نماد اعتماد

باتری سرور اچ پی - باتری رید کنترلر سرور

کارایی باتری سرور HP چیست؟

باتری g9 در انیجا در مورد باتری سرور اچ پی کارایی خرابی و تعمیرات باتری سرور صبحت میکنیم و تاجایی که ممکن هست در مورد کارایی باتری رید کنترلر های سرور های اچ پی چرایی و چکونکی انها بحث مکنیم.

باتری سرور اچ پی چیست ؟

باتری های مبتنی بر لیتیوم در اکثر لوازم الکترونیکی مصرفی به همراه تعدادی از محصولات شبکه و مرکز داده یافت می شوند. معمولاً آنها در سرورهایی با حافظه نهان پشتیبان باتری برای کنترلر ذخیره سازی یافت می شوند. باتری‌های سرور مبتنی بر لیتیوم دارای طول عمر محدودی هستند که هر چه بیشتر مورد استفاده قرار گیرند کاهش می‌یابد، دقیقاً مانند باتری‌های موجود در تلفن‌های همراه. در نهایت، باتری دیگر به اندازه کافی شارژ نمی‌شود تا با خیال راحت از داده‌های شما محافظت کند و امیدواریم سرور شما هشداری مبنی بر نیاز به تعویض آن صادر کند.

تعمیرات باتری سرور اچ پی 

تاجارای که می شود از تعمیرات باتری سرور اچ پی خودداری کنید اگر با چه با هزینه بسیار پایینی این باتری ها تعمیر می شود و لی تا جایی که می توانید از تعمیرات این باتری ها خودداری کنید.

باتری سرور اچ پی 

متأسفانه، خرابی ناشی از سن تنها راهی نیست که باتری لیتیومی از کار بیفتد. یکی از مشکلات رایج دیگر با آنها تورم است. هنگامی که یک باتری لیتیومی شروع به تورم یا "پفک" کرد، باید در اسرع وقت تعویض شود. وقتی یک باتری متورم می شود به این معنی است که مواد شیمیایی داخل آن خراب شده و گازهای گلخانه ای تولید می کنند.

تحت هیچ شرایطی سعی نکنید تورم را کاهش دهید زیرا ممکن است منفجر شود. پس از تعویض، یک مرکز بازیافت که باتری های لیتیومی را می پذیرد پیدا کنید و آن را در آنجا دور بریزید. هرگز آنها را در سطل زباله نیندازید زیرا یک شکل سمی از زباله های الکترونیکی (e-waste) هستند.

همه سرورها از باتری پشتیبان مبتنی بر لیتیوم استفاده نمی کنند. بسیاری از تولیدکنندگان به خازن‌های فوق‌العاده‌ای روی می‌آورند که می‌توانند به اندازه کافی برای پشتیبان‌گیری از سرور بدون نگرانی‌های ایمنی یکسان دوام بیاورند. این ابرخازن ها همچنین دارای الزامات بازیافت خاصی هستند.

خرید باتری سرور اچ پی 

اگر تا به حال در موقعیتی قرار گرفتید که یک باتری مبتنی بر لیتیوم باید حمل شود، به خاطر داشته باشید که به دلیل تغییرات سریع فشار و دما هوا، مجوز خاصی برای ارسال این باتری ها از طریق سرویس های هوایی لازم است. این شرایط می تواند منجر به متورم شدن یا منفجر شدن باتری ها در صورت عدم استفاده صحیح از آنها شود. Integrity Global مجاز است این باتری ها را از طریق خدمات هوایی زمانی که به عنوان مواد خطرناک علامت گذاری شده اند ارسال کند، اما به شما توصیه می شود که هزینه آن معمولاً بسیار بیشتر از حمل و نقل زمینی معمولی است.

