نماد اعتماد

راهنمای خرید و قیمت سرور هاست

خرید سرور مناسب برای هاست وردپرس

 هاستینگ چیست؟

انچه باید در مورد میزبانی یا هاستینگ سروربدانیم اینجا با همدیگر مرور خواهیم کرد.

انتخاب سرور دیتاسنتر

برای اینکه انتخاب سرور وردپرس  بهترین سولشن رو انتخاب کنیم چه کار باید بکنیم در این مقاله سعی می کنیم در این مورد صبحت کنیم.

هاست سرور میزبان اچ پی 

خرید سرور مناسب برای هاست ورد پرس بسیار بالاست  اما سرمایه گذاری خوبی است. ما نشان می دهیم که برای ایجاد شرایط بهینه وردپرس چه مواردی در خرید سرور hp  باید در نظر گرفته شود.

راهنماهای متعددی برای بهینه سازی هاست  وردپرس وجود دارد. با این حال، وقتی صحبت از بهترین نیازهای سخت افزاری به میان می آید، به سرعت با محدودیت هایی روبرو می شوید. زیرا بستگی به هدفی دارد که سایت شما قرار است انجام دهد: برخی به رم زیادی نیاز دارند، برخی دیگر به یک CPU بسیار سریع.یک سرور اچ پی برای خرید نیازمند بودجه کلانی هست یا شما می توانید با 10 میلیون تومان یک سرور اچ پی برای هاست wordpress خود خریداری کنید یا متوانید با 100 میلیون تومان نیز یک سرور اچ پی برای هاست وردپرس خود انتخاب کنید همه و همه بستکی به شما دارد و مشتری که می خواهید به اون سرویس مناسب سایت ارائه بدهید.

5 مورد مهم خرید سرور hp برای هاست وردپرس

انتخاب یک سرور اچ پی مناسب برای هاست وردپرس

اساساً سؤال سرعت بارگذاری صفحه نیز یک سؤال سخت افزاری است. و یک سوال بسیار مهم میباشد. زیرا وقتی نوبت به میزبانی و سخت افزار می رسد: هزینه انرژی بیشتر است، اما سرمایه گذاری معقولی نیز هست. قدرت محاسباتی و طرح میزبانی نیازهای اساسی وردپرس سرور شما را تعیین می کند. اگر این شرایط خوب باشند، می توانند بر نرخ تبدیل، تعامل صفحه و رتبه بندی گوگل شما تأثیر مثبت بگذارند.

همه این ها مواردی هست که باید در انتخاب سخت افزار سرور هاست وردپرس خود مدنظر قرار بدهید هر چقدر سخت افزار شما بهینه تر باشد قدرت مخاسیاتی بهتر داشته باشید نتایح بهتری نیز در گوگل خواهید گرفت.

اساساً عملکرد  سایت وردپرس شما مانند رایانه شخصی شما است: هر چه سرور قدرت بیشتری داشته باشد، برنامه ها سریعتر اجرا می شوند. ارائه دهندگان هاست اشتراکی بزرگ معمولاً ارقام کلیدی زیر را به شما می دهند:

  • فضای ذخیره سازی و نوع دیسک (معمولاً از پست الکترونیکی و ذخیره سازی پایگاه داده)
  • حافظه کاری و مقدار رم سرور اچ پی
  • مکان سرور اچ پی که میخواهید ان رو کولیکیت کنید
با این حال، قدرت CPU اغلب نادیده گرفته می شود، که یکی از مهم ترین نیازهای وردپرس است.

