راهنمای خرید سرور: گزینه های پیکربندی و کانفیگ سرور hp

( کانفیگ سرور اچ پی )

راهنمای خرید سرور HP

هارد سرور HP

رم مناسب برای خرید سرور hp

سی پی یو مناسب برای خرید سرور hp

CPU، RAM و هارد سرور اچ پی بیشترین تأثیر را بر عملکرد سرور شما دارند اینکه هسته‌های CPU بیشتری می‌خواهید یا سرعت‌های شمارش بالاتر به نحوه برنامه‌ریزی شما برای استفاده از سرور بستگی دارد.

بررسی اجمالی کانفیگ پیشنهادی سرور hp

بنابراین شما مقاله قبلی ما را در سری راهنمای خرید سرور که مزایا و معایب سرورهای داخلی را در مقابل سرورهای ابری مقایسه می‌کند خوانده‌اید و به این نتیجه رسیده‌اید که داشتن یک سرور داخلی انتخاب مناسبی برای کسب‌وکار شما است. تبریک می‌گوییم - ما فکر می‌کنیم این یک انتخاب عالی است، اما اکنون باید چند تصمیم واقعی بگیرید:

راهنمای خرید سرور: گزینه های پیکربندی و کانفیگ سرور hp


چه اجزای سخت افزاری برای ساختن سرورم مهم ترین هستند؟
چگونه CPU، RAM و حافظه مناسب را انتخاب کنم؟
چگونه باید سرورم را طوری پیکربندی کنم که نیازهای تجاری ما را در حال حاضر و در آینده برآورده کند؟


این مقاله 3 گزینه اصلی پیکربندی را که می خواهید هنگام خرید سرور در نظر بگیرید، پوشش می دهد.

گزینه های سرور hp

در حالی که مطمئناً باید موارد اضافی مانند فرم سرور، سازنده و خرید جدید یا بازسازی شده را در نظر بگیرید - که همه آنها را در مقاله آینده پوشش خواهیم داد - 3 گزینه تنظیمات اصلی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. که مستقیماً بر عملکرد سرور شما تأثیر می گذارد. این گزینه های پیکربندی سرور به شرح زیر است:


     CPU / سرعت ساعت
     حافظه با دسترسی تصادفی (RAM)
     فضای ذخیره سازی (HDD و SSD)

CPU

سی پی یو سرور اچ پی


مخفف واحد پردازش مرکزی، CPU مغز سرور است و تأثیر مستقیمی بر عملکرد و سرعت برنامه‌هایی که اجرا می‌کنید خواهد داشت. هنگام انتخاب یک CPU باید 3 فاکتور اصلی را در نظر بگیرید:

سرعت ساعت: با گیگاهرتز (گیگاهرتز) اندازه گیری می شود، سرعت کلاک تعیین می کند که CPU شما در هر زمان معین چه تعداد محاسبات پیوسته را می تواند پردازش کند. سرعت کلاک، به ویژه در CPU هایی با تعداد هسته محدود، یکی از مؤلفه های کلیدی است که سرعت و پاسخگویی سرور را تعیین می کند.

هسته‌ها: در روزهای اولیه محاسبات، زمانی که بسیاری از رایانه‌ها و سرورها تنها با یک هسته عرضه می‌شدند، اگر فرآیند یا برنامه فعلی متوقف شود، کل رایانه یا سرور منجمد می‌شود. امروزه، توانایی داشتن چندین هسته در یک CPU به این معنی است که حجم کار می تواند در هسته های مختلف پخش شود و مستقل از یکدیگر عمل کنند.

Threads: Threading فرآیندی است که توسط آن یک CPU فیزیکی به چندین هسته مجازی تقسیم می‌شود و به آن اجازه می‌دهد تا به طور همزمان چندین فرآیند را مدیریت کند. به طور خلاصه، دو رشته نرم افزاری می توانند به طور همزمان روی یک هسته CPU اجرا شوند که پتانسیل محاسباتی سرور را افزایش می دهد.

بنابراین ممکن است از خود بپرسید، "پس چه چیزی مهمتر است - سرعت کلاک بالاتر یا هسته های بیشتر هنگام انتخاب یک CPU برای سرور من" و در اینجا پاسخ ما است: اگر مهمترین عامل سرعتی است که در آن سرور شما می تواند بارگذاری و با آن تعامل داشته باشد. پس از آن می خواهید روی داشتن سرعت ساعت بالاتر تمرکز کنید.

برعکس، اگر مهم‌ترین عامل توانایی سرورهای شما برای اجرای چند برنامه در یک زمان باشد – البته به طور بالقوه کمی کندتر اجرا می‌شود – در این صورت تعداد هسته مهم‌ترین عامل هنگام انتخاب یک CPU است. برای نگاهی عمیق به هسته ها در مقابل سرعت ساعت، در اینجا یک مقاله عالی از Winner VPS وجود دارد.

حافظه رم سرور اچ پی

حافظه رم سرور اچ پی

حافظه دسترسی تصادفی که اغلب به اختصار RAM نامیده می شود، جزء مهمی از پیکربندی سخت افزار سرور شما است.

سیستم عامل، برنامه‌ها و فرآیندهایی که روی سرور شما اجرا می‌شوند نیاز به دسترسی (خواندن) به اطلاعات و داده‌ها دارند و حافظه دسترسی تصادفی (RAM) به عنوان یک مخزن موقت برای خواندن و نوشتن اطلاعات عمل می‌کند که دسترسی CPU بسیار سریع‌تر از آن است. در غیر این صورت سعی می کنیم به همان اطلاعات مستقیماً از دیسک سخت سرور دسترسی داشته باشیم.


