CPU سرور

CPU سرور چیست 

انچه در مورد انتخاب پردازنده سرور اچ پی ای باید بدانیم/

عملکرد IT را با پردازنده های سرور قدرتمند افزایش دهید
پیشرفت‌ها در فناوری به سرعت محیط‌های فناوری اطلاعات را تغییر می‌دهند و کسب‌وکارها را ملزم به استقرار پردازنده‌های سرور قدرتمندتر می‌کند. گسترش رایانش ابری، رشد تصاعدی داده‌ها، برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی در حال ظهور، و ظهور محاسبات با کارایی بالا، همگی نیازمند فناوری سرور هستند که می‌تواند عملکرد و قابلیت‌های بیشتری را در محاسبات، ذخیره‌سازی، حافظه، شبکه و امنیت ایجاد کند.سرورهای PowerEdge به قدرتمندترین پردازنده های سرور در صنعت متکی هستند. سرورهای HPE در مدل‌هایی که شامل پردازنده‌های Intel® Xeon® Scalable و پردازنده‌های AMD EPYC می‌شوند، به کسب‌وکارها در اندازه‌های مختلف امکان نوآوری، رقابت و رسیدگی به طیف گسترده‌ای از حجم‌کاری‌های IT نیازمند و نوظهور را می‌دهند.

در پردازنده های سرور به دنبال چه چیزی باشیم

چه در حال استقرار سرور شبکه، وب سرور یا سرور پشتیبان، ویژگی ها و قابلیت های ضروری خاصی وجود دارد که باید هنگام ارزیابی پردازنده ها در سرورهای انتخابی خود در نظر بگیرید.تعداد پردازنده و سوکت رورها معمولاً بر اساس تعداد سوکت‌های موجود برای اتصال پردازنده‌ها دسته‌بندی می‌شوند - یک سرور 1 سوکتی می‌تواند یک پردازنده را پشتیبانی کند، در حالی که یک سرور 4 سوکتی می‌تواند تا چهار پردازنده را در خود جای دهد. چندین پردازنده قدرت پردازش بیشتری را ارائه می دهند.چندین هسته در یک پردازنده راه دیگر برای افزایش قدرت پردازش، استقرار پردازنده هایی با چندین هسته است. هر هسته شامل اجزای مدار یک پردازنده است، بنابراین یک پردازنده با چندین هسته، قدرت یک پردازنده را چند برابر می کند.موضوعات متعدد در هسته ها threading چندگانه به هر هسته اجازه می دهد تا دو یا چند چرخه پردازش جداگانه را به طور همزمان اجرا کند و از منابع استفاده نشده در پردازنده به طور موثرتر استفاده کند و عملکرد کلی را افزایش دهد. سرعت ساعت سرعت کلاک هسته پردازنده عملکرد را بهبود می بخشد و پردازنده را قادر می سازد تا وظایف بیشتری را به طور همزمان انجام دهد. اندازه کش حافظه پنهان بزرگتر در پردازنده فرکانس بازیابی اطلاعات را از حافظه سیستم به حداقل می رساند و در نتیجه پاسخگویی و عملکرد را افزایش می دهد.

سرورهای HPE سطوح کارایی بالایی را برای طیف وسیعی از بارهای کاری، از لبه تا ابر تا هسته ارائه می دهند. سرورهای HPE که با سریع‌ترین و قوی‌ترین پردازنده‌های سرور موجود ساخته شده‌اند، تراکم هسته بالایی را برای برنامه‌های کاربردی سنتی، مجازی‌سازی و بارهای کاری بومی ابری ارائه می‌کنند.مجموعه PowerEdge شامل سرورهای برج، رک و ماژولار با پیکربندی‌های 1، 2، و 4 سوکتی است. مجموعه گسترده ای از پیکربندی ها، معماران داده را قادر می سازد تا سروری را برای رفع نیازهای دقیق بسازند. سرورهای HPE همچنین دارای ویژگی‌ها و ابزارهای مدیریت سرور هستند که به طور یکپارچه با هم کار می‌کنند تا تمام ظرفیت محاسباتی و ذخیره‌سازی مورد نیاز برای رویارویی با چالش‌های فناوری اطلاعات و کسب‌وکار را در اختیار کسب‌وکارها قرار دهند.معماری تجاری مقیاس پذیر سرورهای PowerEdge با معماری بسیار مقیاس پذیر و حافظه داخلی انعطاف پذیر ساخته شده اند که عملکرد را در طیف گسترده ای از برنامه ها و بارهای کاری به حداکثر می رساند. اتوماسیون هوشمند Dell اتوماسیون هوشمند را در کل چرخه عمر سرور از استقرار تا بازنشستگی معرفی می کند که به طور چشمگیری بهره وری را افزایش می دهد و عملکرد را بهبود می بخشد.امنیت یکپارچه یک لایه عمیق دفاعی که در سخت افزار و سفت افزار هر سرور تعبیه شده است، محافظت جامع در برابر تهدیدات و از دست دادن داده ها را فراهم می کند.