نیاز سخت افزار وردپرس 1: CPU - هر چه تعداد هسته بیشتر باشد، بهتر است

تراشه پردازنده قلب سرور اچ پی است. اساساً تعیین می کند که چه تعداد از فرآیندها را می توان با چه سرعتی پردازش کرد. امروزه، نوع و عملکرد خالص CPU کمتر تعیین کننده است - بسیاری از هاست ها از سخت افزار مدرن و در نتیجه بسیار قدرتمند استفاده می کنند - بلکه تعداد هسته ها را تعیین می کند.تعداد هسته ها اساساً توانایی چندوظیفه ای یک کامپیوتر را توصیف می کند. به طور کلی، یک سرور با دو هسته می تواند دو برابر بیشتر از یک CPU با یک هسته پردازش را در یک دقیقه انجام دهد. این بدان معناست که یک سرور با دو هسته برای یک سایت وردپرس سرور با تعداد زیادی کاربر همزمان بسیار بهتر از یک سرور با یک هسته مناسب است.

در مورد انتخاب سخت افزار، سوال میانگین و حداکثر تعداد کاربران همزمان در نهایت تعیین می کند که شما به چه قدرت سروری نیاز دارید.

نیاز سخت افزار وردپرس 2: هارد دیسک - SSD تا 20 برابر سریعتر از هارد دیسک

هارد دیسک نیز یک نیاز مهم وردپرس است، اما به فرآیند متفاوتی اشاره دارد. در حالی که پردازنده تعیین می کند که چه تعداد محاسبه می تواند انجام شود و با چه سرعتی می توان انجام داد، هارد دیسک تعیین می کند که داده های محاسبه این فرآیندها با چه سرعتی می توانند در CPU بارگذاری شوند.نوع هارد دیسک hp مهمترین عامل برای عملکرد بهتر است. بین درایوهای هارد دیسک ارزانتر و کندتر (HDD) و درایوهای حالت جامد سریعتر و گرانتر (SSD) تفاوت قائل می شود.

سرعت بالای SSD ها از ساخت آنها ناشی می شود: هارد دیسک ها حاوی اجزای مکانیکی هستند که باید جابجا شوند. از طرف دیگر، SSD ها با USB قابل مقایسه هستند: آنها حاوی هیچ قسمت متحرکی نیستند که باید به حرکت درآیند و حرکت داده شوند.بنابراین SSD ها نیز کمتر در معرض ضربه هستند و به این سرعت خراب نمی شوند. علاوه بر این، آنها به طور قابل توجهی زیست محیطی تر هستند.

هرکسی که خواهان یک سرور سریع و بدون انطباق است، قطعا باید SSD را انتخاب کند. اگر شما بک سایت بسیار سریع تر می خواهید حتما روی انتخاب هارد های اس اس دی اچ پی بسیار توجه داشته باشید مدنظر داشته باشید که در قسمت اس اس دی ها نیز شما دو انتخاب بین SAS   SATA دارید که سرعت اس اس دی سس 4 برابر سرعت اس اس دی ساتا میباشد و این خیلی خیلی مهم هست اگر یک سایت ورد پرس پرسرعت می خواهید روی سس خیلی فکر کنید.ب

رخی از ارائه دهندگان پایگاه داده را روی یک هارد دیسک SSD ذخیره می کنند، اما تمام داده های دیگر را روی هارد دیسک ذخیره می کنند. این راه حل مصالحه ای بین صرفه جویی و کارایی است و در مجموع به طور قابل توجهی سریعتر از پیشنهادی است که در آن تمام داده ها روی هارد دیسک ذخیره می شود.

با این حال، زمانی که تمام داده ها روی SSD ذخیره می شوند، بهترین شرایط وردپرس را دارید.  

نیاز سخت افزار وردپرس 3: حافظه کاری - هر چه بیشتر، بهتر

RAM یا حافظه با دسترسی تصادفی، توسط بسیاری به عنوان جزء حیاتی عملکرد سرور در نظر گرفته می شود. RAM بین هارد دیسک و CPU قرار دارد. داده ها را از حافظه سرور برای پردازش در پردازنده آماده می کند. این به این دلیل است که دسترسی به RAM بسیار سریعتر از هارد دیسک است. این بدان معناست که هرچه رم بزرگتر باشد، فرآیندهای محاسباتی بیشتری را می توان برای CPU "آماده به کار" ذخیره کرد. بنابراین، کل پردازش داده ها سریعتر می شود.

