نماد اعتماد

رم سرور استوک

رم سرور اچ پی دست دوم و استوک

رم دست دوم کارایی دارد یا ندارد برای چه باید رم دست دوم خریداری کنیم ایا رم نیو نیست که باید رم دست دوم خریداری کنیم؟ خرید و فروش و قیمت رم های دست دوم و کارکرده نسل های قدیمی سرور اچ پی بسیار مهم هست.

خرید رم سرور دست دوم 

با توجه به اینکه سرور معمولا ده تا پنجاه سال کار میکند و سالها بعد باید رم دستگاه سرور اپدیت شود رم های جدید و نیو برای دستگاه های قدیمی پیدا نمی شود برای همین باید رم سرور استوک یا دست دوم برای سرور های قدیمی تهیه کنید.

قیمت رم استوک

معمولا قیمت رم سرور استوک بسیار کمتر هست از رم های نیو و اینکه این قیمت رم استوک باید تست و گارانتی های مدت دار هم مدنظر باشد که چقدر گارانتی برای این رم ها می خواهید خرید رم استوک در دکتر اچ پی میباشد.

کارایی رم دست دوم

رم های سرور دست دوم نیز کارایی خود را دارند و حتی در یکسری جاها بهتر از رم های نیو نیز میباشد رم های دست دوم با گارانتی یکسال ارائه می گردد و بهترین کیفیت را دارد.

آیا واقعاً باید رم دست دوم بخرید؟ آخرین چیزهایی که باید بدانید

آیا خرید رم دست دوم توصیه می شود؟ اصلا کار میکنه؟ آیا ایمن است؟ آیا ارزش خرید یک مورد کارکرده را دارد وقتی که قیمت کاملاً جدید در سالهای گذشته کاهش یافته است؟

وقتی به خرید دست دوم فکر می کنید، سوالات زیادی در ذهن شما وجود دارد. البته سابقه ای پشت آن نهفته است که شاید ندانید. در حالی که هزینه آن کمتر از خرید یک دستگاه جدید برای شما خواهد بود، خطراتی پشت آن وجود دارد. می دانید که قیمت آن بیشتر است. با این وجود، شانس خرید یک رم دست دوم زیاد است و کاملاً برای من کار می کند.

به عنوان کسی که علاقه مند به ساختن رایانه های شخصی از ضایعات با استفاده از قطعات مستعمل و قدیمی است، این برای من جدید نیست. من ساخت بسیاری از آنها را قبل از استفاده از RAM قدیمی انجام داده ام. اگر شما نیز قصد انجام این کار را دارید، در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری نهایی بدانید.

رم چیست؟

حافظه با دسترسی تصادفی یا RAM یک جزء رایانه شخصی است که داده های کوتاه مدت را برای سرعت بخشیدن به پردازش CPU ذخیره می کند. این با هارد و هارد اکسترنال متفاوت است زیرا پس از خاموش کردن رایانه نمی تواند اطلاعات را ذخیره کند. از این رو، این یک ذخیره سازی موقت است که سریعتر از سایر دستگاه های ذخیره سازی کار می کند.

RAM یکپارچه است، بنابراین اطمینان از عملکرد خوب آن ضروری است. به خصوص اگر گیمر هستید، این یک اولویت است، به همین دلیل است که برای داشتن تجربه بازی بهتر به دنبال رم بهتر هستید.

آیا واقعا باید رم دست دوم بخرید؟
اجازه دهید مستقیماً به سر اصل مطلب برویم. آیا واقعاً باید رم دست دوم بخرید؟ شخصاً، به عنوان یک علاقه‌مند به رایانه شخصی، باید آن را دنبال کنید. دلایل تمایل به این انتخاب به شرح زیر است:
  • ارزان تر است

خرید رم دست دوم به شما این امکان را می دهد که به دلیل قیمت آن، رم بیشتری خریداری کنید. هرچه ظرفیت رم بیشتری بدست آورید، رایانه شما سریعتر کار می کند. می توانید از برنامه های بیشتری استفاده کنید، به چندین فایل دسترسی داشته باشید و کارهای مختلف را به طور همزمان بدون تاخیر اجرا کنید.

به جای اینکه تمام پول نقد خود را برای خرید یک رم کاملاً جدید خرج کنید، می توانید آنها را برای برنامه های دیگر برای بهبود رایانه شخصی خرج کنید. می توانید از آن برای خرید یک مادربرد بهتر، کارت گرافیک یا شاید یک صندلی بازی جدید برای راحتی و تجربه بازی بهتر استفاده کنید.


