هتسینک سرور hp مدل DL380 G7

( 496064-001 )

 خرید هیتسینک سرور hp مدل ProLiant DL380 Gen7 با پارت نامبر  496064-001 | بهترین کیفیت و گارانتی معتبر را از دکتر اچ پی بخواهید. 

هیت‌سینک سرور hp مدل ProLiant DL380 Gen7

هیت سینک اچ پی با خنک کردن قطعات سرور از بروز مشکلاتی که ممکن است به علت گرم شدن قطعات پیش بیاید جلوگیری می‌کند. هیت سینک سرور اچ‌ پی مدل ProLiant DL380 Gen7 سازگار با سرور اچ پی مدل DL380 Gen7 است.

هیت‌سینک سرور hp مدل ProLiant DL380 Gen7

  • P/N: 496064-001
  • Brand: HP
  • Proliant DL360 G7 Heatsink

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هیت سینک ها می‌توانید با کارشناسان ما در دکتر HP تماس بگیرید.

خمیر سیلیکونی در هیت ‌سینک‌ سرور

معمولا برای انتقال بهتر دما از قطعه‌ای که گرما تولید می‌کند به هیت سینک، از خمیر سیلیکون استفاده می شود.

هنگام نصب هیت سینک به سی‌پی‌یو ممکن است به علت صاف نبودن سطح تماس این دو هوا بین آن‌ها قرار بگیرد و همانطور که می‌دانید، هوا رسانای بدی برای انتقال حرارت است و مانع جذب گرما توسط هیت سینک می‌شود و این موجب اختلال در عملکرد هیت سینک می‌شود.

با استفاده از خمیر سیلیکونی قسمت‌هایی که هوا در آن جا به وجود آمده است را مسدود می‌کنیم و تا هوای به وجود آمده خارج شود و حرارت به خوبی منتقل شود.

جنس سیلیکونی این خمیر باعث می‌شود گرما و حرارت به خوبی منتقل شود و عملکرد هیتسینک بسیار بهتر شود.

محل قراری گیری هیت سینک ها

معمولا محل قرار گیری هیت‌ سینک ها در سی‌پی‌یو در زیر فن خنک کننده و بالای سی‌پی یو است. عملکرد آن اینگونه است که هوای گرمی که سی‌پی‌یو بر اثر فعالیت تولید می‌کند را گرفته و به فن ها منتقل می‌کند و فن ها آن را به هوای اطراف می‌فرستند.

با این فرآیند دمای سی پی یو سرور متعادل می‌شود و گرما باعث صدمه دیدن CPU نمی‌شود.

خرید هیت سینک سرور اچ پی مدل ProLiant DL380 Gen7

تنظیم بودن دمای سرور برای قطعات سیستم و سی پی یو بسیار مسئله‌ی مهمی است و گاهی قطعات سرور قادر نیستند که این عمل را به خوبی انجام دهند به همین علت هیت سینک دستگاه ضروری برای عملکرد مناسب سرور و افزایش طول عمر آن است.

هیت سینک از مناسب‌ترین قطعات برای کاهش گرما و تنظیم دما است، هیت ‌سینک ها معمولا از فلز ساخته می‌شوند و نوع فلزی که در آن ها استفاده می‌شود باید رسانای خوبی برای گرما باشد تا بتواند گرما را به خوبی منتقل کند.

هیت سینک از نظر ظاهر نیز متفاوت هستند و با توجه به عملکردشان ظاهر متفاوتی دارند، مانند هیت سینک های شیار دار، پره دار، استوانه‌ای.

برای خرید هیت سینک و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان فروش دکتر اچ پی تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

اچ پی HP
496064-001
HP PROLIANT DL385 G5P / DL380 G6 / DL380 G7