مورد نیاز سخت افزار وردپرس 4: محدودیت حافظه PHP

علاوه بر اندازه صرف حافظه کاری، مقدار دوم وردپرس تعیین کننده است: به اصطلاح محدودیت حافظه PHP. این مقدار مقدار حافظه ذخیره شده برای اجرای فرآیندهای مبتنی بر PHP را توصیف می کند. از آنجایی که پلاگین های PHP باید برای هر مرحله از محاسبه تم ها خوانده شوند، محدودیت حافظه PHP سرعت مهم ترین توابع را تعیین می کند.

اما کدام محدودیت RAM شرایط بهینه وردپرس را ارائه می دهد؟

اینجا، مثل همیشه: بستگی دارد.طبق گفته وردپرس، اکثر نصب ها با 64 مگابایت به خوبی اجرا می شوند. استاندارد برای اکثر میزبان ها بین 100 مگابایت تا 128 مگابایت است. تعرفه های قدرتمندتر نیز 256 مگابایت یا بیشتر را ارائه می دهند.توجه به این نکته ضروری است که نه تنها محدودیت حافظه PHP مهم است، بلکه مقدار RAM باقیمانده نیز مهم است (محدودیت PHP از RAM معمولی مشتق شده است). اگر RAM باقیمانده خیلی کوچک باشد، ممکن است فرآیندهای محاسباتی متوقف شوند.در خرید سرور اچ پی شما مجدودیت اسلات رم ندارید و به راحتی می توانید رم زیادی به سرور اچ پی خود اضافه کنید در خرید سرور های اچ پی برای میزبانی هاست وردپرس خود نگران چیزی نباشید.

با توجه به اهمیت سرور در هاستینگ وب، خرید سرور مناسب هاستینگ  از اهمیت بسیاری برخوردار است. در انتخاب سرور، نکات مختلفی را باید در نظر گرفت. به عنوان مثال، نوع پردازنده، حافظه رم، فضای دیسک و پهنای باند از جمله مواردی هستند که در خرید سرور باید به آن‌ها توجه شود.

برای خرید سرور مناسب هاستینگ، اولین قدم باید تعیین نیازمندی‌های خود باشد. به عبارت دقیق‌تر، باید مشخص شود که چقدر پهنای باند و فضای دیسک لازم است و همچنین چقدر حافظه رم و پردازشگر مورد نظر است. با تعیین این نکات، می‌توان به دنبال سرویس‌دهنده‌ای با قابلیت‌های مناسب بود.

سرور هاستینگ وب باید دارای ویژگی هایی مانند پایداری، امنیت، سرعت بالا، قابلیت ارتقاء، پشتیبانی فنی 24 ساعته و قابلیت پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی مختلف باشد.

صفرتا صد خرید سرور هاستینگ

امروزه در عصر دیجیتال، ایجاد یک وب­ سایت برای کسب و کار­ها و افراد فعال در دنیای مجازی، ضروری است. در این شرایط، خدمات هاست (Host Service)، به کمک ما می‌آید. خرید سرور مناسب برای هاستینگ یکی از مهم‌ترین وظایفی است که باید برای ایجاد یک سایت یا برنامه‌ی وب انجام شود. سرور مناسب باید بتواند کارهایی مانند پشتیبانی از بار زیاد، امنیت، سرعت و موثر بودن را به خوبی انجام دهد.

در ابتدا، برای انتخاب و خرید سرور مناسب، بایستی نیازمندی‌های خود را مشخص کنید. شما پس از تعیین نیازمندی‌های خود، می‌توانید با مقایسه قیمت‌ها و قابلیت‌ها، از بین شرکت‌های مختلف هاستینگ، سرور مناسب برای خود را پیدا کنید. در ادامه به بررسی یکی از قدرتمندترین سرورهای هاستینگ که سرور hp است، می­پردازیم.