در حال حاضر، یک DDR4 3200 32 گیگابایتی کاملاً جدید در eBay حدود 79.99 دلار تا صد دلار قیمت دارد، در حالی که نمونه های قبلی حداقل 49.99 دلار قیمت دارند، به اضافه هزینه حمل و نقل حدود 30.48 دلار. شما می توانید حداقل 30 دلار در حساب خود پس انداز کنید - یک پس انداز بزرگ! برای بهبود تنظیمات خود می توانید با 30 دلار چیزهای بیشتری خریداری کنید.

  • سازگار با محیط زیست است

شاید این کمترین اولویت نباشد، اما همچنان به عنوان یک مزیت عمل می کند. با خرید رم مستعمل، به مدیریت صحیح ضایعات کمک می کنید. در واقع، شما تا 4 چوب رم را که قرار است در محل های دفن زباله پرتاب شوند، در دریاها شناور یا در کوره های زباله سوز بسوزانید، ذخیره خواهید کرد.

چه طرفدار محیط زیست باشید چه نباشید، این سهم کوچک اهمیت دارد. اگر در مورد آن فکر کنید، به همان اندازه گیمرها یا هر کاری که روی رایانه شخصی خود انجام می دهید وجود دارد که به دنبال بهبود رایانه شخصی هستید. در مجموع تولید انبوه و ضایعات افزایش می یابد و در نتیجه باعث ایجاد ناراحتی زیادی برای محیط زیست می شود.

هر چه بیشتر به تعداد مصرف کنندگان فکر کنید واقعاً تأثیر شدیدی بر محیط زیست می گذارد.

در واقع، هر جزء، مانند چوب رم سوخته، مواد شیمیایی مضری مانند پلاستیک سرطان زا آزاد می کند. زمانی که این ذرات با هوا مخلوط شوند مضر است. به نوعی، از آنجایی که شما همان اکسیژن را تنفس می کنید، روی شما نیز تأثیر می گذارد.

  • امن است

برای پاسخ به سوال قبلی، آیا خرید رم دست دوم بی خطر است؟ آره. صادقانه بگویم، آنها می توانند نابود نشدنی باشند. این یک فرض است که هنگام خرید یک مورد استفاده شده خطرات بیشتری وجود دارد، اما من خواهش می کنم تفاوت داشته باشم. خرید، به طور کلی، یک خطر است زیرا هنوز از آن استفاده نکرده اید.

با خرید یک رم کارکرده، تاریخچه آن را با مدارک ضمیمه شده می شناسید. فقط مطمئن شوید که از یک فروشنده معتبر خرید می کنید! قبل از ثبت سفارش از آنها سوال بپرسید تا بدانید در صورت وجود چه چیزی باید انتظار داشته باشید یا چه کاری باید انجام دهید.

  • چرا نباید رم دست دوم بخرید

از آنجایی که ما مزایا را به پایان رساندیم، معایب خرید رم دست دوم را با ما در میان بگذارید. بهترین کار این است که قبل از تصمیم نهایی خود، مسائل را بسنجید. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا نباید رم دست دوم خریداری کنید:

  • بدون بازگشت، بدون تعویض

باید توجه داشته باشید که در صورت خرید آنلاین از فروشنده بدون اعتبار، گارانتی وجود ندارد. اگر واقعاً معیوب است، دیگر نمی توانید آن را برگردانید و درخواست تعویض یا بازپرداخت کنید.

  • تاریخ ناشناخته است

همانطور که قبلاً اشاره کردم، شما نمی توانید تاریخچه رم را کاملاً بدانید زیرا مالک اصلی آن نیستید. حتی اگر فروشنده جزئیاتی را به شما بگوید، باز هم باید تضمین شود که برای مدت طولانی کار می کند. کلاهبرداری های آنلاین وجود دارد که زالو برای پول است.

  • سازش کیفیت

در حالی که رم استفاده شده به خوبی کار می کند، رم کاملاً جدید همچنان ایمن تر است. دارای گارانتی و اثبات کارکرد آن است.

هر آنچه که در خرید رم دست دوم باید بدانید

اگر هنوز در حال خواندن این مطلب هستید، تصور می‌کنم با معایب خرید رم دست دوم مشکلی ندارید. این نظر نامطلوب است، اما RAM در خرید قطعات کامپیوتر دست دوم در صدر لیست قرار دارد. نسبت به سایر قطعات دست دوم مانند دستگاه های ذخیره سازی، GPU و CPU قابل اعتمادتر است.