بنابراین ممکن است از خود بپرسید "به چه مقدار RAM نیاز دارم؟" و پاسخ در اینجا کمی متغیرتر است، اما در اینجا چند سوال وجود دارد که می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند:


    استفاده اولیه از سرور چه خواهد بود؟
    چند کاربر به سرور دسترسی خواهند داشت؟
    پس از راه اندازی سرور، چه سیستم عامل و برنامه هایی را روی سرور اجرا خواهم کرد؟
    آیا سرور یکبار مصرف (اختصاصی) یا چند منظوره (اشتراک گذاری) خواهد بود
    چگونه انتظار داریم استفاده از سرور در طول عمر آن افزایش یابد؟


در حالی که درست است که چیزی به نام رم بیش از حد در هنگام پیکربندی سرور وجود ندارد، اما این هزینه اضافی است که باید برای آن بپردازید، بنابراین ما می‌خواهیم با توصیه از 16 تا 64 گیگابایت رم شروع کنیم، اما ممکن است بسته به چگونه برای استفاده از سرور خود برنامه ریزی می کنید و چه مدت انتظار دارید که کار کند.

فضای ذخیره سازی (HDD و SSD) هارد اچ پی و اس اس دی اچ پی ای 


اغلب می شنوید که جزء ذخیره سازی داده های یک سرور به سادگی به عنوان هارد دیسک شناخته می شود، اما از نظر فنی، هارد (دیسک) درایو تنها یکی از دو گزینه مولفه ذخیره سازی است که برای سرور خود خواهید داشت:


HDD: مخفف درایو دیسک سخت، این گزینه ذخیره سازی به آهنرباها برای چرخاندن سر دیسک در امتداد یک دیسک فلزی برای خواندن و نوشتن داده ها متکی است. متفاوت از فناوری موجود در درایوهای جدیدتر حالت جامد (SSD)، هارد دیسک ها حاوی قطعات متحرک فیزیکی هستند که آنها را مستعد خرابی های احتمالی می کند. با این اوصاف، HDD های مدرن ساخته شده برای استفاده در سرورها، که اغلب 24×7/365 اجرا می شوند، بسیار قابل اعتماد هستند و کمترین تأخیر را دارند – به خصوص در مقایسه با نمونه های HDD که برای دستگاه های محاسبات شخصی ساخته شده اند.

هنگام انتخاب HDD، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

حافظه رم سرور اچ پی


    رابط: در اصطلاح معمولی، رابط هارد دیسک نحوه اتصال مادربرد severs به ​​هارد دیسک است.

دو نوع اصلی که باید از بین آنها انتخاب کنید SATA (پیوست فناوری پیشرفته سریال) و SAS (Serial Attached SCSI) هستند. درایوهای SATA کندتر هستند، اما با ظرفیت ذخیره سازی عظیم تا 8 ترابایت عرضه می شوند. برعکس، درایوهای SAS بسیار قابل اعتماد و بسیار سریعتر از درایوهای SATA هستند، اما حداکثر ظرفیت ذخیره سازی بسیار کمتری دارند که نزدیک به 1 ترابایت است.


    سرعت: تعیین می کند که دیسک با چه سرعتی می تواند داده ها را بخواند یا بنویسد و بر اساس سرعت چرخش دیسک است. بیشتر درایوهای SATA 5400 یا 7200 RPM هستند، در حالی که درایوهای SAS می توانند تا 15000 RPM کار کنند.


    Throughput: در غیر این صورت به عنوان نرخ انتقال داده شناخته می شود، توان عملیاتی سرعت بازیابی داده ها به CPU را اندازه می گیرد. برای درایوهای SATA حداکثر توان 6 گیگابایت در ثانیه و در درایوهای SAS 12 گیگابایت در ثانیه است.


    اندازه: 2 اندازه HDD وجود دارد - 3.5 اینچ و 2.5 اینچ. تنوع 3.5 اینچی به شما امکان می دهد داده های بیشتری را ذخیره کنید، اما این به قیمت مصرف انرژی بیشتر تمام می شود.

در حال حاضر، حداکثر ظرفیت ذخیره سازی 3.5 اینچی حدود 8 ترابایت است، در حالی که 2.5 اینچ حدود حداکثر 4 ترابایت است.

    SSD: مخفف درایو حالت جامد، این فناوری جدیدتر از حافظه فلش استفاده می‌کند که برای ذخیره داده‌ها به تراشه‌های حافظه متکی است - همان نوعی که در حافظه با دسترسی تصادفی (RAM) استفاده می‌شود. برخلاف درایوهای دیسک سخت، درایوهای حالت جامد فاقد قطعات متحرک هستند، سرعت خواندن/نوشتن به طور قابل توجهی بالاتری دارند، در برابر ضربه/ارتعاش مقاوم هستند و نسبت به همتای HDD خود انرژی کمتری مصرف می کنند.

به نظر می رسد که SSD هنگام انتخاب یک گزینه ذخیره سازی برای سرور در سال 2020 بی معنی است، درست است؟ خوب، بله و خیر - چند اشکال وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

درایوهای حالت جامد به طور قابل توجهی گرانتر از درایوهای دیسک سخت هستند


درایوهای حالت جامد گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی با ذخیره سازی طولانی مدت داده داشته باشند، اما سیستم عامل مدرن امروزی این مشکل را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

درایوهای حالت جامد (SSD) به سرعت به گزینه ای برای سرورهای خریداری شده در سال 2020 تبدیل می شوند.

کانفیگ پیشنهادی سرور hp