تفاوت رم سرور DL380 G8 و ML310 G8

تفاوت رم سرور DL380 G8 با رم سرور ML310 G8 چیست؟

برای کارکرد مناسب پردازنده سرور hp شما نیازمند خرید رم سرور اچ پی مناسب با سرور خود هستید.

قیمت رم سرور dl380 g8

خرید رم سرور https://www.hpe.com/us/en/home.html g8

 یک سرور چقدر باید رم داشته باشد؟

حداقل الزامات ساده است: حداقل 3 گیگابایت رم و فضای هارد کافی برای ذخیره انبار داده، پایگاه داده مرحله بندی و مکعب ها. با این حال، رسیدن به حداقل حداقل به ندرت بهترین گزینه است و ارتقاء سخت افزار سرور می تواند زمان اجرا و عملکرد را افزایش دهد.چه چیزی می تواند باعث ایجاد خطاهای تک بیتی در رم سرور اچ پی شود؟دو نوع خطای حافظه تک بیتی وجود دارد، خطاهای سخت و نرم. متأسفانه، برخی از این محرک ها، به ویژه برای برنامه های محاسباتی صنعتی، بسیار رایج هستند. به همین دلیل است که RAM می‌تواند به راحتی حدود پنج خطای تک بیتی را در یک ساعت پس از استفاده روی یک حافظه 8 گیگابایتی تجربه کند.خطاهای تک بیتی سخت (ناشی از عوامل فیزیکی):

 • تنش ولتاژ
 • دمای شدید
 • ضربه و ضربه ارتعاش
 • نقص ساخت
 • خطاهای تک بیتی نرم (عواملی که تشخیص آنها سخت تر است):
 • فرآیند خواندن/نوشتن نامناسب
 • تداخل الکترومغناطیسی (EMI)
 • تداخل الکتریکی
 • تداخل مغناطیسی
 • ذرات آلفا
 • اشعه های کیهانی

چه نوع رمی در سرورها استفاده می شود؟

رم دینامیک (DRAM) و رم استاتیک (SRAM) دو نوع اصلی رم (SRAM) هستند. DRAM رایج ترین نوع است و برای حفظ داده ها باید به طور منظم به روز شود. حافظه با دسترسی تصادفی استاتیک (SRAM) یک نوع رم سریعتر و پرهزینه است که معمولاً برای عملکردهای تخصصی مانند حافظه نهان در پردازنده استفاده می شود.خرید رم سرور hp یکی از مهم ترین موارد در خرید و دریافت استعلام قیمت سرور hp میباشد با توجه به تنوع رم های موجود در بازار در این مقاله سعی مکنیم نگاهی کوتاه به مدل رم های نسل ها مختلف سرور hp داشته باشیم.

خرید رم برای dl380 g8

برای خرید رم برای سرور g8 باید مطالب زیر را مدنظر داشته باشید که .انواع رم سرور g8 کدام هت هستند>

 1. اگر پردازنده سرور شما سری وی 1 باشد مثل 2650  2690 2680  ورژن1   اگر روی پردازنده شما چیز ی نوشته نشده باشد همان ورژن 1 هست شما باید سری باس 12800 رو انتخاب کنید و قیمت رم 12800 اچ پی را بدانید .
 2. اگر پردازنده سرور dl380 g8  dl360 شما سری وی 2 باشد یا ورزن 2 باشد مثل  2620 v2   2650v2  2690 v2  شما باید رم باس 14900 را برای سرور g8 انتخاب کنید.
 3. اگر باس 10600 را بخرید این رم برای سرور g7   g6 هست ولی روی سرور g8 هم کار می کند.
 4. سری ماژول های 4 گیگ 8 گیگ 16 گیگ و 32 گیگ تمام باس های بالا در دکتر اچ پی موجود هست و می توانید بسته به مدل خود تماس بگیرید یا از سایت ماهان شبکه ایرانیان خرید اینترنتی داشته باشد.

