سرویس ILO سرور اچ پی چیست

سرویس ILO سرور اچ پی چیست ؟

ILO در سرور های اچ پی ای

خرید سرور اچ پی ای  با لایسنس ILO

قیمت لایسنس ILO فعالسازی ilo سرور اچ پی 

سرویس ILO سرور اچ پی چیست ؟

برای فعالسازی لایسنس خرید سرور اچ پی می توانید با تیم فنی دکتر اچ پی تماس بگیرید و از دوستان واجد فنی ما کمک بگیرید.

چندین روش مدیریت خارج از باند (OOB) برای دارایی های سرور در طول سال ها وجود داشته است. دوتا از آنها که هنوز محبوبیت دارند، سوئیچ های KVM (صفحهکلید/ویدئو/ماوس)  که با IP معمولا فعال می شوند و بعضی فرم های Lights out management مثل HP's iLO( Integrated Lights-Out Management) هستند.تمام راه حل های Out-of-band management نگهداری و  حمایت سرورها را در جایی راحتتر که میتواند در جای دیگری در ساختمان یا در آن سر دنیا باشد را امکانپذیر می سازد.راه حل های Lights out Management مثل HP's iLO از روشهای KVM برتری دارند از این جهت که امکاناتی مانند مدیریت قدرت را به مدیریت از راه دور سرورها اضافه می کنند. بعضی هم امکانات قابل توجه بیشتری اضافه می کنند مانند: کنترل عملکرد سخت افزاری، نظارت سلامت و تهیه کردن دستیاری و کمک. HP's iLO همچنین به دلیل دسترسی از راه دور و ویژگیهای عیب یابی، زمان کوتاه تری را برای حل کردن ارائه می کند، که در آن کاربران می توانند از راه دور با استفاده از رابط استاندارد صنعتی قابل اسکریپت، کنسول از راه دور، یا ویژگیهای Virtual Media برای انجام عملکردهای مختلف مدیریتی پایه، به سرور دسترسی داشته باشند.

علاوه بر این، پشتیبانی تعبیه شده آن (اتصال مستقیم و ساپورت از راه دور) زمان، هزینه و پیچیدگی را کاهش می دهد.هر چند سال یکبار، HP قابلیت های پردازنده های مدیریتی خود را ارتقا می دهد.سرورهای HP که به عنوان مدل های «G8» و «G9» تعیین شده اند، iLO موجود نسخه iLO4 است که تقریباً به سرورهای موجود در بازار از سال 2012 ترجمه می شود.ما در سالهای گذشته سرورهای مختلف HP را که با iLO4 سازگار هستند بررسی کرده ایم: HP DL360p Gen8، DL360 Gen9 و DL380p Gen8.

یک لیست و مرور سریع از ویژگی های iLO4 شامل موارد زیر است:

⦁    کنسول از راه دور (همچنین موجود در نسخه های قبلی)
⦁    کنترل برق (همچنین موجود در نسخه های قبلی)
⦁    مدیریت رسانه مجازی (همچنین موجود در نسخه های قبلی) مدیریت بدون عامل
⦁    سیستم سلامت فعال
⦁    پشتیبانی از راه دور جاسازی شده
⦁    اکتشاف و هیث فدراسیون iLO
⦁    RESTful API
و HP iLO نسخه 2.0 همچنین دارای API های RESTful است که رابط مدیریت سرور جدید با HP ProLiant Gen9 است که برای انجام تنظیمات، موجودی و نظارت بر سرور استفاده می شود.و. HP RESTful API پیچیدگی پیکربندی سرور HP ProLiant Gen9 را با افشای محتوا صرف نظر از مکان، یا با برنامه نویسی مستقیماً در ابزارهای فردی، وب یا از طریق ابزار رابط HP RESTful کاهش می دهد.از آنجایی که از زبان REST یا زبان ابزار استفاده می کند، بدون توجه به زبان منحصر به فرد ابزار، از همان دستورات مجموعه نیز استفاده می کند. از دیگر مزایای ویژگی RESTful APIs می توان به دسترسی آسان تر به اطلاعات اشاره کرد که ابزارهای متعدد برای اجرای اسکریپت ها و ارائه سرور را حذف می کند. قابلیت های راه دور و ایمن که از پروتکل HTTPS بهره می برند. و توانایی اسکریپت و افشای عملکردهای جدید با وابستگی کم یا بدون وابستگی به ارتقاء سیستم عامل. HP دو گزینه برای برنامه نویسی RESTful API ارائه می دهد: HP RESTful API، که برای برنامه نویسی مستقیم و دسترسی کامل بدون ابزار برای برنامه نویسی سفارشی و همچنین توانایی نوشتن یکپارچگی خود با گزینه های برنامه نویسی باز است. و HP RESTful Interface Tool، که امکان اسکریپت نویسی ساده با پوسته های فرمان را فراهم می کند. برای اطلاعات بیشتر، خلاصه راه حل HP را بخوانید.

