مختلفی دارند که عبارت است از:

 • کابل thunderbolt
 • کابل Express Card
 • کابل Mini PCIe
 • رابط USB-C

قسمت های مختلف کارت گرافیک سرور hp

Video Card Ports (پورت های کارت گرافیک)

کارت گرافیک دارای پورت هایی برای اتصال به دستگاه‌هایی مانند مانیتور، کامپیوتر و تلویزیون است. مهم‌ترین آن ها HDMI و DVI است.

RAMDAC

RAMDAC وظیفه‌ی تبدیل کردن کدهای دیجیتالی تصاویر به سیگنال های آنالوگ را دارد که با کمک دستگاهی مانند مانیتور برای نمایش تصاویر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Video RAM یا VRAM

VRAM ها توسط دو دستگاه به طور همزمان می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند، VRAM ها بر روی کارایی و عملکرد کارت گرافیک بسیار تاثیر می‌گذارند. VRAMها نسبت RAM ها قیمت بالاتری دارند.

Video Driver(درایور کارت گرافیک)

کارت گرافیک نیز مثل بقیه‌ی سخت افزار ها برای کارهای خود باید درایور مخصوص خودش در سیستم عامل نصب شود. بزرگترین تفاوت درایور کارت گرافیک با بقیه‌ی درایورها این است که باید همیشه به روز رسانی شود.

راهنمای خرید کارت گرافیک برای سرور

هر پردازنده‌ی قدرتمند با هر تعداد هسته يا هر مقدار حافظه نمی‌تواند جای کارت گرافیک های قدرتمندی که به کاربر تصاویری با کیفیت فوق العاده می‌دهند را بگیرد.
با استفاده از مطالبی که گفته شد و نوع استفاده‌ی خود، کارت گرافیک مناسب با کاری که می‌خواهید انجام دهید را انتخاب و خریداری کنید و اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید می‌توانید با کارشناسان ما در دکتر اچ پی تماس بگیرید.

قیمت کارت گرافیک سرور 

قیمت کارت گرافیک ها کاملا وابسته کارایی و عملکرد آن هاست. در دکتر اچ پی می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت ها کارت گرافیک مورد نظر خود را خریداری کنید و از خدمات ارسال فوری بهره‌مند شوید. همچنین دکتر اچ پی با بهترین خدمات پس از فروش این اطمینان را به شما می‌دهد که با اعتماد کامل خرید خود را انجام دهید و از خرید خود لذت ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت ها می‌توانید با کارشناسان دکتر اچ پی در بخش فروش تماس بگیرید.

بیشتر
4 محصول وجود دارد