راهنمای خرید پاور سرور HPE

مهم ترین نگات در خرید پاور سرور HP

محاسبه توان مورد نیاز سیستم نسبتاً ساده است. ابتدا به برگه اطلاعات سازنده برای هر قطعه نصب شده نگاه کنید و مشخصات مصرف برق را بیابید. این به صورت تعدادی آمپر (آمپر) در یک ولتاژ خاص نوشته می شود.گاهی اوقات، یک دستگاه می تواند از جریان در چندین سطح ولتاژ استفاده کند. اگر اینطور است، فقط این ارقام را با هم جمع کنید تا به کل مصرف برق خود برسید. مصرف برق را برای همه دستگاه‌های سیستم جمع کنید و مقداری سربار اضافه کنید تا میزان استفاده خود را محاسبه کنید. شما می خواهید میزان استفاده را بین 60 تا 80 درصد کاهش دهید. هر چه پایین تر، بهتر است.

خرید پاور سرور 1400 وات سرور hp

خرید پاور سرور 1400 وات سرور hp

یک معادله ریاضی وجود دارد که باید با آن آشنا شوید: وات (W) = ولت (V) x آمپر (A).

البته، ممکن است مقداری تبدیل واحد ضروری باشد، زیرا الزامات فعلی برای "قدرت آماده به کار" (که اغلب به صورت +5VSB در منبع تغذیه نشان داده می شود) گاهی اوقات به جای آمپر در میلی آمپر نوشته می شود. میلی آمپر یک هزارم آمپر است. به عبارت دیگر 200 میلی آمپر برابر با 0.2 آمپر است.یک منبع تغذیه استاندارد مطابق با ATX دارای شش خط یا "ریل" است. اینها عبارتند از: +3.3V، +5V، +12V، +5VSB، -3.3V، و -12V. هر ریل دارای سیم کشی برای تامین ولتاژ مشخص شده است. آنها همچنین دارای کانکتورهای مختلفی برای اتصال به دستگاه های داخل سرور هستند.برای هر دستگاهی در سیستم که برق را از منبع تغذیه مصرف می کند، باید جریان را در هر سطح ولتاژ ضرب کنید تا به کل وات مورد نیاز آن دستگاه برسید. اگر به نظر می رسد که پیگیری آن زیاد است، شما تنها نیستید. در صفحه بعد، من به شما یک نقطه شروع می دهم... در اینجا یک جدول ساده وجود دارد که برخی از دستگاه های رایج و سطوح ولتاژی که ممکن است استفاده کنند را نشان می دهد. این باید نقطه شروع خوبی برای سازندگان سیستم باشد که تازه وارد دنیای منابع تغذیه شده اند:

پاور سرور G10 HPE 500W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power

پاور سرور G10 HPE 500W Flex Slot...

 

DEVICE+3.3V+5V+12V+5VSB-3.3V-12V
MotherboardXX-X-X
Processor--X---
PCI card (5V)-X-X--
PCI card (3.3V)X--X--
PCI-Express cardX-X---
Cooling Fan-XX---
Disk Drive-XX--

-

در اینجا مثالی از نحوه استفاده از این اطلاعات آورده شده است. فرض کنید سرور شما دارای چهار هارد دیسک Seagate ST373455LC است. از جدول بالا می بینید که این دستگاه ها از برق 5+ و 12+ ولت استفاده می کنند. در مرحله بعد، بیایید برق مورد نیاز این هارد دیسک ها را محاسبه کنیم. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

پاور سرور HP 1000w G5

پاور سرور HP 1000w G5
  • با نگاهی به دیتاشیت از وب سایت Seagate، متوجه می شویم که جریان در آمپر 0.41A @ +12V و حداکثر 0.84A @ +5V است.
  • سپس 0.41 را در 12 ضرب می کنیم تا 4.92 وات روی ریل +12 ولت به دست آید.
  • سپس 0.84 را در 5 ضرب می کنیم تا 4.2 وات روی ریل +5V بدست آید.
  • این دو محصول را با هم اضافه کنید. این به ما 9.12 وات برای هر درایو می دهد.
  • این مجموع درایو را در تعداد درایوها ضرب کنید. در این مورد، ما چهار درایو داریم. 9.12 x 4 به ما 36.48 W مصرف کل برای هارد دیسک های موجود در سیستم می دهد.
  • این فرآیند را برای همه دستگاه های مختلف در سرور تکرار کنید: پردازنده، حافظه، کارت های افزودنی و غیره. سپس همه را با هم اضافه کنید. مجموع حداقل وات مطلق مورد نیاز برای منبع تغذیه شما در استفاده 100 درصد است.
  • بعد، بیایید به اضافه کردن سربار به محاسبات ظرفیت خود ادامه دهیم. سربار برای رسیدگی به بارهای گذرا، مانند راه اندازی اولیه سیستم، و فعال و غیرفعال شدن دستگاه های مختلف، ضروری است. سربار نیز مورد نیاز است تا منبع تغذیه شما بیش از حد کار نکند و داغ نشود. شما نباید منبع تغذیه خود را در استفاده 100 درصد نگه دارید. باید به آن فضایی برای «نفس کشیدن» بدهید.

