فن معمولی HP DL380 G7

خرید فن معمولی HP DL380 G7 با گارانتی معتبر به همراه ارسال فوری | برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان بخش فروش دکتر اچ پی تماس بگیرید. 

فن معمولی HP DL380 G7

فن سرور اچ پی DL380 G7 سازگار با سرور های اچ پی DL380 Gen7 است. در این نوع از سرور 8 عدد فن برای خنک کردن پردازنده و تجهیزات و قطعات داخلی سرور می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

مشخصات فن اچ پی DL380 G7

  • برند:HPE
  • مدل: HP FAN
  • نسل سرور: G7

برای اطلاع بیشتر از انواع فن سرور می‌توانید با کارشناسان فروش ما در دکتر اچ پی تماس بگیرید.

تاثیر گرد و غبار روی دمای سرورها

گرد و غبار اگر روی سرور بنشیند مانند عایق حرارتی عمل می‌کند و باعث بالا رفتن دمای تجهیزات سرور می‌شود که این می‌تواند به سرور و قطعات آن صدمه بزند.
همچنین گرد و غبار باعث می‌شود فن سرورها برای خنک کردن سرور و تجهیزات آن انرژی بیشتری مصرف کنند که باعث بالا رفتن مصرف برق هم می‌شود و باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود.
امکان اینکه گرد و غبار باعث خرابی مادربرد که قطعه گران و مهمی در سیستم است بشود، بسیار زیاد است.اگر مادربرد آسیب ببیند برای تعمیر آن باید هزینه‌ی بالایی پرداخت شود.
فن های نصب شده روی سرورها و پردازنده ها به صورت هوشمند با توجه به درجه حرارت و گرمای سرور و قطعات داخل سرور کار می‌کنند و در یک دمای مشخص به صورت عادی عمل می‌کنند، در نتیجه اگر میزان گرد و غبار زیاد باشد و باعث افزایش دما شود دور فن ها زیاد می‌شود و انرژی و هزینه بیشتری مصرف می‌شود.

سینی های فن

سینی های فن برای کمک به خروج گرما از قفسه ها استفاده می شوند و در هر محلی که ممکن نقطه‌ای با حرارت بالا وجود داشته باشد نصب می‌شوند. به عنوان مثال، اگر هیچ تجهیزات خنک کننده ای در بالای یک قفسه بسته وجود نداشته باشد، آن ناحیه می تواند به دلیل گردش هوای کم داغ شود و گرمای زیادی در آن ناحیه به وجود بیاید. این قسمت مکانی است که می‌توانید یک سینی فن قرار دهید تا هوا در اطراف آن ناحیه حرکت کند و گرمای اضافی را خارج کند و دما را متعادل سازد.
فن های رک افقی نیز در زمان ساختن نقاطی با دمای بالا، گرما را از سرور خارج می کنند.آن ها به جای خارج کردن هوا با دمای زیاد از بالا یا پایین، حرارت را از پشت خارج می‌کنند. این روند در شرایطی بهتر است که اگر فشار هوا به سمت بالا باشد باعث وارد شدن مجدد هوای گرم به منطقه‌ای هوای آن خنک‌شده شود.


قیمت فن معمولی HP DL380 G7

قیمت فن های اچ پی با توجه به مدل های متنوعی که دارد با توجه به عملکرد و کارایی که دارند مشخص می‌شود.

برای اطلاع بیشتر از قیمت انواع فن سرور می‌توانید با کارشناسان ما در دکتر HP تماس بگیرید.