مراحلی که در انتخاب سرور مهم هست

کمک برای خرید بهرین سرور اچ پی

انتخاب یک سرور خوب برای کسب و کارتان

اگرچه یک کسب و کار کوچک چهار یا پنچ سیستم رایانه دارند ولی به هر حال همه ی انها نیاز دارند تا با هم ارتباط و اشتراک اطلاعاتی را داشته باشند . انها نیاز دارند که به اطلاات اشراک داده شده دسترسی داشته باشند ، از طریق پرینتر اشتراکی فایل های خود را پرینت بگیرند ، یا پیامی را بفرستند تا همکاری کوتاه داشته باشند . این در حالی که ممکن است برای به اشتراک گذاشتن داده ها به طور مستقیم بین رایانه های شخصی در یک سازمان ، بسیار کارآمدتر از از ارتباط یک به یک بین سیستم ها ، استفاده از یک سرور اختصاصی برای انجام این وظایف باشد .

[caption id="" align="aligncenter" width="611" class=" "]از ما بهترین استغلام های سرور را بخواهید/. hp server سرور قیمت[/caption]

اما یک سرور دقیقا چیست و چه کاری را انجام می دهد ؟

سرور یک رایانه ای یا سخت افزاری است که به شبکه وصل می شود و نرم افزار ها و منابع مدیریتی سرور را برای گروهی از کاربران شبکه ، اجرا و محیا می کند . به بیان ساده تر سرور عمل نگهداری ، مدیریت ، ارسال ، دریافت و پردازش اطلاعات را انجام می دهد . سرور ها اثرات مفید زیادی برا سازمان هایی که پنج یا تعداد زیادی از کارمندانشان در شبکه ی مشترکی فعالیت می کنند که نیاز به محل مرکزی برای اشتراک اطلاعات و برنامه ها و دیگر منابع محاسباتی دارند ، فراهم می نمایند .

اولین مرحله برای انتخاب بیزینس سرور

قبل از سرمایه گذاری برای خرید یک سرور ، زمانی را برای فهمیدن این که سازمان شما چگونه میخواد از سرور استفاده کند ، صرف کنید . ممکن است سرور شما فقط یک سرور فایل و پرینتر باشد یا شاید بخواهید کارهای دیگری مثل databases و ایمیل هم داشته باشید ؟سروری که میخواهد برای استفاده در یک سازمان کوچک که فقط میخواهند بوسیله ی آن اطلاعات اشتراک بگذارند یا اجرای یک برنامه ی پشتیان گیری داشته باشند ، لازم نیست به خوبی و قدرت سروی که میخواهد علاوه بر این کار ها databases و ایمیل به کاربرانش ارائه دهد ، داشته باشد .قابل اطمینان بودن سرور نیز بسیار مهم است ، در یک شبکه client-server اگر سرور Fail شود ، کابران شبکه و سرور در برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات و استفاده از منابع شبکه با مشکل برخورد خواهد کرد . Up time بودن برای سرور یک امر مهم و بنیادی هست . اگر کسب و کار شما متکی به سرور میباشد پس بهتر است یک سرور قدرتمند و بروز تر و با عملکرد بالا را تدارک ببینید .فراموش نکنید که سخت افزار سرور یک طرف قضیه است ، چرا که شما به نرم افزار ها متناسب با سخت افزارتان نیز نیاز دارید .

انواع مختلف سرور ها

انواع مختلفی از سرور ها وجود دارند که برخی از آنها تک دستور العملی هستند و برای کسب و کار ها و سازمان های کوچک بسیار کارآمد و محبوب می باشند .

  • سرور های داده ، اجازه میدهند تا اطلاعات و داده ها و اسناد به اشتراک گذاشته شوند آن هم به صورت ایمن و پشتیبان گرفته شده در یک محل من . بدون استثنا اولین سرور در یک سازمان کوچک به عنوان یک Data Server میباشد.
  • پرینت سرور امکان اشتراک یک دستگاه پرینتر را بین همه ی کاربران در یک سازمان کوچک را ارائه می دهد .
  • سرور ایمیل نیز ایمیل ها بین سازمان و اینترنت را جابجا ذخیره می کند .
  • در سازمان های که ارتباط و همکاری بین کارمندان مهم می باشد ، سرور شرایط را برای اشتراک داده ها و همکاری خوب ، محیا و آماده می نماید .

نکته : برخی از نرم افزار های سرور مانند Microsoft Small Business Server این اجازه را به شما میدهند که همه ی امکانات بالا را در یک سرور اجرا نمایید .

[caption id="" align="aligncenter" width="485" class=" "]تیم فنی ما بهترین سرور های را برای شما توضیحات فنی خواهند داد. dl 380 g9-DL 380 G9[/caption]

انتخاب سخت افزار سرور

یک رایانه شخصی معمولی هم می تواند به عنوان یک سرور استفاده شود ، ولی بهتر آن است که یک چیزی را استفاده کنیم که آن برای یک هدف خاصی طراحی و ساخته شده است . اگر از منظر یک سازمان نگاه کنیم واقعاً استفاده از یک رایانه شخصی قدیمی به عنوان سروری قابل اعتماد برای نگهداری اطلاعات ، درست به نظر نمی رسد . بعلاوه کارهای زیادی نیز بایستی انجام بدهید تا کاربری آن را عوض کنید .انواع مختلف سرور ها از نظر کاربری : ایستاده یا جاسازی شونده

[caption id="" align="aligncenter" width="467" class=" "]اموزش های ما را حتما دانلود بکنید اموزش MSA P2000[/caption]

