نماد اعتماد

مزایا و معایب اشتراک گذاری فایل ها (File Sharing)

مزایا و معایب اشتراک گذاری فایل ها (File Sharing) چیست؟

فایل شیرینگ در شبکه این سیستم می‌تواند یک سرور یا کامپیوتری باشد که منابع محاسباتی و فضای ذخیره‌سازی کافی را دارد. فایل شیرینگ در شبکه به ویژه مورد توجه سازمان‌هایی است که نیازمند دسترسی لحظه‌ای به اطلاعات هستند و همواره به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارند.

کانفیگ سرور فایل شرینگ file sharing

واتزاپ تماس بگرید.

کانفیگ سرور file sharing

سرور اشتراک فایل چیست؟

سرورهای فایل به کاربران این امکان را می دهند که بدون نیاز به انتقال فیزیکی فایل ها از طریق فلاپی دیسکت یا هر وسیله ذخیره سازی دیگری، اطلاعات را در سراسر شبکه به اشتراک بگذارند. این به سادگی رایانه ای است که می تواند برای ارائه اطلاعات و نرم افزار به مشتریان، کارمندان و سایر رایانه ها استفاده شود.

فایل سرور چیست؟

سرور فایل کامپیوتری است که حاوی فایل‌هایی است که در دسترس همه کاربران متصل به شبکه محلی (LAN) است. در برخی شبکه های محلی، یک میکرو کامپیوتر به عنوان سرور فایل تعیین می شود، در حالی که در برخی دیگر، یک کامپیوتر با یک دیسک درایو بزرگ و نرم افزار تخصصی است.

تفاوت بین اشتراک گذاری فایل و سرور فایل چیست؟
با هر دو راه حل، می توانید فایل ها را با طرف های دیگر به اشتراک بگذارید یا فایل ها را انتقال دهید. کانفیگ سرور حسابداری با یک سرور FTP، فایل ها را با استفاده از اتصال اینترنت به اشتراک می گذارید. از طرف دیگر، سرورهای فایل فقط باید به خود سرور متصل شوند تا به فایلی که شخصی با شما به اشتراک گذاشته است دسترسی پیدا کند .

یک سرور فایل یک نمونه سرور مرکزی در یک شبکه کامپیوتری است که به مشتریان متصل امکان دسترسی به ظرفیت های ذخیره سازی سرور را می دهد.

خرید سرور file sharing

این اصطلاح شامل سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای پیاده سازی چنین سروری می شود. تا زمانی که آنها مجوزهای مربوطه را دریافت کرده باشند، کاربران دسترسی می توانند فایل ها و پوشه ها را در یک سرور فایل باز، خواندن، تغییر و حذف کنند و همچنین فایل های خود را در سرور آپلود کنند.

فایل سرور چیست؟
یک سرور فایل یک سرور مرکزی در یک شبکه کامپیوتری است که سیستم های فایل یا حداقل بخش هایی از یک سیستم فایل را در اختیار مشتریان متصل قرار می دهد. بنابراین سرورهای فایل به کاربران یک مکان ذخیره سازی مرکزی برای فایل ها در رسانه داده داخلی ارائه می دهند که برای همه مشتریان مجاز قابل دسترسی است.

در اینجا، مدیر سرور قوانین سختگیرانه‌ای را در مورد اینکه کاربران چه حقوق دسترسی دارند، تعریف می‌کند: به عنوان مثال، تنظیمات یا مجوزهای فایل سیستم فایل مربوطه به مدیر امکان می‌دهد تا تعیین کند کدام فایل‌ها می‌توانند توسط یک کاربر یا گروه کاربری خاص دیده و باز شوند، و آیا داده ها را فقط می توان مشاهده کرد یا اضافه، ویرایش یا حذف کرد.

سرور اچ پی برای فایل شرینگ

با استفاده از سرورهای فایل متصل به اینترنت و پیکربندی بر این اساس، کاربران نمی توانند تنها از طریق شبکه محلی به فایل ها دسترسی داشته باشند، بلکه از دسترسی از راه دور نیز بهره مند می شوند. این امکان دسترسی به فایل‌ها و ذخیره آن‌ها در سرور فایل را حتی زمانی که کاربران در حال حرکت هستند را ممکن می‌سازد.