تفاوت رم سرور DL380 G8 با رم سرور ML310 G8 چیست؟

در مورد رم سرور ام ال 310 جی 8  ram hp ml310 g8 میتوان گفت که دوبرابر قیمت رم سرور اچ پی dl380 هست و این تفاوت قیمت به مدل و توع رم ecc سرور های ام ال  310 برمی گردد.در مورد نصب رم سرور دی ال 380 g8 hp روی سرورهای DL380 اصلا کار نمکند و ارور می دهد.مدنظر داشته باشید که بسیاری از دوستان این دو مدل رم سری E و R رو با همدیگر اشتباه می گیرند. و هنگامی که روی سرور خود این دو عدد رم سرور اچ پی رو نصب مکنند با ارور شدیدی روبرو می شوند و فکر میکند که رم سرور خراب هست یا دارای مشکل هست .

قیمت رم ECC HP

برای خرید رم سرور اچ پی ML310 G8 با شرکت های معتبر فروش رم سرور اچ پی تماس بگیرید و درخواست حتما رم ECC برای سرور ML310 رو داشته باشید .

یکی از مهم ترین موارد در مورد خریدرم سرور dl380 انتخاب رم های نیو و اورجینال سرور اچ پی ای میباشد خرید رم سرور اچ پی مهم ترین انتخاب در خرید سرور اچ پی ای میباشد خرید رم سرور مهم هست برای خرید اینترنتی رم سرور بهتر هست سایت ماهان شبکه ایرانیان رونیز چک کنید.

رم سرور hp g8 چیست؟

‌RAM یا Random Access Memory نوعی از رم  برای ذخیره‌سازی داده‌هاست که این امکان را به شما می‌دهد دیتای خود را در مدت زمانی کوتاه نوشته و چک کنید ؛ بدون اینکه در این خواندن و نوشتن تقدم و تأخر زمانی اهمیتی داشته باشد.‌ حافظه رم به دلیل سرعت بالای آن در خواندن و نوشتن از سایر رم ها ، از جمله هارد است. رم به سرور شما این قابلیت را می‌دهد ‌با سرعت بالا به دیتاها مورد نیاز دترس داشته باشد و   رم تأثیر خوبی بر سرعت کارایی سیستم سرور ما دارد. مورد دیگر آنکه رم اچ پی یک حافظه ناپایدار است که پس از هر بار ریستارت سرور اچ پی  دوباره سیستم عامل شما تمامی اطعلات را ذخیره شده ‌روی آن پاک می‌شود.و این قابلیت یک رم سرور میباشد .ما در اینجا در مورد رم سرور hp با شما وانواع رم سرور hp صحبت خواهیم کرد.رم سرور hp g8 در مورد انواع رم سرور hp g8 باید بسته به نو سرور شما صحبت کنیم ولی چون این یک مطلب کلی در مورد رم سرور hp میباشد اول به سراغ بررسی انواع رم سرور اچ پی و ظرفیت های مختلف ان می رویم. G8 hp دارای ماژول های ۴g 16g 8g hp 32g hp میباشد که شنا از بیان این ظرفیت های مختلف میتوانید ماژول دلخواه خود را انتخاب کنید اگر ۴گیگ hp می خواهید میتوانید انتخاب کنید یا هر ظرفیتی که نیاز دارید.البته خیلی کم اتفاق میفتر که ظرفیت های مختلف رم با همدیگر کانفلکت داشته باشند ولی گاها هم پیش می اید که رم سرور hp g8 شما در مدل های زیر با هگدیگر روی یک سرور نصب نگردد.

انواع ظرفیت رم سرور hp g8

 • رم اچ پی سرور 4g 12800
 • رم سرور اچپی ۸ ۱۲۸۰۰
 • رم سرور 16g 12800
 • رم سرور اچ پی ۳۲ گیگ ۱۴۹۰۰

که میتوانید با تماس با ماهان شبکه ایرانیان هر رم اچپی را که نیاز دارید خریداری بکنید.

