تفاوت رم سرور DL380 G8 و ML310 G8

( قیمت رم سرور ml310 )

تفاوت رم سرور DL380 G8 با رم سرور ML310 G8 چیست؟

برای کارکرد مناسب پردازنده سرور hp شما نیازمند خرید رم سرور اچ پی مناسب با سرور خود هستید.

قیمت رم سرور dl380 g8

خرید رم سرور https://www.hpe.com/us/en/home.html g8

 یک سرور چقدر باید رم داشته باشد؟

حداقل الزامات ساده است: حداقل 3 گیگابایت رم و فضای هارد کافی برای ذخیره انبار داده، پایگاه داده مرحله بندی و مکعب ها. با این حال، رسیدن به حداقل حداقل به ندرت بهترین گزینه است و ارتقاء سخت افزار سرور می تواند زمان اجرا و عملکرد را افزایش دهد.چه چیزی می تواند باعث ایجاد خطاهای تک بیتی در رم سرور اچ پی شود؟دو نوع خطای حافظه تک بیتی وجود دارد، خطاهای سخت و نرم. متأسفانه، برخی از این محرک ها، به ویژه برای برنامه های محاسباتی صنعتی، بسیار رایج هستند. به همین دلیل است که RAM می‌تواند به راحتی حدود پنج خطای تک بیتی را در یک ساعت پس از استفاده روی یک حافظه 8 گیگابایتی تجربه کند.خطاهای تک بیتی سخت (ناشی از عوامل فیزیکی):

 • تنش ولتاژ
 • دمای شدید
 • ضربه و ضربه ارتعاش
 • نقص ساخت
 • خطاهای تک بیتی نرم (عواملی که تشخیص آنها سخت تر است):
 • فرآیند خواندن/نوشتن نامناسب
 • تداخل الکترومغناطیسی (EMI)
 • تداخل الکتریکی
 • تداخل مغناطیسی
 • ذرات آلفا
 • اشعه های کیهانی

چه نوع رمی در سرورها استفاده می شود؟

رم دینامیک (DRAM) و رم استاتیک (SRAM) دو نوع اصلی رم (SRAM) هستند. DRAM رایج ترین نوع است و برای حفظ داده ها باید به طور منظم به روز شود. حافظه با دسترسی تصادفی استاتیک (SRAM) یک نوع رم سریعتر و پرهزینه است که معمولاً برای عملکردهای تخصصی مانند حافظه نهان در پردازنده استفاده می شود.خرید رم سرور hp یکی از مهم ترین موارد در خرید و دریافت استعلام قیمت سرور hp میباشد با توجه به تنوع رم های موجود در بازار در این مقاله سعی مکنیم نگاهی کوتاه به مدل رم های نسل ها مختلف سرور hp داشته باشیم.

خرید رم برای dl380 g8

برای خرید رم برای سرور g8 باید مطالب زیر را مدنظر داشته باشید که .انواع رم سرور g8 کدام هت هستند>

 1. اگر پردازنده سرور شما سری وی 1 باشد مثل 2650  2690 2680  ورژن1   اگر روی پردازنده شما چیز ی نوشته نشده باشد همان ورژن 1 هست شما باید سری باس 12800 رو انتخاب کنید و قیمت رم 12800 اچ پی را بدانید .
 2. اگر پردازنده سرور dl380 g8  dl360 شما سری وی 2 باشد یا ورزن 2 باشد مثل  2620 v2   2650v2  2690 v2  شما باید رم باس 14900 را برای سرور g8 انتخاب کنید.
 3. اگر باس 10600 را بخرید این رم برای سرور g7   g6 هست ولی روی سرور g8 هم کار می کند.
 4. سری ماژول های 4 گیگ 8 گیگ 16 گیگ و 32 گیگ تمام باس های بالا در دکتر اچ پی موجود هست و می توانید بسته به مدل خود تماس بگیرید یا از سایت ماهان شبکه ایرانیان خرید اینترنتی داشته باشد.

تفاوت رم سرور DL380 G8 با رم سرور ML310 G8 چیست؟

در مورد رم سرور ام ال 310 جی 8  ram hp ml310 g8 میتوان گفت که دوبرابر قیمت رم سرور اچ پی dl380 هست و این تفاوت قیمت به مدل و توع رم ecc سرور های ام ال  310 برمی گردد.در مورد نصب رم سرور دی ال 380 g8 hp روی سرورهای DL380 اصلا کار نمکند و ارور می دهد.مدنظر داشته باشید که بسیاری از دوستان این دو مدل رم سری E و R رو با همدیگر اشتباه می گیرند. و هنگامی که روی سرور خود این دو عدد رم سرور اچ پی رو نصب مکنند با ارور شدیدی روبرو می شوند و فکر میکند که رم سرور خراب هست یا دارای مشکل هست .