همه سیستم عامل های مدرن مانند ویندوز، لینوکس یا macOS را می توان بر روی یک سرور فایل استفاده کرد، اگرچه دستگاه های موجود در شبکه باید با سیستم عامل سازگار باشند.خرید سرور هاست

اما سرورهای فایل تنها برای ذخیره سازی و مدیریت فایل استفاده نمی شوند. آنها همچنین اغلب به عنوان یک مخزن برای برنامه هایی که باید برای چندین شرکت کننده در شبکه قابل دسترسی باشند و به عنوان یک سرور پشتیبان استفاده می شوند.

 

فایل سرورها چگونه کار می کنند؟


سخت افزار مناسب پایه و اساس یک فایل سرور قابل اعتماد است. از همه مهمتر، البته، این شامل هارد دیسکی است که باید فضای کافی برای فایل ها و برنامه های لازم و همچنین سیستم عامل مربوطه و نرم افزار استفاده از کلاینت ها را ارائه دهد. سرور همچنین به حافظه کاری و قدرت پردازشی کافی برای پردازش دسترسی به فایل ها و برنامه ها برای کاربران مختلف در سریع ترین زمان و بدون نقص نیاز دارد. اینکه آیا نیازمندی‌های سخت‌افزاری می‌تواند توسط یک رایانه شخصی استاندارد برآورده شود یا اینکه به راه‌اندازی سرور خاصی نیاز است، در درجه اول به تعداد کاربران بستگی دارد.

پروتکل‌های شبکه ویژه مسئول ارتباط بین سرورهای فایل و کلاینت‌ها هستند: در حالی که پروتکل SMB (Block Message Block) توسعه یافته توسط IBM در شبکه‌های محلی با دستگاه‌های Windows و macOS استفاده می‌شود، رایانه‌هایی با سیستم‌های یونیکس مانند - مانند توزیع‌های لینوکس - تا حد زیادی کار می‌کنند. با پروتکل NFS (سیستم فایل شبکه). برای ترکیب هر دو نوع پروتکل در یک شبکه واحد، کلاینت‌ها و سرورهای فایل مبتنی بر یونیکس/لینوکس باید به نرم‌افزاری مجهز شوند که پروتکل SMB را در این سیستم‌ها پیاده‌سازی می‌کند - برای مثال مجموعه نرم‌افزار رایگان Samba.

دسترسی به فایل سرور از طریق اینترنت معمولاً با FTP (پروتکل انتقال فایل) یا نوع رمزگذاری شده SFTP (FTP امن) کار می کند. متناوبا، پروتکل های SCP رمزگذاری شده (کپی امن) و پروتکل های WebDAV مبتنی بر HTTP نیز استفاده می شود.

  توجه داشته باشید
WebDAV از همان پورت (80) HTTP استفاده می کند. در مقایسه با گزینه های جایگزین مانند FTP یا SCP، بنابراین این مزیت را دارد که پورت معمولاً نیازی به باز شدن در کلاینت ندارد، زیرا به صورت استاندارد باز است - امکان استفاده از وب جهانی را فراهم می کند.

توابع و گزینه های یک سرور فایل
همانطور که قبلا ذکر شد، عملکرد اصلی یک سرور فایل این است که چندین کاربر را قادر می سازد به فایل های ذخیره شده و فضای ذخیره سازی رایگان برای مخزن فایل دسترسی داشته باشند. به همین دلیل، این سرورها به‌عنوان یک مکان ذخیره‌سازی مرکزی برای فایل‌های داخلی شرکت که تنها برای کاربران فردی مرتبط نیستند، محبوبیت خاصی دارند. در بسیاری از موارد، شرکت ها (به ویژه در بخش منبع باز) همچنین از یک سرور فایل به عنوان سرور دانلود متصل به وب سایت خود استفاده می کنند. به این ترتیب، آنها به مشتریان یا بازدیدکنندگان وب سایت خود اجازه می دهند تا محتوای انتخابی مانند برنامه ها، درایورها، به روز رسانی ها، تصاویر یا ویدیوها را به راحتی دانلود کنند.