نرخ بهره‌برداری درصدی از توانایی منبع تغذیه را که در اوج خروجی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بیان می‌کند. بنابراین اگر منبع تغذیه خود را به 80 درصد مصرف محدود کنید، به 25 درصد ظرفیت برق بیشتر از آنچه واقعاً استفاده می کنید نیاز دارید. شما این را با گرفتن معکوس 0.80 که 1.25 است محاسبه می کنید.برای سیستمی که 7×24 کار می کند (مانند یک سرور آماده اینترنت)، میزان استفاده کمتر مانند 60 درصد یا 70 درصد به رایانه کمک می کند تا با دوام بیشتری کار کند. برای رایانه‌هایی که فقط به طور متناوب استفاده می‌شوند، مانند رایانه‌های شخصی خانگی، منبع تغذیه می‌تواند نرخ استفاده بالاتری را تحمل کند.

منبع تغذیه اچ پی HP YM-3591AAR HP P2000 POWER SUPPLY

منبع تغذیه اچ پی HP YM-3591AAR HP...

برخی از منابع تغذیه جدیدتر، مانند مدل‌های سازگار با ATX12V v2.2، دارای دو (گاهی اوقات سه یا چهار) ریل +12V هستند که اغلب به صورت +12V1 و +12V2 در منبع تغذیه نشان داده می‌شوند. این به افزایش پایداری سیستم کمک می کند و به شما اجازه می دهد برخی از بارهای الکتریکی "نویزدار" را جدا کنید. در این سناریو، درایوهای دیسک را روی یک ریل، بردهای مدار و تراشه‌های CPU را روی ریل دیگری قرار می‌دهید.

منبع تغذیه HP 2400W POWER SUPPLY FOR BL-C7000 (500242-001)

منبع تغذیه HP 2450W POWER SUPPLY FOR...

برای به حداقل رساندن مقدار انرژی از دست رفته برای گرما در سیستم، باید از منبع تغذیه ای با بالاترین درجه بازده ممکن استفاده کنید که هنوز همه نیازهای دیگر شما را برآورده می کند. معمولاً این عدد از 60 درصد تا 70 درصد متغیر است، اگرچه برخی از واحدهای جدیدتر ATX12V v2.2 تا 85 درصد راندمان را نشان می دهند. گرمای کمتر در سیستم به طور مستقیم به طول عمر بیشتر ترجمه می شود. همچنین نیازهای خنک کننده شما را کاهش می دهد.

پاور سرور DL380 G10 HPE 800W Flex Slot Titanium Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit

پاور سرور DL380 G10 HPE 800W Flex...

هنگام استفاده از منابع تغذیه اضافی، مطمئن شوید که واحدها دارای قابلیت اشتراک بار هستند. این بدان معنی است که بار بین تمام منابع تغذیه در گروه تا زمانی که خرابی ایجاد شود توزیع می شود. در آن نقطه، کل بار روی واحد(های) باقی مانده می افتد. این میزان استفاده شما را کاهش می دهد. اما مطمئن شوید که منابع تغذیه باقیمانده در گروه می توانند بار را تحمل کنند (حداقل برای مدت کوتاهی) در صورت خرابی یکی از واحدها. این یکی دیگر از دلایل مهم برای محاسبه قدرت مورد نیاز شما است

منبع تغذیه سرور HP 460W Hot Plug Power Supply

پاور منبع تغذیه سرور HP 460W Hot Plug...

 

اکنون، بیایید از آنچه آموخته‌اید برای انتخاب بهترین منبع تغذیه برای سرور بعدی خود استفاده کنیم. در یک حالت، ممکن است یک منبع تغذیه عمومی 9 دلاری پیدا کنید. در انتهای دیگر مقیاس، یک واحد با فهرست قیمت 549 دلار. کدام یک برای سرور شما مناسب است؟ پس از بررسی دقیق برگه های اطلاعاتی چندین سازنده و بررسی دقیق مشخصات آنها، بسیاری از احتمالات را از بین بردم. به نظر من، در اینجا پیشنهادات محصولی وجود دارد که باید برای اکثر سرورهای خود ارزیابی کنید:

اگر این واحدها برای سرور شما مناسب نیستند، محصولات جایگزین از همان شرکت ها را بررسی کنید. این تولید کنندگان پیشنهاداتی دارند که سخت ترین نیازها را برآورده می کنند. اما به یاد داشته باشید، تبلیغاتی فقط تا اینجای کار می تواند یک محصول را حمل کند. به برگه های داده نگاه کنید و آمار را بررسی کنید. خودتان قضاوت کنید که ارزان‌تر یا کارآمدتر است، یا مقدار جریان مورد نیازتان را در +12 ولت و غیره فراهم می‌کند. سپس از آنچه در مورد سرور خود می‌دانید (و آنچه در اینجا درباره نیازهای برق یاد می‌گیرید) استفاده کنید تا خودتان گزینه‌ها را ارزیابی کنید.

منبع تغذیه HP 900W POWER SUPPLY FOR DL20 G9 (775592-001)

منبع تغذیه HP 900W POWER SUPPLY FOR...