شروع سریع راه اندازی ILO سرور HP :

HP یک راهنمای راه اندازی/نصب برای iLO ارائه میکند، اما راه اندازی اولیه آن بسیار ساده است. اتصال اترنت را به پورت مدیریت iLO در پشت سرور متصل کنید. اطلاعات اولیه شبکه و کاربر را می توان در هنگام بوت سیستم با فشار دادن و عکس العمل نشان دادن F8 پیکربندی کرد. در این حالت می توانید اطلاعات شبکه مانند IP، netmask و gateway را تنظیم کنید و همچنین اطلاعات داخلی کاربر را در صورت نیاز تغییر دهید. پس از راه اندازی، رابط اصلی iLO با استفاده از یک مرورگر وب که به IP که به تازگی به iLO اختصاص داده اید اشاره دارد، دسترسی پیدا میکند.رابط کاربری به روشی بسیار کاربرپسند با نمای درختی ناوبری آن که در سمت چپ صفحه قرار دارد، طراحی شده است. گزینه های سطح بالا عبارتند از: اطلاعات، فدراسیون iLO، کنسول از راه دور، رسانه مجازی، مدیریت نیرو، شبکه، پشتیبانی از راه دور، و مدیریت. هر یک از این شاخه های iLO دارای یک زیر منو هستند که با کلیک بر روی نماد + خاص قابل دسترسی است. علاوه بر این، شاخه BL c-Class هنگامی که از یک تیغه سرور ProLiant استفاده می شود، درج می شود، در حالی که نام ابزار مدیریت از راه دور یک شاخه زمانی که ابزار مدیریت از راه دور با iLO استفاده می شود، گنجانده می شود.

خصوصیات استاندارد lights out

کنسول از راه دور:
مانند بسیاری از راه حل ها، یک کنسول از راه دور می تواند برای بررسی یا کار با یک سیستم کاملاً مستقل از آنچه هر سیستم عامل ممکن است انجام دهد، دسترسی داشته باشد. 3 گزینه در iLO4 وجود دارد: یک رابط Net، یک رابط جاوا یا یک برنامه تلفن همراه..net به صفحه کلید، ویدیو و ماوس سیستم (یا KVM) دسترسی می دهد و کنترل Virtual Power و Virtual Media را از یک کنسول از طریق یک مرورگر در یک کاربر ویندوز امکان پذیر می کند. .net از Console Capture، Shared Console، Virtual Folder و Scripted Media (در بالای ویژگی های استاندارد) پشتیبانی می کند.جاوا همچنین به KVM سیستم دسترسی می دهد تا امکان کنترل Virtual Power و Virtual Media را از یک کنسول مبتنی بر جاوا فراهم کند و شامل ابزار تصویر دیسک iLO و Scripted Media است.برنامه موبایل iLO (iOS و Android) دسترسی یکپارچه به کنسول، از راه دور را از تلفن هوشمند یا تبلت شما فراهم می کند. 

رسانه های مجازی:

 مدیریت رسانه مجازی که ارتباط نزدیکی با کنسول از راه دور دارد، برای قرار دادن تصاویر دیسک برای نصب است. در حالی که ویژگی رسانه مجازی از تصاویر ISO تا 8 ترابایت پشتیبانی می کند، حداکثر اندازه فایل نیز به عناصر دیگری از جمله محدودیت اندازه فایل برای سیستم فایلی که تصویر ISO در آن ذخیره می شود و دستورات SCSI که سیستم عامل سرور پشتیبانی می کند بستگی دارد.اگر برای اولین بار از iLO استفاده می کنید، سیستم عامل میزبان ممکن است از کاربر بخواهد که یک hardware found wizard جدید را تکمیل کند. ترتیب بوت شدن سیستم نیز در این بخش قابل تنظیم است.