قیمت رم ECC HP

برای خرید رم سرور اچ پی ML310 G8 با شرکت های معتبر فروش رم سرور اچ پی تماس بگیرید و درخواست حتما رم ECC برای سرور ML310 رو داشته باشید .

یکی از مهم ترین موارد در مورد خریدرم سرور dl380 انتخاب رم های نیو و اورجینال سرور اچ پی ای میباشد خرید رم سرور اچ پی مهم ترین انتخاب در خرید سرور اچ پی ای میباشد خرید رم سرور مهم هست برای خرید اینترنتی رم سرور بهتر هست سایت ماهان شبکه ایرانیان رونیز چک کنید.

رم سرور hp g8 چیست؟

‌RAM یا Random Access Memory نوعی از رم  برای ذخیره‌سازی داده‌هاست که این امکان را به شما می‌دهد دیتای خود را در مدت زمانی کوتاه نوشته و چک کنید ؛ بدون اینکه در این خواندن و نوشتن تقدم و تأخر زمانی اهمیتی داشته باشد.‌ حافظه رم به دلیل سرعت بالای آن در خواندن و نوشتن از سایر رم ها ، از جمله هارد است. رم به سرور شما این قابلیت را می‌دهد ‌با سرعت بالا به دیتاها مورد نیاز دترس داشته باشد و   رم تأثیر خوبی بر سرعت کارایی سیستم سرور ما دارد. مورد دیگر آنکه رم اچ پی یک حافظه ناپایدار است که پس از هر بار ریستارت سرور اچ پی  دوباره سیستم عامل شما تمامی اطعلات را ذخیره شده ‌روی آن پاک می‌شود.و این قابلیت یک رم سرور میباشد .ما در اینجا در مورد رم سرور hp با شما وانواع رم سرور hp صحبت خواهیم کرد.رم سرور hp g8 در مورد انواع رم سرور hp g8 باید بسته به نو سرور شما صحبت کنیم ولی چون این یک مطلب کلی در مورد رم سرور hp میباشد اول به سراغ بررسی انواع رم سرور اچ پی و ظرفیت های مختلف ان می رویم. G8 hp دارای ماژول های ۴g 16g 8g hp 32g hp میباشد که شنا از بیان این ظرفیت های مختلف میتوانید ماژول دلخواه خود را انتخاب کنید اگر ۴گیگ hp می خواهید میتوانید انتخاب کنید یا هر ظرفیتی که نیاز دارید.البته خیلی کم اتفاق میفتر که ظرفیت های مختلف رم با همدیگر کانفلکت داشته باشند ولی گاها هم پیش می اید که رم سرور hp g8 شما در مدل های زیر با هگدیگر روی یک سرور نصب نگردد.

انواع ظرفیت رم سرور hp g8

 • رم اچ پی سرور 4g 12800
 • رم سرور اچپی ۸ ۱۲۸۰۰
 • رم سرور 16g 12800
 • رم سرور اچ پی ۳۲ گیگ ۱۴۹۰۰

که میتوانید با تماس با ماهان شبکه ایرانیان هر رم اچپی را که نیاز دارید خریداری بکنید.

فروش رم سرورG8  hp

فروش رم سرور hp برای نسل های مختلف سرور اچ پی ای تبدیل به یک مشکل اساسی شده است با توجه به ورود انواع مختلف رم سرور hp برای فروش رم سرور hp نیز اطلاعات بسیار کامل و تخصصی مورد نیاز میباشد رم سرور hp دارای دو مدل اورجینال و غیر اورجینال میباشد و حتی فروش رم سرور hp اگر فروشندگان سرور اچ پی نیز مسلط نباشند ممکن هست مشکلات زیادی روبرو شوید.برای اطلاعات گرفتن در مورد بسیاری از موارد مورد نیاز که باید در مورد رم سرور اچ پی و فروش سرور اچپی داشته باشید میتواکید به مقاله لی که در مورد شناخت رم اورجینال hp با رم hp غیر اورجینال در این مقاله نوشته شده هست را مطالعه کنید‌.