سرور مناسب هاستینگ

سرویس هاست، نوعی از خدمات آنلاین است که به افراد و سازمان‌ها اجازه می­دهد تا با استفاده از شبکه جهاني وب، وب سایت خود را قابل دسترس كنند. یکی از مهم­ترین کاربردهای یک سرور مناسب، هاستینگ وب است. در حال حاضر، اغلب دیتاسنترها و وب­سایت­ها از یک سرور برای پشتیبانی استفاده می­کنند. می­توان گفت که در میان این سرورها، سرورهای hp پرطرفدارتر هستند و بیش­تر مورد استفاده قرار می­گیرند.

انواع مختلفی از سرورهای hp در بازار موجود است که می­توان از میان آن­ها به سه مدل

  • رکمونت(Rackmount)
  • بلید (Blade) 
  • سینرجی(Synergy)

که برای هاستینگ مناسب بوده و در دیتاسنترها استفاده می­شوند، اشاره کرد.

پردازنده سرور هاستینگ hp

عملکرد مناسب پردازنده، مهم­ترین ویژگی یک سرور هاستینگ خوب است؛ سرورهای hp همواره با پردازنده‌هایی قدرتمند، تولید و عرضه شده­­اند. سی­پی­یو­های اینتل سری زئون، دارای کانفینگ­هایی هستند که می­توانند پردازش­های پیچیده و زمان­بر را به بهترین شکل، مدیریت و پشتیبانی کنند.

نسل دهم سرور اچ­پی اینتل، دارای جدیدترین پردازنده­های زئونی است که 4 مدل برنز، سیلور، گلد و پلاتینیوم را شامل می­شود؛ این پردازنده­ها دارای کیفیت ارتقایافته­ای برای کاربران خود هستند. پردازنده­ها باید در زمینه فرکانس، هسته مجازی، مقدار هسته فیزیکی و حافظه Cache لایه سوم پردازنده، از کیفیت و ویژگی­های مطلوبی برخوردار باشند؛ عملکرد پردازنده سرور هاستینگ با عملکرد فرکانس یا تعداد هسته­های پردازنده رابطه مستقیمی دارد. مدل Intel Xeon Gold 6248R از باکیفیت­ترین پردازنده­ها در نسل دهم سرورهای هاستینگ hp است که می­توانید آن را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

هارد دیسک سرور هاستینگ hp

هارد دیسک­های SSD در مقایسه با هاردهای HDD، به دلیل سرعت بالا، دارای عملکرد بهتری برای سرورهای هاستینگ هستند؛ حتی لازم است بدانید که هاردهای NVMe که نوع پیشرفته­ای از هاردهای SSD و دارای اینترفیس ارتباطی مخصوص هستند، عملکرد مناسب­تری نسبت­ به SSDهای معمولی دارند. نکته حائز اهمیت درباره هارد دیسک سرور hp، ظرفیت ذخیره­سازی آن است. بدون شک ظرفیت ذخیره­سازی هاردهای SSD، کم­تر از هاردهای HDD است، درحالی­که قیمت آن­ها بیش­تر است.

باید توجه داشته باشید که برای خرید یک هارد دیسک مناسب برای سرور خود، یک مدل باکیفیت با بیش­ترین ظرفیت ذخیره­سازی را خریداری کرده تا در آینده با مشکلاتی همانند کمبود فضا مواجه نشوید.

تاثیر مستقیم حافظه رم بر سرعت سرور هاستینگ، سبب شده است تا سرورهای hp در نسل دهم خود، این سرعت را به طور چشمگیری افزایش دهند؛ به طوری که حداکثر حافظه رم پشتیبانی­کننده در سری 300 hp، به 54 ترابایت نیز می­رسد.