پردازنده های Intel Xeon و AMD EPYC

در حالی که سرورهایHPE  با طیف وسیعی از پردازنده های سرور Intel و AMD در دسترس هستند، قدرتمندترین سرورهای HPE با پردازنده های Xeon و AMD EPYC ساخته شده اند. پردازنده های مقیاس پذیر Intel Xeon پردازنده‌های مقیاس‌پذیر Intel Xeon عملکرد بالاتر در هر تعداد، پهنای باند حافظه بیشتر برای ظرفیت ذخیره‌سازی، و I/O گسترده‌تر برای ارائه عملکرد ثابت، فراگیر و پیشرفت‌کننده برای بارهای کاری داده‌محور ارائه می‌کنند.

پردازنده های AMD EPYC


پردازنده‌های AMD EPYC نوآوری را به مشاغل با هر اندازه ارائه می‌کنند و محیط‌های فناوری اطلاعات را قادر می‌سازند تا بارهای کاری درخواستی و نوظهور را در محل و خارج از محل بررسی کنند. پردازنده‌های سرور AMD، هسته‌های پردازشی بیشتر و انتقال سریع‌تر داده‌ها را برای سرعت بخشیدن به بارهای کاری سنتی و نوظهور فراهم می‌کنند.

محصولات درجه یک
همه محصولات ما برای ارائه سیستم های ایمن، قدرتمند و قابل اعتماد طراحی شده اند. محصولات ما که با فناوری های پیشرفته برای حداکثر اثربخشی عملیاتی ساخته شده اند، با نیازهای کسب و کار شما سازگار و مقیاس می شوند.

راه حل های جامع IT
با راهکارهای فناوری اطلاعات ما از رشد کسب و کار خود حمایت کنید. ما یک مجموعه کامل یا محصولاتی ارائه می دهیم که شامل پشتیبانی و خدمات و کمک در محل می شود. راه حل های کاملاً پشتیبانی شده و ایمن برای کمک به امن نگه داشتن داده های شما و قوی نگه داشتن زیرساخت شما طراحی شده اند.

پشتیبانی تخصصی
ما بیش از 10 سال تجربه در کمک به کسب و کارهای کوچک برای موفقیت داریم. تیم ما از کارشناسان فناوری اطلاعات مشاوره شخصی و راه حل های متناسب را ارائه می دهد. به راحتی از طریق تماس، چت یا ایمیل با ما تماس بگیرید تا کسب و کار کوچک خود را برای آینده آماده نگه دارید.

 
پردازنده های سرور چیست؟
یک پردازنده سرور یا واحد پردازش مرکزی (CPU) مسئول پردازش عملکردها و محاسباتی است که بار کاری اولیه سرور را نشان می دهد.

چه ویژگی های یک پردازنده سرور بر عملکرد آن تأثیر می گذارد؟
چندین عامل بر عملکرد پردازنده یک سرور تأثیر می گذارد:

  • تعداد پردازنده‌های موجود در یک سرور می‌تواند بر عملکرد تأثیر بگذارد - پردازنده‌های بیشتر سرعت عملکرد را بهبود می‌بخشند.
  • تعداد هسته‌های هر پردازنده و تعداد رشته‌های درون هر هسته نیز می‌تواند بر عملکرد تأثیر بگذارد.
  • سرعت کلاک یک هسته پردازنده تعیین می کند که هسته با چه سرعتی می تواند داده ها را پردازش کند. به طور همزمان، یک حافظه پنهان یا حافظه موقت بزرگتر می تواند تعداد دفعاتی را که پردازنده باید از سیستم دریافت کند، کاهش دهد و در نتیجه عملکرد را بهبود بخشد.

 

 

 

 

 

 

بزار وامتو تسویه کنی یهو شیرینی میگیریم