باتری سرور HP چیست ؟

یکی مهم ترین قطعات سرور اچ پی که باید در مورد ان اطلاعات کافی داشت باشیم باتری کش سرور اچ پی هست که معمولا در تمام نسل های سرور اچ پی این باتری موجود هست .باتری سرور اچ پی یا باتری کش رید کنترلر سرور،که در مدل های مختلف ارائه شده هست  برای محافظت از اطلاعات نوشته شده روی کش کنترلر سرور اچ پی ، که توسط رید کنترلر HPE Smart Array  نگهداری می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

در مورد باتری سرور اچ پی اطلاعت انچنانی نمیتوان ارائه داد زیرا معمولا یک قطعه کوچک در روی مادربرد سوار میشود و بسیار حساس هست روی همه شاسی سرور hp موجود هست و خیلی کم خریداری می شود. این باتری مواقعی به کار می آید که برق بطور ناگهانی قطع شود؛و سرور اچ پی شما یکسری داده و دیتا روی کش خود داشته باشد که این کش سرور اچ پی ممکن هست از 256 مگ باشد یا 512 مگ یا سری های 1گیگ  و 2 گیگی و 4 گیگ که روی سرور اچ پی g9 امده هست .

در این زمان باتری، اطلاعات روی کش رید شما را تا 72 ساعت بصورت استاندارد  ذخیره نگاه می دارد. ولی همیشه هم صادق نیست و مکمن هست زودتر از این زمان به مشکل بخورید.

درمورد باتری کش کنترلر های قدیمی حساسبت کار بسیار بالا هست و نمیتوان امیدوار به 72 ساعت بود این باتری به کارت رید کنترلر متصل می شود. و برق کش کنترلر شما را تامین میکند معمولا دو  روز نیاز هست که باطری شما شارژ شود ابعاد و مدل آن بر اساس مدل و نسل سرورهای HP متفاوت است.  ولی جدید ترین باتری ها برای سرور های DL380 G10   G10 PLUS هست برای مثال برخی رید کنترلرها از باتریهای FBWC استفاده می کنند و برخی دیگر از BBWC که فناوری متفاوتی دارند. در روی سرور HP محتلف متفاوت هستنذ.

انواع باتری سرور HP

 در مورد باتری سرور اچ پی می توان گفت که از نظر فنی از دوعدد باتری قلمی با کمی فناوری بالاتر به هم وصل شده هست که وظیفه تامین برق کش کنترلر سرور اچ پی را بر عهده دارند در مورد کش کنترلر که در زیر هم عکس ان را مشاهده میکنید واینجا خرید کش کنترلر سرور اچ پی میتوانید انواع کش کنترلر ها را مشاهده کنید حتی می توانید رید کنترلر سرور اچ پی را هم مشاهده بکنید و انتخاب بکنید.

  در زیر تلاش شده اتواع باتری سرور اچ پی و مدل های محتلف انها را دانه ب دانه توضیح داده و عکس های مورد نظر هر عدد باتری سرور اچ پی را بسته به نسل موردنظر برای شما پیاده سازی کنیم.باتری سرور اچ پی هم دارای دو مدل اورجینال و عیر اورجینال میباشد و برای خرید باتری سرور اچ پی باید جداگانه از فروشنده سرور اچ پی درخواست باتری سرور اچ پی را داشته باشید.

باتری سرور اچ پی در نسل 5

اولین مورد که در باتری سرور اچ پی باید در مورد ان صبحت کنیم مربوط میشود به باتری سرور نسل 5 ام - شاید در نگاه اول بگویید این سرور ها نسل 5 هنوز هم موجود هستند باید بگویم بلی سرور های نسل 5 اچ پی هنوز هم موجود هستند و دربازار قطعات دست دوم این سرور اچ پی هنوز مورد استفاده قرار می گیرد. و یکی از مواردی که در مورد باتری دستگاه سرور نسل 5 بیشتر استفاده می شود باتری کش کنترلر های این سری سرور های اچ پی ای هست البته مدنظر داشته باشید که سری سرور های اچ پی ای نسل 5 هنور هم در بسیاری از دیتاسنتر ها به خوبی در جال کار کردن هستن.

