نماد اعتماد

Intel Xeon E5-2660 v2 cpu

( E5-2660v2 )

پردازنده های Xeon با هدف پردازش در سرور ها و ایستگاه های کاری طراحی و ساخته شدند  قیمت سرور اچ پی و متعلقات را به روز می توانید از قسمت فروش ماهان شبکه ایرانیان بپرسید.

مشخصات سی پی یو اینتل سری سرور CPU Intel Xeon E5-2660 v2 :

Part Number:

Number of Cores:  Quad core

Processor Number: E5-2660 v2

Clock Speed: 2.2GHz

همانطور که می دانید  کامپیوتر های شخصی و دسکتاپ از پردازنده های اینتل بهره می برند و موسوم به Core i (مانند Core i5, Core i7) هستند و در سرور های با پردازش بالا از سری پردازنده های زئون اینتل (Xeon) استفاده می شود. اما شاید تفاوت این دو نوع پردازنده را تا به امروز نمیدانسته اید. پس برای دریافت تفاوت این دو پردازنده با ما همراه باشید.

خرید E5-2660 v2

پردازنده های Xeon با هدف پردازش در سرور ها و ایستگاه های کاری طراحی و ساخته شدند و از خیلی جهات با پردازنده های دسکتاپ،مانند Core i7 متفاوت هستند.

پردازنده های Xeon نسبت به بازدهی و کارایی که دارند، دمای کمتری دارند و به دلیل کاربرد در سرور ها و دیتا سنتر ها، از پایداری بیشتری برخوردارند و در شرایط مساوی، درصد بسیار کمتری از هنگ و کرش (Crash) سیستم، در سیستم هایی دیده می شود که از پردازنده های Xeon بهره برده اند که خود این مورد هم دلایل فنی و تکنولوژی هایی هست که در این سری پردازنده ها از آن ها استفاده شده است.

 قیمت پردازند ه E5-2660 v2

از لحاظ معماری، پردازنده های سرور 99% مشابه معماری پردازنده های دسکتاپ می باشد. مثلا زمانی که معماری Sandy Bridge ارائه شد (نوعی معماری پردازنده های اینتل که در سال 2005 از آن رونمایی و در محصولات بعدی این شرکت از آن استفاده شد.)، پردازنده های زئون و مثلا سری Core i 2xxx دقیقا از همان معماری سندی بریج (Sandy Bridge) استفاده کردند. اما نقطه تفاوت در یک سری تکنولوژی های اضافی هستکه در ادامه به چند مورد اصلی آن ها اشاره میکنم.

  1. پردازنده های Xeon از (QPI (The Intel QuickPath Interconnect دوم برای بکارگیری در مادربرد های دارای دو سوکت پردازنده (Dual Socket) بهره می برند.
  2. پردازنده های Xeon از تکنولوژی Intel Direct IO و Integrated IO پشتیبانی می کند اما سری Core i و دسکتاپ خیر(این تکنولوژی باعث افزایش بازدهی پردازنده می شود)

و خیلی از موارد دیگر مثل مجموعه دستورات پردازشی اختصاصی و یا تعداد بیشتر رجیسترها در هسته های پردازشی و… که در نهایت باعث می شود تمامی سرورها و ایستگاه های کاری (Work Stations) و دیتاسنترهای معتبر و البته ابر کامپیوترهای دنیا، از پردازنده های Xeon استفاده کنند.

سی پی یو 2660 وی 2  با داشتن ده کور هسته فیزیکی قابلیت بسیار خوبی برای مجازی سازی سرور های اچ پی را دارد و به راحتی می توانید روی این سرور مجازی سازی کرده و ده تا سرور مستقل بالا بیارید

مشخصات سی پی یو اینتل سری سرور CPU Intel Xeon E5-2660 v2 :

Part Number:

Number of Cores:  Quad core

Processor Number: E5-2660 v2

Clock Speed: 2.2GHz

Thermal Design Power: 95W

Form Factor: Intel Xeon E5-2660 v2

Processor Qty: 1

Type: Xeon

Cache: 25MB

پردازنده Xeon E5-2660v2 با فرکانس 2.20 گیگاهرتز از اینتل به 10 هسته و 20 رشته مجهز شده است و می توان آن را در سوکت FCLGA2011 نصب کرد. این پردازنده به ۲۵ مگابایت حافظه کش مجهز شده است.

برای دانستن قیمت سرور اچ پی و قیمت این سی پی یو می توانید با تیم فروش ماهان شبکه ایرانیان تماس بگیرید .