فروش رم سرورG8  hp

فروش رم سرور hp برای نسل های مختلف سرور اچ پی ای تبدیل به یک مشکل اساسی شده است با توجه به ورود انواع مختلف رم سرور hp برای فروش رم سرور hp نیز اطلاعات بسیار کامل و تخصصی مورد نیاز میباشد رم سرور hp دارای دو مدل اورجینال و غیر اورجینال میباشد و حتی فروش رم سرور hp اگر فروشندگان سرور اچ پی نیز مسلط نباشند ممکن هست مشکلات زیادی روبرو شوید.برای اطلاعات گرفتن در مورد بسیاری از موارد مورد نیاز که باید در مورد رم سرور اچ پی و فروش سرور اچپی داشته باشید میتواکید به مقاله لی که در مورد شناخت رم اورجینال hp با رم hp غیر اورجینال در این مقاله نوشته شده هست را مطالعه کنید‌.

پر فروش ترین رم سرور hp که در بازار موجود میباشد رم سرور hp dl380 8sff g9 hp میباشد برای این مدل سرور یا برای،انتخاب رم سرور ml350 g9 hp یا انتخاب رم سرور dl360 g9 انتخاب های بسیار زیادی دارید یعنی تمام رم های ddr4 سرور اچپی روی این سرور ها قابل نصب میباشد.از رم سرور dl380 g9 پرفروش میتوان به رم سرور hp g9 2400 32g اشاره کرد. البته سری مدل های ۱۶g 32g 64g 2133 hp g9 هم هست ولی بسیار ضعیف هستند برای سرور g9,شما مدل های ۲۶۶۶ باس سرور اچپی همچنین مدل ۲۹۳۳ و 3200 هم ساپورت میکند.ایتجا https://www.drhp.ir/hp-server/421-hp-proliant-dl380-gen9-8sff.html در مورد سرور dl380 g9 بخوانید و انتخاب رم سرور dl380 g9 hp برنامه‌های کاربردی سازمانی اغلب شامل عملیات‌های حیاتی هستند که به رایانه‌ها یا سرورهای ایستگاه کاری با کارایی بالا نیاز دارند تا به طور قابل اعتماد 24/7 کار کنند. بنابراین، شرکت‌ها RAM ECC را به‌عنوان حافظه رایانه خود نصب می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که برنامه‌های کاربردی حیاتی می‌توانند به طور مداوم بدون هیچ گونه خرابی که می‌تواند باعث آسیب مضر شود، اجرا شود.حافظه ECC چیست؟ECC Memory یا حافظه کد تصحیح کننده خطا، نوعی از RAM (حافظه دسترسی تصادفی) است که از کد تصحیح خطا برای شناسایی و تصحیح خرابی داده‌های احتمالی روی RAM استفاده می‌کند. برخلاف RAM غیر ECC، که فقط می تواند خطاهای رایج حافظه را تشخیص دهد، ECC RAM می تواند بلافاصله خطاهای حافظه را قبل از اینکه باعث خرابی داده ها یا خرابی سیستم ها شود، شناسایی و رفع کند. به همین دلیل است که حافظه ECC در بسیاری از برنامه های سازمانی، به ویژه برای برنامه های کاربردی حیاتی استفاده می شود.چه چیزی باعث خرابی داده های حافظه در RAM می شود؟کوچکترین قطعات داخل فلش مموری فرار مانند RAM سلول نامیده می شود. سلول حافظه یک مدار الکترونیکی است که یک بار الکترونیکی را ذخیره می کند تا یک بیت از اطلاعات باینری تولید کند که 1 یا 0 را نشان می دهد. هر دنباله متشکل از چند بیت 1 و 0 مقدار منحصر به فرد خود را دارد که به داده تبدیل می شود. به عنوان مثال، دنباله باینری 1001011 عدد 75 را نشان می دهد.