شاید نزدیک 40 سال از ورود این سرور های DL380 G5   , DL360 G5  به بازار می گزرد ولی هنوز هم بسیار قطعات سرور اچ پی موجود میباشد.یکی از معروف ترین سوالاتی که در مورد سرور HP G5 پرسیده می شود به شرح روبرو هست .

من باتری جدید Raid cash را روی سرور HP proliant DL380 G5 خود نصب می کنم. اما پیغام خطا از بین نرفت و همچنان ولتاژ باتری پایین را نشان می دهد.فروشنده باتری سور اچ پی جی 5 به شما میگوید لاگ باطری قبلی رو پاک کن چون قدیمیه و توسط سیستم پاک نشده و بعد چک کن ارور نشون میده یا نه. اما من گزینه loges clear را در ابزار پیکربندی HP پیدا نکردم.  بلی یکی از ببشترین سواللاتی که در مورد سرور DL380 G5 HP پرسیده می شود.

باتری ریدکنترلر P400  ( مخصوص سرورهای G5   )( 383280-B21 )

باتری ریدکنترلر برای کنترلرهای  641/642, 6400, P600 و E200 برای سرور DL580 G5 :

باتری ریدکنترلر سرور اچ پی با شماره سریال 274779-001 از نوع BBWC مخصوص ریدکنترلرهای 641/642, 6400, P600 و E200 دارای خروجی ولتاژ 3.6 وات از نوع DC بوده و دارای ظرفیت فوق العاده 500MAH می باشند. MANUFACTURER : HP

برای جلوگیری از این اتفاق دو راه حل وجود دارد :  باتری سرور

عمر مفید باتری کارت Cashe سرورهای HP یک سال بوده و حتما باید بعد از یک سال حتی با وجود سالم بودن آن ، تعویض گردد. وگرنه باید منتظر اتفاقات ناگوار و از دست رفتن اطلاعات خود باشید.زمانی که باتری با مشکلی مواجه شود ، وقتی سرور خاموش شود ( و یا حتی دیده شده در حین کار با سرورها ) به دلیل ضعف زیاد باتری ریدکنترلر ، اطلاعات موجود در Cashe با مشکل مواجه شده و از بین می رود.پس توصیه ما به شما این است که حتما و حتما بعد از سه سال باتری ریدکنترلر سرور خود را تعویض کرده و سپس firmware خود را آپدیت نمایید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید.

باتری سرور

 1. در مرود سرورهای نسل 5 عملا کاری زیادی از دست شما بر  نمی اید زیرا بسیار ی از این باتری ها عمر خود را کرده اند.
 2. باتری دومی هم که شما جایگزین میکنید دست دوم هست و باتری نیو برای این نسل G5 اچ پی پیدا نمی شود.
 3. درمورد ارور فروشنده باتری سرور خوب گفته که لاگ روباید برید و بصورت دستی پاک کنید.
 4. اگر دیدی خرابی باتری شما پی در پی هست لطفا موارد دیگری رو بررسی کنید.
 5. درمورد باتری قطعی برق سرور بیشتر علت هست اگر میبینید مشکلات هر ماه تکرار می شود به فک UPS باشید.
 6. درمورد سرور های قدیمی اگر سرور خود را عوض کنید خیلی بیشتر در هزینه های میتوانید صرفجویی کنید.
 7. سرور های dl380 g5 ,  dl360 g5  دو سرور اچ پی پر مشکلات در این نسل سرور میباشند.

باتری سرور اچ پی

 باتری کش کنترلر دو نسل سرور جی 6  و جی 7 دقیقا مثل همدیگر هستند و نیازمند بررسی جداگانه نیستندو دو باتری می توانند جایگزین همدیگر گردند ولی مدنظر تان باشد که این باتریها دارای پارت نامیر جداکانه هستند و می توانید هر دو را به جای همدیگر استفاده بکنید .بانری کش کنترلر سرور dl380 g7    , باتری کش سرور dl360 g6    باتری کش سرور dl380 g7    در همه این سرور ها این باتری نصب شده و کاربرد دارد.