کنترل نیرو:

توانایی کنترل مستقیم قدرت سیستم می تواند در بازیابی سیستمی که در آن سیستم عامل از کار افتاده است یا برای بازیابی مشکلات سخت افزاری خاص حیاتی باشد. 
گزینه های پیشرفته: iLO Federation:
iLO یک سرور می تواند سایر پردازنده های iLO را از طریق چندین روش از جمله multicast کشف کند. بهطور پیشفرض، یک سیستم از طریق آن multicast (چندپخشی) ، دیگران را در همان شبکه پیدا میکند (با توجه به تنظیمات شبکه شما).این امکان مشاهده گروهی جالبی از سیستم ها و وضعیت سلامت آنها را فراهم می کند. شکل زیر نمونه ای از یک گروه از سرورهای کشف شده را نشان می دهد و نشان می دهد که یکی از آنها در حال حاضر در وضعیت تنزل یافته است. همچنین می توانید مستقیماً به iLO سیستم تخریب شده لینک شوید.در اینجا لیستی از ویژگی ها و عملکرد آنها تحت فدراسیون iLO آمده است. برخی از این ویژگی ها به مجوز پیشرفته نیاز دارند (به بخش مجوز نیز مراجعه کنید):

⦁    نمای چند سیستمی - سایر پردازنده های iLO کشف شده و  وضعیت سیستم‌های آن‌ها را نشان می‌دهد.
⦁    نقشه چند سیستمی - سیستم های iLO نظیر به نظیر را نشان می دهد.
⦁    رسانه مجازی گروهی - کنترل دسته ای رسانه مجازی در گروه های سرور.
⦁    قدرت گروهی - کنترل دسته‌ای قدرت در گروه های سرور. تنظیمات قدرت گروهی - بسته‌بندی توان دسته‌ای در گروه‌های سرور.
⦁    به‌روزرسانی میان‌افزار گروهی – نمایش نسخه‌های میان‌افزار و به‌صورت اختیاری به‌روزرسانی دسته‌ای در میان گروه‌های سرور.
⦁    مجوز گروهی –کلیدهای فعال سازی مجوز را در گروه های سرور به صورت دسته‌ای اعمال می‌کند.
⦁    پیکربندی گروه - گروه های سرور و دسترسی را تعریف می‌کند.

سلامت سرور:

 سلامت در نمای فدرال بالا مورد بررسی قرار گرفت. با این حال، چند دسته از سلامتی وجود دارد که می توان به آنها توجه کرد. این قسمت همچنین می تواند اطلاعات مربوط به گزینه های سخت افزاری نصب شده در سیستم را تأیید کند.صفحه Health Summary وضعیت زیرسیستم ها و دستگاه های نظارت شده را نشان می دهد که بسته به نوع سرور متفاوت خواهد بود.اگر سرور خاموش باشد، اطلاعات سلامت سیستم اطلاعات فعلی را از آخرین خاموشی نشان می دهد. علاوه بر این، اطلاعات سلامت تنها زمانی به روز می شوند که سرور روشن باشد و POST تکمیل شده باشد.
مدیریت قدرت:

تنظیمات مختلفی را می توان برای متعادل کردن قدرت و عملکرد کنترل کرد. همچنین می توانید میزان مصرف برق را در زمان جاری و در بازه های زمانی مختلف به صورت نمودار مشاهده کنید. منوی Power Management سه گزینه در دسترس دارد:  Power server، Power Meter و Power Settings. در صفحه Server Power، بخش Virtual Power Button وضعیت برق فعلی سرور و همچنین گزینه های موجود برای کنترل از راه دور قدرت سرور را به کاربران نشان می دهد.صفحه Power Meter مصرف برق سرور را در یک پنجره زمانی مشخص نمایش می دهد. نمودارهایی که کاربران می توانند به آنها دسترسی داشته باشند شامل نمودار تاریخچه 24 ساعته است که میزان مصرف برق سرور را در 24 ساعت گذشته نشان می دهد. و نمودار تاریخچه 20 دقیقه ای که میزان مصرف برق سرور را در 20 دقیقه قبل نشان می دهد. همچنین گزینه Power History نیز موجود است که خواندن توان (متوسط، حداکثر و حداقل قدرت) را از سه بازه زمانی: 5 دقیقه، 20 دقیقه و 24 ساعت نمایش می دهد. قسمت  power setting به کاربران اجازه می دهد تا ویژگی های مدیریت انرژی سرور را که بر اساس پیکربندی سرور متفاوت است، کنترل و مشاهده کنند.