رم سرور hp dl380 g9

پر فروش ترین رم سرور hp که در بازار موجود میباشد رم سرور hp dl380 8sff g9 hp میباشد برای این مدل سرور یا برای،انتخاب رم سرور ml350 g9 hp یا انتخاب رم سرور dl360 g9 انتخاب های بسیار زیادی دارید یعنی تمام رم های ddr4 سرور اچپی روی این سرور ها قابل نصب میباشد.از رم سرور dl380 g9 پرفروش میتوان به رم سرور hp g9 2400 32g اشاره کرد. البته سری مدل های ۱۶g 32g 64g 2133 hp g9 هم هست ولی بسیار ضعیف هستند برای سرور g9,شما مدل های ۲۶۶۶ باس سرور اچپی همچنین مدل ۲۹۳۳ و 3200 هم ساپورت میکند.ایتجا https://www.drhp.ir/hp-server/421-hp-proliant-dl380-gen9-8sff.html در مورد سرور dl380 g9 بخوانید و انتخاب رم سرور dl380 g9 hp برنامه‌های کاربردی سازمانی اغلب شامل عملیات‌های حیاتی هستند که به رایانه‌ها یا سرورهای ایستگاه کاری با کارایی بالا نیاز دارند تا به طور قابل اعتماد 24/7 کار کنند. بنابراین، شرکت‌ها RAM ECC را به‌عنوان حافظه رایانه خود نصب می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که برنامه‌های کاربردی حیاتی می‌توانند به طور مداوم بدون هیچ گونه خرابی که می‌تواند باعث آسیب مضر شود، اجرا شود.حافظه ECC چیست؟ECC Memory یا حافظه کد تصحیح کننده خطا، نوعی از RAM (حافظه دسترسی تصادفی) است که از کد تصحیح خطا برای شناسایی و تصحیح خرابی داده‌های احتمالی روی RAM استفاده می‌کند. برخلاف RAM غیر ECC، که فقط می تواند خطاهای رایج حافظه را تشخیص دهد، ECC RAM می تواند بلافاصله خطاهای حافظه را قبل از اینکه باعث خرابی داده ها یا خرابی سیستم ها شود، شناسایی و رفع کند. به همین دلیل است که حافظه ECC در بسیاری از برنامه های سازمانی، به ویژه برای برنامه های کاربردی حیاتی استفاده می شود.چه چیزی باعث خرابی داده های حافظه در RAM می شود؟کوچکترین قطعات داخل فلش مموری فرار مانند RAM سلول نامیده می شود. سلول حافظه یک مدار الکترونیکی است که یک بار الکترونیکی را ذخیره می کند تا یک بیت از اطلاعات باینری تولید کند که 1 یا 0 را نشان می دهد. هر دنباله متشکل از چند بیت 1 و 0 مقدار منحصر به فرد خود را دارد که به داده تبدیل می شود. به عنوان مثال، دنباله باینری 1001011 عدد 75 را نشان می دهد.

 • رم 8g 2133 hp
 • رم 16g 2133 hp
 • رم 32g 2133 hp
 • رم 32g hp 2400
 • رم 16g hp 2400


مشکل خرابی داده ها زمانی رخ می دهد که در یکی از این سلول های حافظه اشتباهی وجود داشته باشد و به طور ناگهانی وضعیت آنها از 0 به 1 یا برعکس در یک بایت 8 بیتی داده تغییر کند. این ارائه نادرست یک بیت در یک سلول حافظه به عنوان خطاهای تک بیتی شناخته می شود. برگرداندن حافظه از یک خطای تک بیتی می تواند برای رایانه بی ضرر باشد، اما همچنین می تواند مضر باشد که ممکن است باعث شود سیستم کد اشتباه را اجرا کند یا حتی سیستم را خاموش کند. در اینجا یک مثال سریع از خطاهای تک بیتی و اینکه چگونه آنها می توانند ظریف یا آسیب رسان باشند آورده شده است.فرض کنید اطلاعات صحیح حافظه عدد 75 با دنباله باینری 1001011 باشد.یک تلنگر حافظه از 1001011 (75) به 1001010 عدد 74 را نشان می دهد که هنوز تقریباً نزدیک به 75 است و برای برخی از برنامه ها بی ضرر است.

با این حال، یک چرخش حافظه از 1001011 (75) به 1101011 نشان دهنده عدد 107 است که بسیار دور از 75 است و می تواند برای برخی از برنامه ها مضر باشد.

رم اچپی نامصب خیلی خوب داره کار مکنه خرابی نداره