باتری رید کنترلر چیست و چگونه عمل می کند :وجود SMART ARRAY RAID CONTROLLER BATTERY برای هر سروری که دارای اطلاعات مهم می باشد نیاز است.اتفاقی که معمولا بدون هیچ اخطار و یا آلارمی در سرورهای اچ پی به وجود می آید ازبین رفتن حجم قابل توجهی از اطلاعات کارفرمایان از روی سرورها ( یا در حین کار و یا بر اثر خاموش شدن ناگهانی سرور ) می باشد.

   hp smart arrey cash battery 

باتری ریدکنترلر برای کنترلرهای سری P :

باتری ریدکنترلر سرور اچ پی با شماره سریال 383280-B21 و 381573-001 از نوع BBWC مخصوص ریدکنترلرهای سری P دارای ظرفیت باتری 500 میلی آمپری و خروجی ولتاژ 4.8 وات از نوع DC می باشد و با مدل های زیر ( سرور و ریدکنترلر ) سازگار می باشد : BL2x220c G5 BL480c BL680c G5 DL120 G5 G6 DL140 G3 DL160 G5 G6 DL165 G5 DL180 G5 G6 DL185 G5 DL320 G4 DL320 G5 DL320 G5p DL320s DL360 G5 G6 DL365 G1 DL365 G5 DL380 G5 G6 DL385 G2 DL385 G5 DL385 G5p DL580 G4 DL580 G5 G6 DL585 G2 DL585 G5 DL785 G5 DL785 G6 G7 ML310 G3 ML310 G4 ML310 G5 G6 ML310 G5 G6p ML350 G5 G6 ML370 G5 G6 ML570 G4 HP RAID CONTROLLERS: P400I P400 P600 P800 " بیشترین کاربرد این باتری ها در ریدکنترلر P410 بر روی سرورهای G6 و G7  می باشد.  hp smart arrey cash battery باتری سرور[/caption]  

ویژگی های کلی باتری ریدکنترلرهای سری P :

 • تولید کننده : شرکت HP تولید کشور آلمان
 • دسته بندی : Proliant Controller
 • زیر رده : BBWC Battery
 • نسل : P-Series
 • پارت نامبر : 383280-B21
 • ولتاژ خروجی : 4.8V
 • ظرفیت : 500MAH

( توجه : برای باتری ریدکنترلر با پارت نامبر 460499-001 کلیه اطلاعات گفته شده یکی بوده و تنها تفاوت این باتری در ظرفیت آن می باشد که برابر با 650 میلی آمپر می باشد )

ویدیوی بررسی باتری کش برای ریدکنترلر p410 و سری های P بر روی سرورهای نسل G6 و G7 :

HP Smart Array Cache Battery Kit - For Smart Array P400 Controller only

                                                       " بیشترین کاربرد این باتری ها در ریدکنترلر P410 بر روی سرورهای G6 و G7  می باشد. "

باتری ریدکنترلر P410 و سری های P

  381573-001 , 460499-001 , 383280-B21 SMART ARRAY P-SERIES RAID CONTROLLER BATTERY " با این باتری ها دیگر نگران از دست رفتن اطلاعات خود نباشید " باتری رید کنترلر اورجینال اچ پی مخصوص ریدکنترلرهای سری p برای جلوگیری از ازبین رفتن ناگهانی اطلاعات شما در اثر خاموش شدن های ناگهانی سرورها تولید و عرضه شده است ، ساخت آلمان 460499-001


باتری سرور اچ پی در نسل 8

در سری نسل 8 بسیار تاثیر مثبتی کرد و باتری های fbwc وارد بازار شد که خرابی بسیار کمتر نسبت به باتری های قبلی داشت این باتری ها که بسیار های حدید دستگاه سرور dl380 dl360 g8 نصب شده هست  کارایی بسیار بالایی دارند و دارای خرابی بسیار پایینی هستند.