سایر ویژگی های پیشرفته ILO سرور اچ پی:

 یکی دیگر از ویژگی هایی که باید در نظر گرفته شود، ادغام با یک HP System Insight Manager (SIM) موجود است. یک پردازنده iLO را می توان به سرور در داخل SIM متصل کرد و احراز هویت SSO را می توان تنظیم کرد تا مستقیماً از سرور مقصود در یک کنسول SIM به iLO سیستم مذکور بپرد.ادغام domaine/directory به شما امکان می دهد از یک directory موجود (مانند اکتیو دایرکتوری) برای مدیریت احراز هویت و مجوز برای کاربران iLO استفاده کنید. این مدیریت رمز عبور را در یک مکان متمرکز می کند و مدیریت بسیاری از سیستم های دارای iLO را مقیاس پذیرتر می کند. با تنظیم پیکربندی Kerberos امکان احراز هویت خودکار بر اساس سیستم کاربر که به یک domaine وارد شده است بدون درخواست مجدد برای دسترسی iLO امکان پذیر است.
مجوزها:
HP iLO در سه مجوز مختلف بسته به مورد استفاده تجاری شما ارائه می شود. مجوز پیشرفته HP iLO برای مشاغل سازمانی طراحی شده است که مایل به عملکرد از راه دور هوشمند برای همه سرورهای HP ProLiant هستند و اجرای کامل فدراسیون iLO را امکان پذیر می کند.مجوز HP iLO Essentials برای مشاغل کوچک و متوسط ​​طراحی شده است و مدیریت کامل سرور از راه دور را از طریق یکپارچه کنسول راه دور (IRC)، رسانه مجازی و کشف سریع داخلی همه iLOها ارائه می دهد. این مجوز بر روی تمام سرورهای سری e HP ProLiant Gen8، سرورهای سری HP MicroServer Gen8 و HP ProLiant Gen9 100 و پایین‌تر موجود است.مجوز HP iLO Scale-Out برای میزبانی وب، ارائه دهندگان خدمات ابری، و مراکز داده محاسباتی با کارایی بالا طراحی شده است، که نیاز به مدیریت حیط های مقیاس قابل توجهی دارند. این مجوز بر روی HP ProLiant Gen8 DL 160، تمام سرورهای HP ProLiant Gen8 SL و BL و سرورهای HP ProLiant Gen9 SL موجود است.
نتیجه
HP iLO4 یک گزینه مدیریت قدرتمند و همچنین جزء مرکزی یک راه حل مدیریت جامع است هنگامی که با HP SIM/SUM جفت شود. قابلیت‌های مدیریتی از آنچه در اکثر راه‌حل‌های KVM امکان‌پذیر است، بسیار پیشی گرفته است و با سایر محصولات HP و زیرساخت‌های مشتری کاملا ادغام می‌شود. در حالی که بسیاری از خریداران تعداد کمی از سرورها، مدیریت را به عنوان بخشی از تصمیم خرید در نظر نمی گیرند، شاید باید این کار را انجام دهند. HP iLO 4 مدیریت سرور را نه تنها در مقیاس بسیار آسان می کند، بلکه حتی سازمان های کوچک نیز می توانند از مجوز اساسی Essentials بهره مند شوند که چندین ویژگی کلیدی از جمله مدیریت کامل سرور از راه دور را ارائه می دهد.

خرید لایسنس ILO

میتوانید لایسنس سرور اچ پی ای ر ا از دکتر اچ پی خریداری کنید و با وارد کردن سریال 24 رقمی ILO خصوصیات ILO پیشرفته را در سرور HP خود فعال کنید این سرور با ILO ویژگی های بسیار خوبی را در اختیار شما می گرارد برای خرید اینترنتی لایسنس ILO سرور HP میتوانید وارد سایت ماهان شبکه ایرانیان شده و خرید اینترنتی و قیمت انلاین را داشته باشید.

قیمت لایسنس ILO HP

بسته به مدل دستگاه سرور اچ پی که خریداری میکنید قیمت لاینس ILO HP سرور متفاوت میباشد بهتر هست برای اطلاعات بیشتر با واجد فروش سرور اچ پی دکتر اچ پی  تماس بگیرید.