کار با ابزار تحلیل بودجه اینتل

ابزار تجزیه و تحلیل بودجه قدرت اینتل یک صفحه گسترده مفید مایکروسافت اکسل است که می تواند برای شامل اجزایی که قبلاً در قالب از پیش پیکربندی شده اینتل نیستند، سفارشی شود.در حالی که این ابزار در ابتدا برای سازندگان سیستمی که با پلتفرم‌های سرور اینتل کار می‌کنند در نظر گرفته شده بود، اصول ریاضی پشت آن به طور یکسان برای هر سیستم رایانه‌ای «اعم از دسک‌تاپ، لپ‌تاپ یا موارد دیگر» اعمال می‌شود. در صورت نیاز، ابزار به مرور زمان رشد خواهد کرد تا پیکربندی‌های متنوعی را پوشش دهد.تنها چیزی که برای شروع نیاز دارید یک رایانه شخصی با مایکروسافت اکسل 2003 است. ابتدا ابزار اینتل Power Budget Analysis Tool را دانلود کنید. هنگامی که آن را نصب کردید، صفحه گسترده را با اکسل باز کنید. ماکروها را فعال کنید سپس شروع به استفاده از ابزار کنید.

منبع تغذیه سرور HP 1200W Hot Plug Power Supply

پاور منبع تغذیه سرور HP 1200W Hot...

ابزار اینتل Power Budget به سه بخش تقسیم می‌شود: پیکربندی سیستم، پیکربندی برد سرور و خلاصه/نتایج. این سه نیازی به تکمیل به ترتیب خاصی ندارند، و می‌توانید هنگام وارد کردن شماره‌های خود به عقب و جلو بروید. این ویژگی به کار می آید. این به شما امکان می دهد تا قبل از رسیدن به نتایج نهایی، چندین سناریو را امتحان کنید. از لیست های کشویی و شمارنده ها برای پر کردن انواع دستگاه ها در سرور خود و تعداد هر نوع استفاده کنید. می‌بینید که صفحه‌گسترده محاسبات خود را انجام می‌دهد و نتایج آن را در حین حرکت نشان می‌دهد.

منبع تغذیه سرور HP 1500W Hot Plug Power Supply

منبع تغذیه سرور HP 1500W Hot Plug...

علاوه بر این، ابزار اینتل همچنین دارای دکمه هایی در سمت چپ است که به شما امکان می دهد لوازم جانبی خود را برای گنجاندن در سیستم خود ایجاد کنید. این کار را با کلیک بر روی دکمه Define مناسب انجام دهید، مصرف برق را بر حسب آمپر در هر سطح ولتاژ مختلف وارد کنید (همانطور که در بالا توضیح داده شد)، و سپس تغییرات را در صفحه گسترده خود ذخیره کنید. هنگامی که تغییرات را ذخیره کردید، دستگاه های جدیدی که ایجاد کرده اید در لیست های کشویی شما نشان داده می شوند و هر بار که از ابزار استفاده می کنید در دسترس شما هستند. شما می توانید هر نوع دستگاه جانبی را پیکربندی کنید. حتی یک شاسی متفاوت را می توان به ابزار اضافه کرد.

منبع تغذیه سرور HP 750W Hot Plug Power Supply

پاور منبع تغذیه سرور HP 750W Hot Plug...

هر جا که ظرفیت انرژی سیستم شما بیشتر شود، Intel Power Budget Tool ناحیه مشکل را برجسته و پرچم‌گذاری می‌کند. به عنوان مثال، اگر ریل +5 ولت را بیش از حد بارگذاری کرده اید، این مورد توجه شما قرار می گیرد و می توانید پیکربندی های جایگزین را برای حل مشکل امتحان کنید.با صرف زمان با ابزار بودجه اینتل و سفارشی کردن آن برای مطابقت با نیازهای خود به عنوان سازنده سیستم، می توانید سیستم های قابل اعتمادتری را وارد میدان کنید و از مشکلات احتمالی قبل از تبدیل شدن به واقعیت جلوگیری کنید. تلاشی که برای این محاسبات برای رسیدن به مصرف برق سیستم خود صرف کرده اید را می توان اولین گام در طراحی دقیق سیستم شما دانست که بر تعیین بهترین اجزا برای سرور شما تمرکز دارد.با اتخاذ این رویکرد برای ساخت سرور، می‌توانید حدس نزنید که از کدام قسمت‌ها استفاده کنید، و در عوض با اطمینان ادامه دهید که یک سیستم قابل اعتماد و قدرتمند ارائه می‌دهید که نیازهای مشتری شما را برآورده می‌کند و از خرابی (و تماس‌های سرویس) در مورد شما جلوگیری می‌کند. سایت مشتری همچنین می توانید از نتایج خود در اینجا به عنوان سکوی پرشی برای محاسبه اتلاف حرارت و نیازهای خنک کننده سیستم خود استفاده کنید. خونسرد بمان!

پاور سرور چی 10 HPE 1600W Flex Slot Platinum Hot Plug Low Halogen Power Supply Kit

پاور سرور چی 10 HPE 1600W Flex Slot...