  توجه داشته باشید
دسترسی به فایل مرکزی از طریق یک سرور فایل اغلب به دسترسی به چاپگرهای شبکه نیز مرتبط است.

دومین کاربرد اصلی سرورهای فایل پشتیبان گیری از اطلاعات است. برخلاف هنگام ذخیره و مدیریت مشترک فایل‌های مربوطه، این به طور خاص به ایجاد و نگهداری پشتیبان‌گیری‌های معمولی - از فایل‌های سیستم یا کاربر (یا هر دو) بسته به نیاز اشاره دارد. ذخیره این نسخه های پشتیبان بر روی یک سرور فایل، جایگزینی آسان و ارزان برای برنامه ریزی و پوشش نیازهای ذخیره سازی اضافی لازم برای هر مشتری است.

کانفیگ سخت افزار سرور اچ پی برای فایل شرینگ

برای نمایش این ویدیو، کوکی های شخص ثالث مورد نیاز است. در اینجا می توانید به تنظیمات کوکی خود دسترسی داشته باشید و آن را تغییر دهید.
این کار بسیار شبیه زمانی است که از سرورهای فایل برای میزبانی نرم‌افزار استفاده می‌شود و دسترسی را برای همه کاربران مجاز فراهم می‌کند: همانطور که از سیستم‌های پایانه میزبان در گذشته استفاده می‌شد، توان محاسباتی و ظرفیت ذخیره‌سازی به راحتی برون سپاری می‌شوند، به این معنی که دستگاه‌های سرویس گیرنده فقط باید وارد کردن داده‌ها را انجام دهند. و نمایش دهد.

مزایای استفاده از فایل سرور چیست؟
برای بسیاری از شرکت ها، استفاده از فایل سرور به دلایل مختلفی ارزش توجه دارد. اول، البته مزیت مرکزی بودن وجود دارد که تضمین می کند هر شرکت کننده مجاز شبکه می تواند به فایل های ذخیره شده دسترسی داشته باشد. این کار اشتراک گذاری روی این فایل ها را ممکن می کند.

تضاد بین نسخه‌های مختلف یک سند را می‌توان عملاً رد کرد، زیرا برخی اقدامات - مانند ویرایش یا حذف - به محض باز کردن یک فایل برای سایر کاربران مسدود می‌شوند.

اگر کاربران مجبور باشند فایل های مورد نظر را در سیستم خود به اشتراک بگذارند، یا آنها را با استفاده از رسانه های قابل جابجایی منتقل کنند، این امر به طور قابل توجهی زمان بر و دست و پا گیرتر خواهد بود - و به احتمال زیاد منجر به نسخه های مختلف فایل می شود.

یکی دیگر از مزایای کلیدی استفاده از سرورهای فایل این است که فشار بر منابع مشتری را کاهش می دهد. به استثنای اسناد شخصی، اساساً همه پرونده‌های تجاری و نسخه‌های پشتیبان را می‌توان در سرور فایل ذخیره کرد، بسته به اینکه شرکت چگونه می‌خواهد از مخزن فایل استفاده کند. و با سازماندهی مناسب (شامل دایرکتوری ها، پوشه ها و غیره) کاربران بطور خودکار دید کلی بهتری از کل موجودی فایل دارند.

اگر سرور فایل برای دسترسی از راه دور از طریق اینترنت پیکربندی شده باشد، فایل ها در حال حرکت نیز قابل دسترسی هستند - بسیار شبیه به یک سرویس ذخیره سازی آنلاین. اما برخلاف راه حل های ابری، شرکت کنترل فایل ها و امنیت آنها را همیشه حفظ می کند. این یک مزیت آشکار نسبت به راه حل های شخص ثالث است.