ویژگی های کلی باتری ریدکنترلرهای سری P :

 • تولید کننده : شرکت HP تولید کشور آلمان
 • دسته بندی : Proliant Controller
 • زیر رده : FBWC Battery
 • نسل : P-Series
 • پارت نامبر : 654873-003
 • ولتاژ خروجی : 5.4V باتری سرور DL380 G8
 • باتری کش سرور اچ پی DL360 G8

ویدیوی بررسی باتری کش برای ریدکنترلر p420 و سری های P بر روی سرورهای نسل G8 :

" بیشترین کاربرد این باتری ها در ریدکنترلر P420 بر روی سرورهای G8 می باشد. "

باتری سرور اچ پی در نسل 9

 • باتری G9  سازگار برای افزایش عمر جدید در کنترلر HP RAID شما
 • قطعه یدکی با کیفیت بالا با نسبت قیمت به عملکرد مطلوب
 • عملکرد قابل اعتماد و سازگاری کامل با کنترلر ذخیره سازی RAID شما
 • ساخته شده با دقت برای تناسب کامل در دستگاه شما
 • گواهینامه CE & RoHs - تمام دستورالعمل های ایمنی عملیاتی را برآورده می کند
 • بدون اثر حافظه

سلول های Li-ion با کیفیت بالا برای عملکرد بهینه دستگاه

باتری های لیتیوم یون چگالی انرژی بالایی دارند و از قوی ترین باتری ها هستند.

در مقایسه با باتری‌های NiMH، میزان خود تخلیه پایینی دارند و تحت تأثیر حافظه قرار نمی‌گیرند. آنها نیازی به تخلیه منظم ندارند، بنابراین تعمیر و نگهداری پایینی دارند. زمانی که این باتری‌های قابل شارژ به درستی ذخیره شوند، عمر طولانی دارند، بادوام هستند و تعداد چرخه‌های شارژ احتمالی بالایی دارند. باتری های لیتیوم یونی در دستگاه های قابل حمل مختلف با نیازهای انرژی بالا استفاده می شوند.

گوشی های هوشمند، رایانه های نوت بوک، دوربین ها و ابزار برقی. از این باتری ها می توان در مدل های رادیویی و کاربردهای مخابراتی نیز استفاده کرد.
لطفاً توجه داشته باشید: با باتری‌های جایگزین لیتیوم یونی با ظرفیت قابل توجهی بالاتر از باتری اصلی (1000 میلی‌آمپر ساعت و بالاتر)، اندازه جایگزین ممکن است کمی متفاوت باشد و بنابراین کمی سنگین‌تر یا ضخیم‌تر باشد. بنابراین ممکن است باتری جایگزین کمی بیرون بیاید.

باتری ریدکنترلر P440 و سری های P ( مخصوص سرورهای G9 )

خرید باتری جی 9 برای سرور اچ پی در نسل های مختلف ازائه شده هست سری لیتنیومی یمباشد و بهترین گزینه برای سرو اچ پی جی 9 میباشد در تمام سرورهای اچ پی جی 9 فقط یک مدل ساپورت میگردد. با چه سرورهای می توان از این باتری استفاده کرد.

 • DL360 G9
 • DL380 G9
 • ML110 G9
 • ML150 G9
 • ML350 G9

    hp smart arrey cash battery بیشترین کاربرد این باتری ها در ریدکنترلر P440 بر روی سرورهای G9 می باشد.       باتری سرور

ویژگی های کلی باتری ریدکنترلرهای سری P :

 • تولید کننده : شرکت HP تولید کشور آلمان
 • دسته بندی : Proliant Controller
 • زیر رده : FBWC Battery
 • نسل : P-Series
 • پارت نامبر : 727258-B21
 • ولتاژ خروجی : 7.2v
 • ظرفیت :1100mAh