خرید سرور اچ پی

( )
  • خرید سرور اچ پی

  • مفاهیم خرید سرور

  • راهنمای خرید سرور

  • راهنمای خرید سرور اچ پی

  • خرید سرور hp  باید ها و نباید ها

خرید سرور hp

مفهوم سرور چیست؟

در این پست در مورد سرور چیست و چرا بابد در یک شرکت یا سازمان ما سرور داسته باشیم صحبت خواهیم کرد اصول و مفاهیم اولیه سرور را خواهیم دانست و اینکه چه نکات مهم سخت افزاری را باید در خرید یک سرور مدنظر قرار بدهیم،ایا سرور همان کامپیوتر خانگی ماست یا نه؟اینقدر هزینه برای یک کامپیوتر مرکزی قابل قبول هست?

خرید سرور برای چیست؟

با دو مفهوم کلیدی و اساسی روبرو هستیم اول اینکه کاربرد سرور برای سازمان یا من شخصی چیست؟ دوم ایا پیاده سازی و خرید سرور مشکلات من شخص حقیقی و حقوقی را مرتفع تر خواهد کرد؟من اینجا هستم تا در مورد تمام این موارد با شما سخن بگویم.سرور کامپیوتری است که داده ها را از یک ماشین گرفته و آن را در همان شبکه یا از طریق اینترنت به ماشین دیگری تحویل می دهد. حتی اگر هر کامپیوتری که نرم‌افزار خاصی را اجرا می‌کند، می‌تواند به‌عنوان سرور استفاده شود، آنها اغلب ماشین‌هایی با قدرت بالا و بزرگ هستند که می‌توانند چندین کامپیوتر را مدیریت کنند.
در حالی که برخی از سرورها به یک کار خاص متعهد یا اختصاص داده شده اند، برخی دیگر کارهای مختلفی را انجام می دهند. به عنوان مثال، یک سرور ایمیل اختصاصی فقط ایمیل های ارسال شده در آن شبکه را ذخیره، ارسال و مدیریت می کند. در مقیاس کوچک، سرورها ممکن است برای حفظ ذخیره سازی فایل، ارتباطات، وب سایت و خدمات ارتباطی استفاده شوند.

رایج ترین سرورها عبارتند از:

  1. سرورهای پروتکل انتقال فایل (FTP) - برای انتقال فایل ها بین رایانه ها به دستگاه ها استفاده می شود.
  2. سرورهای پروکسی - هنگامی که رایانه یا تلفن هوشمند شما به یک سرور پراکسی دسترسی پیدا می کند، موقعیت جغرافیایی IP خود را به روز می کند و به شما امکان می دهد به داده های محدود دسترسی داشته باشید.
  3. سرورهای بازی - توسط گیمرهایی که سعی در دسترسی به سرور بازی دارند استفاده می شود.
  4. وب سرورها - میزبان داده ها و فایل های وب هستند که در اینترنت استفاده می شوند.

سرورها اغلب قهرمانان گمنام اینترنت در نظر گرفته می شوند. به دلیل سرورها است که داده های ارتباطی را می توان از یک رایانه به رایانه دیگر منتقل کرد. و از آنجایی که ما به شدت به سرورها متکی هستیم، خاموشی می تواند فاجعه بار باشد.در حالی که مشاغل معمولا از سرورها استفاده می کنند، اما برای استفاده شخصی محبوب تر می شوند. در مقیاس شخصی، سرورهای خانگی برای ذخیره مقادیر زیادی از داده های شخصی از جمله رسانه های جریانی مانند فیلم و موسیقی ایده آل هستند.به دنبال راه اندازی سرور برای خانه یا محل کار خود هستید؟ DRHP در سایت می تواند کمک کند! با ما با شماره 09128352023 تماس بگیرید و ما به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین پیکربندی را برای استفاده خود پیدا کنید.