همچنین فناوری ECC موجود در رم­های سرور هاستینگ hp، موجب جلوگیری از خطاها و مشکلات احتمالی می­شود. این فناوری با برطرف کردن خطاها، باعث افزایش امنیت داده­ها شده که موضوعی بسیار مهم و قابل توجه در شبکه است.

بهترین سرور مناسب هاستینگ

بهترین سرور مناسب برای هاستینگ، به موارد زیر وابسته است:

1- عملکرد: سرعت و عملکرد سرور بسیار مهم است. سروری که بتواند ترافیک بالا و بار سنگین را به خوبی مدیریت کند و به کاربران سرویس پاسخگو باشد، بهترین انتخاب است.

2- پایداری: سروری که قابلیت اطمینان بالا داشته باشد و در صورت بروز هرگونه خطا یا مشکل، به سرعت و به خوبی آن را برطرف کند، مناسب است.

3- امنیت: سروری که دارای امنیت بالا و قابلیت محافظت از داده‌ها و اطلاعات کاربران باشد، گزینه­ای مطلوب است.

4- پشتیبانی فنی: سرویس دهنده‌ای که دارای پشتیبانی فنی شبانه­روزی باشد و در صورت بروز مشکلات فنی به کاربران پاسخگو باشد، انتخاب مناسبی است.

5- قابلیت ارتقا: سروری که قابلیت ارتقا و افزایش منابع را داشته باشد تا شما بتوانید با رشد کسب و کار خود به سروری قوی‌تر منتقل شوید، گزینه­­ای ایده­آل است؛ سرور hp می ­تواند یکی از این گزینه­ ها باشد.

6- قیمت: هزینه سرویس سرور نیز مهم است. باید به تعادل بین کیفیت و قیمت توجه کنید و سرویسی را انتخاب کنید که با بودجه شما سازگار است.

7- مکان سرور: مکان سرور نیز از عوامل مهمی است که باید به آن توجه داشت. متناسب با مخاطبان و کاربران هدف خود، سرور را در مکانی انتخاب کنید که بهترین عملکرد و سرعت را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

با توجه به ویژگی­های بیان شده، مسلما سرورهای پرطرفدار HP DL380 G9 و HP DL380 G10، بهترین و پرفروش ­ترین سرورهای hp به شمار می­آیند.

سرور رکمونت قدرتمند HP DL380 G9 ، به سبب ویژگی­های منحصربه­فردی که دارد، بسیار محبوب است. جالب است بدانید که این سرور در بازار ایران جزو پرفروش­ترین ­ها محسوب می­ شود به­ طوری که حتی مدل­های کارکرده آن نیز به فروش می­رسند.

خرید سرور hp مناسب خدمات میزبانی وب

برای خرید سرور مناسب جهت خدمات میزبانی وب، باید به چندین عامل توجه کرده و آن­ها را بررسی کنید؛ این عوامل شامل نیازهای سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و بودجه شما می‌شود.

برند hp، یکی از برندهای معتبر در زمینه سرورهای هاستینگ و دارای محصولات با کیفیت و قابل اعتماد است. برای خدمات میزبانی وب، بهتر است یک سرور با پردازنده قوی، حافظه RAM بالا، هارد دیسک با ظرفیت مناسب و پهنای باند مطلوب را انتخاب کنید.

.

سرورهای hp معمولا قیمت بالایی دارند، اما با توجه به کیفیت ساخت و عملکرد مناسب، می‌توانند ارزش خرید خوبی داشته باشند. همچنین با توجه به این­که مکان سرور hp بر عملکرد و سرعت آن­ها تاثیرگذار است، بهتر است مکان آن را در نزدیکی خود انتخاب کنید. قبل از خرید، بهتر است با یک متخصص در زمینه سرورها و خدمات میزبانی وب مشورت کرده تا بهترین گزینه را برای نیازهای خود پیدا کنید.

