هارد دیسک سرور

قیمت هارد سرور | خرید Server HDD

هارد دیسک های قابل تعویض گرم معمولا از رابط SAS استفاده می کنند.می توانید انواع ویژگی های هارد هاسرو رهای اچ پی ر ا اینکجا مشاهد کنید سرور اچ پی بهترین انتخاب برای استوریح میباشد

خرید انواع هارد سرور HP | هاردسرور دست دوم و استوک

قیمت هارد سرور HP - فروش انواع هارد سرور HDD

هارد دیسکی که روی سرور استفاده می شود، هارد دیسک سرور است. اگر می گوییم سرور هسته داده های شبکه است، هارد دیسک سرور هسته انبار داده شامل همه داده ها و برنامه ها است. برای کاربران، قابلیت اطمینان درایو بسیار مهم است زیرا درایو حاوی داده‌های مهم عظیمی است. برای اینکه درایو به خوبی با حجم زیاد داده در محیط ساعات کاری طولانی کار کند، سرور از هارد دیسک SAS به دلیل ویژگی های سرعت بالا، پایدار و امنیتی آن استفاده می کند. علاوه بر این، سرورهای پایین رده می توانند از هارد دیسک SATA معمولی استفاده کنند.

طبقه بندی
هارد دیسک سرور را می توان بر اساس رابط به انواع زیر تقسیم کرد:

 1. هارد دیسک SAS حاوی رابط SAS 1.0 و SAS 2.0 است. پهنای باند SAS 1.0 3.0 گیگابایت بر ثانیه است و این دیسک با SAS 2.0 جایگزین شده است.
 2. هارد دیسک SCSI از رابط انتقال قدیمی و سنتی استفاده می کند و بازار دیسک فروش دیسک SCSI را متوقف کرده است.
 3. NL-SAS (Near Line SAS) یک تازه وارد نسبتاً به بازی ذخیره سازی است. درایوهای NL-SAS درایوهای SATA در سطح سازمانی با رابط SAS، هد، رسانه و سرعت چرخش هستند.
 4. FDE/SDE رمزگذاری سخت افزاری هارد دیسک SAS است که توسط IBM توسعه یافته است و عملکرد آن معادل هارد دیسک SAS است. علاوه بر این، دیسک FDE/SDE سیستم رمزگذاری را برای جلوگیری از افشای اطلاعات خصوصی فراهم می کند.
 5. SSD (درایو حالت جامد) از سیستم تشخیص کلاس SSD استفاده می کند و از پروتکل SAS 2.0 برای انتقال استفاده می کند.
 6. هارد دیسک FC عمدتاً در SAN خارجی استفاده می شود که از فیبر نوری به عنوان پروتکل اصلی انتقال استفاده می کند. این دیسک دارای دو کانال است و از کانال فیبر برای انتقال اطلاعات استفاده می کند، بنابراین انتقال سریعی دارد.
 7. هارد دیسک رابط SATA به عنوان هارد دیسک سریال شناخته می شود. این روند اصلی در حال توسعه رایانه های شخصی آینده است زیرا دارای قابلیت تصحیح خطای قوی است و می تواند به طور خودکار خطاهای یافت شده را اصلاح کند. بنابراین، زمانی که کاربران در حال انتقال داده هستند، می تواند امنیت داده ها را تا حد زیادی بهبود بخشد. SATA جدید از «سیستم تقویت‌شده سیگنال دیفرانسیل» استفاده می‌کند که می‌تواند نویز سیگنال‌های معمولی را فیلتر کند تا SATA با ولتاژ پایین کار کند.

هارد دیسک سرور را می‌توان به دو دسته‌ی «Swap Swap» و «Hot-swap» توسط درگاه‌های هارد دیسک تقسیم کرد.

قیمت هارد سرور HP - خرید فروش انواع هارد سرور اچ پی HPE

هارد دیسک های قابل تعویض گرم معمولا از رابط SAS استفاده می کنند. و بیرون کشیدن یک قطعه هارد دیسک بد بر روی ثبات کل سیستم به دلیل افزونگی RAID تاثیری نخواهد داشت. اما کل عملکرد باید توسط آرایه ای از کارت ها و صفحه پشتی هارد دیسک پشتیبانی شود. این نوع قفسه معمولا دارای آچار خارجی است. هارد دیسک های تعویض ساده درایوهای رایج هستند. قفسه اش آبی است.

امکانات

 • سرعت بالا: سرور از هارد دیسکی استفاده می کند که می تواند به 7200 یا 10000 دور در دقیقه برسد. همچنین یک حافظه نهان بازنویسی بزرگ فراهم می کند، بنابراین میانگین زمان دسترسی نسبتاً کوتاه است، و نرخ انتقال خارجی و نرخ انتقال داخلی بالاتر است.
 • قابلیت اطمینان بالا: هارد دیسک سرور از آنجایی که به مدت 24 ساعت به کار خود ادامه می دهد، حجم کار بسیار زیادی را تحمل می کند. هر سازنده هارد دیسک تکنولوژی پیشرفته منحصر به فرد خود را برای اطمینان از امنیت داده ها اتخاذ کرده است. به منظور جلوگیری از تلفات تصادفی، هارد دیسک های سرور به طور کلی قادر به مقاومت در برابر تاثیر 300G تا 1000G هستند.
 • رابط SCSI: اکثر سرورها از هارد دیسک SCSI/SAS به دلیل توان عملیاتی داده و سهم کم CPU آن استفاده می کنند. هارد دیسک SCSI باید دارای رابط SCSI باشد. بنابراین، برخی از مادربردهای سرور رابط SCSI یکپارچه، و برخی به کارت رابط اختصاصی SCSI مجهز شده اند. یک کارت رابط SCSI می تواند هفت دستگاه SCSI را انتخاب کند.
 • پشتیبانی Hot-Swap: Hot-swap یک نصب هارد دیسک است که توسط سرور پشتیبانی می شود. اگر کاربران یک هارد دیسک را حذف یا وارد کنند، سیستم عامل به طور خودکار می تواند تغییر دیسک را تشخیص دهد. این فناوری برای سروری که 24 ساعت شبانه روز کار می کند بسیار ضروری است. البته اکثر هارد دیسک های SATA فعلی نیز این ویژگی را دارند.