نماد اعتماد

رک سرور اچ پی و نصب ریل کیت سرور

نصب و پیاده سازی ریل کیت سرور در رک سرور   

رک سرور چیست ؟

بررسی نصب تمام سرور های اچ پی روی ریل کیت و رک های سرور دیتاسنتر و بررسی علل و عوامل این موضوع

چه چیزی را در یک رک سرور قرار دهیم: اجزای ضروری، قطعات و موارد دیگر

قفسه ها و کابینت ها بلوک های ساختمانی اساسی محیط IT هستند.یعنی یک ساختمان را در نظر بگیرید که باید زیر سازی شود و اماده برای نصب شود  آنها پشتیبانی و امنیت را برای طیف گسترده ای از تجهیزات فراهم می کنند و یک ساختار سازمان یافته ایجاد می کنند که تعمیر و نگهداری، مدیریت و عیب یابی را ساده می کند. قفسه‌ها و کابینت‌هایی که به خوبی طراحی شده‌اند جریان هوا را افزایش می‌دهند و به کاهش خطر "نقاط داغ" که می‌توانند باعث خرابی و خرابی تجهیزات شوند، کمک می‌کنند.

رک سرور

انواع مختلفی از رک های مرکز داده وجود دارد، از جمله رک های دو و چهار پستی، رک های قاب باز و کابینت های بسته. بیشتر آنها دارای عرض استاندارد 19 اینچ هستند، اما آنها در ارتفاعات و عمق های مختلف هستند. آنها به طور کلی برای نشستن روی زمین طراحی شده اند، اما قفسه های دیواری ممکن است در جایی که فضا محدود است ترجیح داده شوند.

رک های سرور دارای ویژگی های ضروری و همچنین اجزای اختیاری هستند که عملکرد آنها را افزایش می دهد. انتخاب قفسه و لوازم جانبی مناسب بستگی به این دارد که قرار است چه چیزی در آن قرار دهید، چگونه طراحی شده است و چگونه می خواهید از آن استفاده کنید. در زیر قسمت های مختلف رک سرور را بررسی می کنیم.

تجهیزات نصب شده در رک سرور

همانطور که از نام آن پیداست، رک‌های سرور برای قرار دادن سرورها، از جمله سرورهای رک‌مونت سنتی، سرورهای بلید و غیره در نظر گرفته شده‌اند. با این حال، آنها همچنین ممکن است حاوی روترها و سوئیچ ها، دستگاه های ذخیره سازی، منابع تغذیه اضطراری (UPS) و بسیاری از انواع دیگر تجهیزات باشند که اغلب بر اساس حجم کاری که پشتیبانی می کنند سازماندهی می شوند. این تجهیزات ممکن است "راک‌mount" باشند، به این معنی که به خود قفسه متصل می‌شوند یا برای قرار گرفتن روی قفسه طراحی شده‌اند.

خرید کامپیوتر سرور اینجا می توانید لینک بسیار مفیدی هست و مطالب بسیار زیادی مطالعه کنید.

پچ پنل ها همچنین ممکن است در یک قفسه نصب شوند تا دستگاه های مختلف را به هم متصل کرده و حرکت ها، افزودن ها و تغییرات را ساده کنند. به طور معمول، آنها در نزدیکی تجهیزات نصب می شوند تا مسیرهای کابل کوتاه تر و راحت تر سازماندهی شوند. در برخی موارد، پچ پنل ها برای دسترسی آسان در قفسه های دو پستی یا قاب باز قرار می گیرند.

تمام موارد که در بالا گفته شد در رک ها نصب می گردد و بسته به تجهیزات وزن بسیار بالا یی را باید تحمل کنند که می توان گفت که رک های اچ پی این وتوانایی رو دارند که جنین وزن بالا یی را تحمل کند.

نصب ریل کیت سرور

اجزای ضروری یک رک سرور

مهم ترین اجزای رک سرور، قاب اصلی و ریل سرور های نصب هستند. تجهیزات شبکه و ارتباطات اغلب مستقیماً توسط براکت های جلویی به قاب متصل می شوند. برای از بین بردن فشار روی براکت ها و خود قفسه، ممکن است پایه های نصب پشتی وجود داشته باشد که بتوان آن را با توجه به عمق تجهیزات تنظیم کرد. سرورها و سایر تجهیزات بزرگ و سنگین روی ریل ها نصب می شوند. ریل ها به قاب اصلی متصل می شوند و به تجهیزات اجازه می دهند تا برای سرویس از قفسه خارج شوند.