در اینجا چند نکته وجود دارد که شما را در تصمیم گیری راهنمایی می کند:

1. اطمینان از سازگاری
رمی بخرید که با مادربرد شما سازگار باشد. اگر با آن آشنایی ندارید، گزینه هایی برای دانستن در این مورد وجود دارد، مانند:

می توانید کتابچه راهنمای خود را بررسی کنید.
می توانید به یک فروشگاه فناوری مراجعه کنید و از آنها در مورد مادربرد خود و رم هایی که پشتیبانی می کند سؤال کنید.
می توانید از نرم افزارهای شخص ثالث موجود در اینترنت برای دانلود استفاده کنید.
شما همچنین می توانید در اینترنت برای پاسخ جستجو کنید.
به طور کلی، رم DDR4 برای هر مادربرد مدرن کار می کند. با این اوصاف، ممکن است بخواهید فقط به مشخصات، مانند سرعت، نگاه کنید تا با آن همگام شوید.

2. از ترکیب و تطبیق اجتناب کنید
قابل درک است که برخی از تازه کارها مارک ها و فرکانس ها را به امید نتایج بهتر ترکیب می کنند. تا حد امکان انجام این کار توصیه نمی شود. توجه داشته باشید که انجام این کار ناکارآمد است.

هنگام جستجو، چیزی با مارک و/یا سازنده مشابه رم و مادربرد قدیمی خود جستجو کنید.

3. به رم به روز شده و پیشرفته بچسبید
حتما رم بخرید که قدیمی نیست. در حالی که نسل‌های رم برای مدت طولانی دوام می‌آورند، توصیه می‌شود به رم فعلی پایبند باشید.

4. ابتدا رم را تست کنید
این فقط در صورت خرید حضوری کار می کند. از فروشنده بپرسید که آیا با آزمایش آن قبل از خرید مشکلی ندارد یا خیر. جدا از اطمینان از عملکرد آن، همچنین متوجه خواهید شد که کلاهبرداری نیست.

5. با فروش رام قدیمی خود درآمد کسب کنید
چه استفاده شده و چه نو، غیرقابل انکار هزینه بر است. برای صرفه جویی در خرید خود، می توانید رم قدیمی خود را در صورتی که هنوز کار می کند بفروشید. با حذف نکردن آن، محیط زیست را نیز نجات خواهید داد.

چه کسی می داند، کسی وجود دارد که به دنبال RAM شما باشد. به هر حال این یک چرخه بین خریداران و فروشندگان است.

6. روش های پرداخت ایمن را انتخاب کنید
با انتخاب روش پرداختی که برای شما سودمند است تا حد امکان از کلاهبرداری خودداری کنید. هرگز اجازه ندهید آنها شما را فریب دهند! من به شما پیشنهاد می کنم از پی پال استفاده کنید زیرا محافظت خریدار دارد.

7. چیزها را وزن کنید
پس از پایان یافتن رم های استفاده شده، ارزیابی انجام دهید تا به بهترین گزینه برسید. لطفاً به یاد داشته باشید که قبل از دادن پول باید مطمئن شوید که کار می کند.

خطرات خرید رم دست دوم

همانطور که قبلا ذکر شد، خرید یک رم دست دوم خطراتی دارد. اگر مشتاق جزئیات هستید یا اگر فروشنده واقعاً با سابقه آن صادق باشد، ممکن است از آن اجتناب کنید. برای آماده شدن، در اینجا برخی از مشکلاتی که ممکن است تجربه کنید و کارهایی که می توانید انجام دهید آورده شده است:

ویروس ها
به ندرت اتفاق می افتد، اما مواردی وجود دارد که ویروس ها می توانند به RAM حمله کنند، به خصوص اگر قبلاً از آن استفاده شده باشد. متأسفانه تعمیر آن دشوار است، بنابراین بهتر است آن را تعویض کنید.

هیت سینک از تراشه های رم
این اتفاق به ندرت نیز رخ می دهد، اما می توان آن را به راحتی برطرف کرد. فقط با ترکیب حرارتی و voila دوباره وصل کنید!

نورپردازی RGB
این نقص بسیار کم است اما نیاز به توجه دارد. در صورت نبود نور، مطمئن شوید که آیا هنوز کار می کند یا خیر.

از کجا می توانم رم دست دوم بخرم؟

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، اگر کسی دست دوم را نمی شناسید، می توانید بسیاری از مغازه ها را به صورت آنلاین جستجو کنید. آنها همچنین در مراکز خرید در دسترس نیستند زیرا آنها فقط اخبار تجاری را می فروشند.

آمازون، eBay، Craigslist و بسیاری موارد دیگر را در اینترنت بررسی کنید.

نتیجه
برداشت شخصی من از خرید رم دست دوم ساده است: از شانس استفاده کنید. تا زمانی که شما نسبت به اعتبار و عملکرد کامپوننت انتقاد کنید، برنده خواهید شد.

می توانید کمتر هزینه کنید، به حفظ محیط زیست کمک کنید و بیشتر بخرید. مزایا واقعاً از معایب آن بیشتر است، بنابراین به دنبال بهترین رم مورد استفاده در بازار باشید! باشد که شانس به نفع شما باشد!