سرور هاستینگ به معنای فضای مجازی است که بر روی آن وب سایت ها و برنامه های کاربردی آنلاین قرار می گیرند تا در دسترس عموم قرار گیرند.

برای خرید سرور هاستینگ وب بهتر است که به نکات مانند حجم فضای داده، پهنای باند، تعداد دامین ها، نوع پروسسور و رم سرور توجه کنید.

مدل سرور اچ پی ProLiant DL380 Gen10 Plus بسیار مناسب برای هاستینگ وب است زیرا دارای پشتیبانی از تعداد زیاد کاربران، قابل اطمینان، با قابلیت افزودن حافظه RAM و فضای ذخیره سازی است.

نیاز سخت افزار وردپرس 5: مکان سرور - هر چه نزدیک تر، بهتر

مکان سرور نیز بر سرعت بارگذاری تأثیر دارد. به راحتی می توان تصور کرد که فاصله بین کاربر و سرور بر سرعت تحویل صفحه تأثیر می گذارد: اگر یک سرور در ایالات متحده باید برای هر درخواست آدرس داده شود، این به سادگی بیشتر از زمانی است که سرور در اروپا قرار دارد. حتی اگر مکان سرور مطمئناً مهمترین نیاز وردپرس نباشد، می تواند تأثیر تعیین کننده ای بر عملکرد صفحه داشته باشد.

نتیجه: سخت افزار مهم است، اما فقط نیمی از قدرت سایت وردپرس شما خواهد بود.

موارد زیر در مورد عملکرد سرور اعمال می شود:

  • هر چه  پول بیشتر پرداخت کنید، عملکرد سایت  بیشتری دریافت می کنید. و سرعت لود سایت شما بیشتر خواهد بود
  • بنابراین، این سوال که واقعاً به کدام سرور برای وردپرس نیاز دارید بسیار مهم است.

این سوال صرف نظر از اینکه قبلاً سایت خود را راه اندازی می کنید یا وردپرس را از ابتدا راه اندازی می کنید مطرح می شود. با این حال، اگر نمونه وردپرس شما از قبل آنلاین است، بهتر است ابتدا یک بهینه سازی صفحه انجام دهید. این کار رایگان است (اگرچه زمان بر است). فقط در این صورت باید به سرمایه گذاری های عملکردی اضافی فکر کنید.بهتر هست تمام موارد نرم افزاری سایت را نیز بررسی کنید کدهای سایتتون و سرعت لود اولیه و حجم عکس ها ر ا نیز بهتر هست کمتر کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

با این حال، بدون انتخاب برنامه میزبانی مناسب، عملکرد سرور شما می تواند به سرعت از بین برود. زیرا اگر مجبور هستید سخت افزار را با ده ها یا صدها مشتری دیگر به اشتراک بگذارید، شرایط وردپرس را نسبتاً نامطلوب ارائه می دهید. بنابراین در قسمت بعدی این مجموعه به مهم ترین فاکتورهای عملکرد هاست می پردازیم.

اما قبل از آن مطمئناً مایلیم بدانیم که تاکنون چه تجربه ای در زمینه سخت افزار داشته اید. کدام سرورها ثابت کرده‌اند که سریع هستند و چه چیزی را می‌توانید به سایر کاربران وردپرس توصیه کنید، مثلاً در مورد محدودیت PHP؟

ما مشتاقانه منتظر شنیدن نظر شما هستیم.انتخاب سرور وردپرس راهنمای خوب برای این انتخاب هست.نظرات خود را درباره  راهنمای خرید سرور اچ پی و هاست هایی که سرعت بیشتر ی خواهند داشت برای ما کامنت کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فنی و امکانات دیگر سرورها، فروش انواع سرور dell استوک و خرید سرور Hp و dell با بهترین قیمت با ما تماس بگیرید.و یا به سایت ما ماهان شبکه ایرانیان مراجعه کنید.