مگر اینکه قفسه به دیوار نصب شود، دارای پایه ای با پایه های تراز و چرخ های سنگین خواهد بود. برای مدیران مهم است که میزان بار کابینت را در نظر بگیرند تا مطمئن شوند که وزن تجهیزات نصب شده را تحمل می کند. کابینت های Enconnex دارای رتبه باری 3300 پوند هستند که فراتر از استانداردهای صنعتی است. کابینت های بسته نیز دارای پنل های بالا و جانبی و درب های جلو و عقب هستند.

ریل کیت سرور HP در ماهان شبکه ایرانیان بصورت چداگانه به فروش می رسد برای خرید می توانید به مرکز فروش سرور ایران به ادرس MAHANSHABAKE.COM مراجعه کنید.

افزودنی ها و لوازم جانبی رک سرور

لوازم جانبی رک های سرور را از واحدهای ساختاری اولیه به زیرساخت های مرکز داده بسیار کاربردی ارتقا می دهند. در اینجا چند افزونه متداول آورده شده است:

 • پانل های خالی برای مدیریت جریان هوا با بستن فضاهای خالی.
 • سیستم های مدیریت کابل با "انگشت" که کابل ها را منظم و مرتب نگه می دارد.
 • قفسه های ثابت، قابل تنظیم عمق و کشویی برای پشتیبانی از تجهیزاتی که روی قفسه نصب نمی شوند.
 • سینی‌ها و کشوهای صفحه‌کلید بیرون‌کش برای نگهداری ابزار و وسایل کوچک.
 • فن‌های تهویه و سیستم‌های اگزوز نصب شده در بالا.

مراکز داده ماهان شبکه ایرانیان اغلب مشخصات کاملاً مشخصی برای قفسه ها و کابینت های خود دارند. اکثر سازمان ها انعطاف پذیرتر هستند و لوازم جانبی را بر اساس موارد استفاده انتخاب می کنند.

رک سرور اچ پی 

کابینت ECX از Enconnex

کابینت های مرکز داده ECX از Enconnex مورد اعتماد بزرگترین شرکت های فناوری جهان هستند. آنها طوری طراحی شده اند که تمام اجزای رک سرور، قطعات، افزونه ها و موارد ضروری را که در این وبلاگ پوشش داده ایم، در خود جای دهند. ساخته شده از فولاد جامد و مهندسی شده تا نصب تجهیزات را ساده و کارآمد کند. درهای عقب تقسیم شده و طراحی پانل جانبی دوگانه دسترسی آسان را فراهم می کند در حالی که قفل های مطابق روی درها و پانل ها امنیت را تضمین می کند.

کابینت های ECX همچنین دارای ویژگی های ارزش افزوده هستند، از جمله:

 • پانل سقف مدولار با گذرگاه کابل های بزرگ
 • پانل هواکش سقف قابل جابجایی
 • ریل تجهیزات قابل تنظیم با برچسب شماره در دو طرف
 • کاستورهای سه اینچی سنگین
 • رتبه بار 3300 فراتر از استانداردهای صنعت است
 • درب های سوراخ دار جریان هوا را از جلو تا عقب کابینت به حداکثر می رساند
 • ریل های نصب PDU بدون ابزار
 • تمام کابینت ها به طور کامل مونتاژ شده ارسال می شوند

Enconnex همچنین طیف کاملی از لوازم جانبی مدیریت جریان هوا و کابل را ارائه می‌کند و می‌تواند کابینت‌های ECX خود را با گزینه‌های مهار راهرو همراه کند. با متخصصین ما تماس بگیرید تا در مورد جزئیات پروژه خود صحبت کنید.

به استاندارد پایبند باشید؟ یا با یک راه حل سفارشی بروید؟ 

ایا رک های غیر اچ پی هم برای نیازمندی های من پاسخگو هتس؟

رایج ترین اندازه رک سرور 42U ارتفاع و 19 اینچ عرض است. این رک های سرور معمولی مقرون به صرفه هستند زیرا برای استفاده در مراکز داده به صورت انبوه تولید می شوند. با این حال، برخی از شرکت ها یا برنامه ها به اندازه های مختلف یا منحصر به فرد رک سرور نیاز دارند. اگر اندازه های استاندارد نیازهای شما را برآورده نمی کند، مطمئن باشید که می توانید یک راه حل را در هر سه بعد رک سرور سفارشی کنید تا کاملاً با نیازهای برنامه منحصر به فرد خود مطابقت داشته باشد.