سرور ها در انواع طرح ها و سایز ها ساخته شده اند . اما برای سازمان های کوچک بهترین انتخاب نوع پیش ساخته ی ابتدایی در سایز ایستاده می باشد . (entry-level server) نوع ایستاده دارای مزیت هایی مانند صرفه اقتصادی ، دسترسی سریع ، عدم اشغال فضا و احتیاج نداشتن به سخت افزار اضافی می باشد . همچنین دارای فضای اضافی برای توسعه ذخیره سازی می باشد . بسیاری از سرور های ایستاده tower می توانند در کابینت ها و یا 'rack mounted' جاسازی شوند .سازمان هایی که نیاز به چندین سرور دارند می توانند از نوع Blade سرورها استفاده نمایند . جم و جور بودن و حالت لاغر بودنشان امکان جاسازی آنها در رک ها را کاملا آسان کرده است . در این رک ها نیز برق ، سیستم سرمایش و بقیه مزایا کاملا در اختیار آنها قرار گرفته است . این مزایا این امکان را به blade ها می دهد که در محیط های slim فعالیت کنند و همچنین جمع کل هزینه ها را در صورت داشتن چندین سرور کاهش دهند .

ترکیب مناسب مموری و پردازنده

برای یک فایل سرور ابتدایی و entry-level ، بسیار مهم است که فضای ذخیره سازی کافی ، پردازنده قدرتمند و مقدار قابل توجهی گیگابایت به عنوان مموری داشته باشد . پردازنده های خوب و قابل اعتمان چند هسته ای بازار عبارتند از Intel Core , AMD A , AMD FX . اما در درجه ی بالاتر می توان از پردازنده های سری Intel Xeon و AMD Opteron که در اینصورت مستلزم پرداخت هزینه های بسیاری هستید .یک سرور نمی تواند هرگز مموری با حافظه کمتر از 2GB داشته باشد . چراکه حداقل رم لازم برای کارایی بهتر سرور 8GB میباشد . مموری بیشتر نیز تاثیر مستقیم بر افزایش کارایی سرور خواهد داشت .

گزینه هایی برای فضای ذخیره سازی سرور

شما میخواهید از سرور به عنوان محلی برای ذخیره داده های سازمان استفاده نمایید ، بنابراین فضای ذخیره سازی بسیار مهم است . در پایین ترین سطح مقدار حافظه برای یک سرور 500GB توصیه می شود . همزمان با رشد شرکت و سازمان شما سرور شما نیز به فضای بیشتر برای ذخیره اطلاعات و داده ها نیاز خواهد داشت . خوشبختانه سرور ها به گونه طراحی و ساخته شده اند که از چندیدن محفظه برای هارد درایو ها بهره می برند . بنا براین می توانید فضای ذخیره سازی سرورتان ره به راحتی افزایش دهید . و هیچ جای نگرانی و مسئله ای نخواهد بود .درگاه های ارتباطی سرورسرور ها پیش فرض از بستر ارتباطی با سرعت 100Mbps بهره می برند انواع می توانند تا 1000Mbps نیز افزایش پیدا کنند . استفاده از نوع درگاه بسته به ارتباطات شما در شبکه دارد که میتوانید نوع متناسب با خود را استفاده نمایید . مسلما استفاده از بستر با سرعت بیشتر از 100Mbps نیاز مند سخت افزاری مجزا و قابل نسب بر روی سرور می باشد که این هزینه ای اضافه را دربر خواهد داشت .

[caption id="attachment_542" align="aligncenter" width="300"]خرید یک سرور متناسب Windows Server 2012[/caption]

انتخاب یک سیستم عامل مناسب برای سرورتان : Windows , Apple or Linux

بسیاری از سرور های سازمان ها از سیستم عامل Microsoft Windows بهره می برند . Linux در web server ها و سوپر رایانه های فروشگاهی که هم رایگان و پر ظرفیت هست استفاده بیشتری دارد . همچنین در سازمان های که تازه شروع به کار کرده اند و هزینه های استفاده از Windows برای آنها امکان پذیر نیست ، استفاده می شود .انتخاب یک سرور خوب برای کسب و کارتان Apple نیز با نرم افزار های OS X 10.8 Mac OS این شرایط را محیا کرده اما برای اجرای سایر ابزار های تحت شبکه باید هزینه های بسیاری پرداخت شود . بنابراین گزینه ی عقلانی برای یک سازمان کوچک به نظر نمی رسد .بسیاری از سازمان ها از نسخه های Essentials , Standard برای سیستم عامل Windows Small Business Server استفاده مینمایند .نسخه Essentials تا 25 کاربر همراه با دانش ابتدایی رایانه را پشتیبانی می کند . شامل امکاناتی نظیر پشتیبان گیری اتوماتیک از اطلاعات کاربران در سیستم خودش می باشد . ولی امکان استفاده از Exchange email server و SharePoint و سایر برنامه های حرفه ای مایکروسافت را ندارد .

  می توانید برای خرید سرور فیزیکی وارد این کلیک کنید و بیشترین محتوا و مطالبی را که مفید هست را مطالعه کنید .مدنظر داشته باشید که خرید سرور hp در ایران بیشتر از دل و یا سایز برند ها موجود میباشد و اگر می خواهید بهترین سرویس داشته باشبد سرور های اچ پی را خریداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فنی و امکانات دیگر سرورها، فروش انواع سرور dell استوک و خرید سرور Hp و dell با بهترین قیمت با ما تماس بگیرید.

و یا به سایت ما ماهان شبکه ایرانیان مراجعه کنید.