خلاصه ای از مزایای سرور فایل:

 • سازماندهی آسان کل موجودی فایل
 • درجه وضوح بالا
 • اشتراک گذاری راحت فایل
 • همکاری بدون تضاد نسخه
 • تسکین رایانه های مشتری (تقریبا فضای ذخیره سازی نامحدود ممکن است)
 • دسترسی از راه دور از طریق WebDAV، (S)FTP یا SCP امکان پذیر است
 • حفاظت از داده ها و امنیت در دستان شما
 • سرور فایل: عملی اما چالش برانگیز

مزایای ذکر شده به وضوح نشان می دهد که سرور فایل چقدر می تواند ارزشمند باشد. با این حال، بسیاری از شرکت ها این اشتباه را مرتکب می شوند که کار مربوط به راه اندازی و مدیریت چنین سروری را دست کم می گیرند. شرکت ها اغلب بدون برنامه ریزی قبلی انجام می دهند. در نتیجه، نه تنها سخت‌افزار پس از مدت کوتاهی به محدودیت‌های خود کشیده می‌شود، بلکه بسیاری از مزایای سرور فایل نیز اثری نمی‌گذارد. به عنوان مثال، اگر اصل روشنی برای واگذاری حقوق وجود نداشته باشد، situatio

احتمالاً ns هایی به وجود می آیند که در آنها کاربران قادر به انجام اقدامات لازم نیستند. همچنین ممکن است زمانی که ساختار پوشه و دایرکتوری نامشخص باشد - یا اگر ساختار پوشه ای وجود نداشته باشد، مشکلاتی رخ دهد.

اگر می خواهید از یک سرور فایل استفاده کنید، بنابراین باید از همان ابتدا این جنبه ها و همچنین یک مفهوم امنیتی جامع را در نظر بگیرید. در مورد دومی، این مهم است اگر سرور فایل از طریق اینترنت نیز قابل دسترسی باشد. نصب و پیکربندی نرم‌افزار امنیتی به اندازه آموزش کارکنانی که به فایل سرور دسترسی دارند، حیاتی است.

تنها زمانی که آنها از موضوعاتی مانند امنیت سایبری و حفاظت از داده ها آگاه شده باشند، مکانیسم های حفاظتی پیکربندی شده می توانند همانطور که در نظر گرفته شده است کار کنند.

این موضوع در مورد ذخیره‌سازی فایل‌ها نیز صدق می‌کند: به طور واضح مکان و نحوه ذخیره فایل‌ها در سرور فایل را برای جلوگیری از وقوع یک وضعیت آشفته داده در وهله اول، به طور واضح در میان بگذارید.

سرورهای اشتراک گذاری

در سرورهای به اشتراک گذاری، منابع سرور به چندین کاربر یا سایت مختلف تقسیم می‌شود. این نوع سرورها معمولاً برای وب‌سایت‌ها یا برنامه‌های کوچک و متوسط ​​کاربرد دارند که نیاز به منابع زیادی ندارند. همچنین، هزینه استفاده از این نوع سرورها معمولاً پایین‌تر از سرورهای اختصاصی است.

به منظور دریافت اطلاعات دقیق در مورد سرورهای به اشتراک گذاری، می‌توانید با ارائه‌دهندگان خدمات میزبانی وب تماس بگیرید و پلن‌ها و قیمت‌های مختلف را بررسی کنید.

 1.  
 2. SERVER DL380 G9 8SFF
 3. CPU 2690V4 x2
 4. RAM 32GB 2400 x2
 5. HARD 1.8TB 10K 12G   x2
 6. Power 500w x2
 7. Full Fan/Full Heatsink
 8. Network 331FLR 4Port
 9. Raid P440 2GB+Battery

 

 1. DL380 G9 8SFF Server
 2. CPU 2697V4 x2
 3. RAM 32GB 2400 x2
 4. HDD 1.8TBB 12G 10k x2
 5. SSD 1TB 870 Evo+Caddy
 6. Raid P440 2GB+Battery
 7. 331FLR 4Port
 8. Power 500w x2
 9. Full Fan/Full Heatsink
 10. Rail kit NEW