رک سرور 42U

پرفروش ترین رک های موجود در بازار سری های رک سرور 42U هست که به وفور از برند های مختلف در بازار ایران پیدا می شود و می توانید برای این سرور های خود سفارش خرید این رک های رک سرور 42U داشته باشید اما همیشه برند خوب انتخاب کنید.

در انیجا اعلام مکنیم که قیمت رک سرور 42U اچ پی بسیار بالاست برای همین برند های دیگر خریداری کنید اگر دیتاسنتر شما استاندارد های بالایی دارد رک سرور 42U اچ پی تهیه کنید.

هنگامی که اندازه رک سرور را درست کردید، در راه انتخاب بهترین رک سرور برای مرکز داده خود هستید. اکنون، می‌توانید به ملاحظات استراتژیک‌تر رک سرور، از جمله درها، زمین، لوازم جانبی، امنیت رک فناوری اطلاعات، و خنک‌کننده رک IT بروید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ملاحظات مهم، مقاله ما را بخوانید: چگونه یک قفسه فناوری اطلاعات را انتخاب می کنید؟   

قفسه های سرور موجود از Vertiv

Vertiv مجموعه‌ای جامع از قفسه‌های مرکز داده، کابینت‌ها و راه‌حل‌های محفظه شامل طیف کاملی از لوازم جانبی رک را برای پشتیبانی و محافظت از تجهیزات حیاتی IT شما ارائه می‌دهد. هر رک سرور Vertiv™ برای عملکرد بهینه با در نظر گرفتن استقرار آسان و مقیاس پذیری طراحی شده است. محبوب‌ترین قفسه‌های سرور ما، که در تمام اندازه‌های استاندارد رک سرور موجود هستند، عبارتند از:

 • Vertiv™ VR Rack: رک Vertiv VR از تجهیزات مختلفی از جمله سرورها، ذخیره سازی، سوئیچ ها، روترها، PDU ها، واحدهای UPS، سرورهای پورت کنسول و سوئیچ های KVM پشتیبانی می کند. قفسه‌های انعطاف‌پذیر مجموعه‌ای از لوازم جانبی شامل مدیریت کابل، مدیریت جریان هوا، قفسه‌ها و براکت‌های پشتیبانی، درها و امنیت، و قطعات خدماتی را ارائه می‌دهد. گزینه های بدون ابزار امکان نصب و پیکربندی سریع را فراهم می کنند.
 • رک سرور Vertiv™ Knürr™ Mir2: رک سرور Vertiv™ Knürr™ MIR2 یک راه حل زیرساختی پیشرفته و همه کاره است که برای نگهداری و ایمن سازی تجهیزات سرور در محیط های مختلف فناوری اطلاعات طراحی شده است. این ریل های نصب قابل تنظیم و ساختار قاب محکمی را ارائه می دهد که قادر به تحمل وزن قابل توجه تجهیزات است. مدیریت نوآورانه جریان هوا، همراه با درب های سوراخ دار، راندمان خنک کننده بهینه را تضمین می کند. رک سرور Vertiv™ Knürr™ MIR2 که در میان رک‌های نوآورانه کلاسیک است، دارای طیف گسترده‌ای از لوازم جانبی و پیشرفت‌های اختیاری است که طیف وسیعی از نیازهای مشتری را برآورده می‌کند.
 • رک سرور Vertiv™ Knürr™ DCM: رک سرور Vertiv™ Knürr™ DCM یک رک مبتنی بر قاب آلومینیومی مدولار است که برای ایمن سازی سرورهای با چگالی بالا و برنامه های شبکه در محیط های IT با ظرفیت بار 1500 کیلوگرمی خود طراحی شده است. به دلیل طراحی قوی، قابلیت های مدیریت حرارتی بهینه و ویژگی های پیکربندی و سفارشی سازی انعطاف پذیر، سطوح بی نظیری از کارایی، امنیت و مقیاس پذیری را تضمین می کند.

این برند های متفرقه هستند و در سایت های خارجی هستند و ما توصیه ای برای استفاده از اینها نداریم.