 • رم 8g 2133 hp
 • رم 16g 2133 hp
 • رم 32g 2133 hp
 • رم 32g hp 2400
 • رم 16g hp 2400


مشکل خرابی داده ها زمانی رخ می دهد که در یکی از این سلول های حافظه اشتباهی وجود داشته باشد و به طور ناگهانی وضعیت آنها از 0 به 1 یا برعکس در یک بایت 8 بیتی داده تغییر کند. این ارائه نادرست یک بیت در یک سلول حافظه به عنوان خطاهای تک بیتی شناخته می شود. برگرداندن حافظه از یک خطای تک بیتی می تواند برای رایانه بی ضرر باشد، اما همچنین می تواند مضر باشد که ممکن است باعث شود سیستم کد اشتباه را اجرا کند یا حتی سیستم را خاموش کند. در اینجا یک مثال سریع از خطاهای تک بیتی و اینکه چگونه آنها می توانند ظریف یا آسیب رسان باشند آورده شده است.فرض کنید اطلاعات صحیح حافظه عدد 75 با دنباله باینری 1001011 باشد.یک تلنگر حافظه از 1001011 (75) به 1001010 عدد 74 را نشان می دهد که هنوز تقریباً نزدیک به 75 است و برای برخی از برنامه ها بی ضرر است.

 اصل اساسی تشکیل قیمت هر چیزی که بتوان در یک کامپیوتر بازی رومیزی استفاده کرد به دلیل تقاضای بیشتر هزینه بیشتری خواهد داشت. در تجهیزات سرور کارکرده، اصل اساسی این است که تنها چیزی که یک مالک خصوصی در رایانه خانگی به آن نیاز ندارد ارزان خواهد بود. نوع شاسی - فقط 1U و 2U شاسی 1U و 2U از مادربردهای خاصی استفاده می کند که نمی توان آنها را در رایانه بازی قرار داد. با شروع از 4U، سرورها می توانند از بردهای E-ATX با 4 یا بیشتر اسلات PCI-Express استفاده کنند. این یک هدیه برای گیمرها است، بنابراین چنین راه حل هایی هزینه بیشتری خواهند داشت.  AMD، UltraSparc و Itanium را فراموش کنید - فقط Intel Xeon! اگر نمی خواهید به دنبال درایورهای مادربردهای قدیمی برای سیستم عامل های جدید باشید، AMD را فراموش کنید. حتی سرورهای 10 ساله اینتل هم می‌توانند VMware 6.0 را اجرا کنند، البته به ویندوز سرور هم اشاره نکنیم. به عنوان یک قاعده، درایورهای اینتل در تمام توزیع های مدرن تعبیه شده است، AMD از چنین سخاوتمندی راضی نیست، بنابراین بهتر است سرور قدیمی مبتنی بر پردازنده های Opteron، Sparc یا Itanium را رها کنید. سرورهای Blade را فراموش کنید بند 5 قیمت اجزای تیغه را در سطح کمی بالاتر از صفر تعریف می کند. پلت فرم سرور Blade ممکن است 100 دلار یا کمتر قیمت داشته باشد، اما فریب قیمت را نخورید.

در انتخاب رم سرور اچ پی موارد زیر رو حتما مدنظر قرارا بدهید.

✅در مورد رم سرور اچ پی نسل 6 , GEN7 موارد زیرر مهم هست >

 • دو مدل معروف نسل 6  برابر هست که سرور DL360  G7  DL380 G8 
 • این دو سری رم اچ پی 10600 رو ساپورت مکنن
 • درمورد این سرورها  حتما رم اچ پی اورجینال خریداری بکنید
 • درمورد سرور DL380 G8 کمی معروف تر از سری DL360 بود و خیلی خیلی خوب فروش رفت.
 • درمورد انواع رم سرور اچ پی 10600 که برای رم های 4 گیگ اچ پی و 8 گیگ  16 گیگی  و 32 G سرورHP  مدل های معروف سری های نسل 6 اچ پی بود .
 • در مورد این رم ها اعلام کنم که فیک بسیار در بازار دارد و پس بسیار مواطب باشید.
 • همه این باس رم های سری DDR3  HP میباشد پس می توانید با سری رم اچ پی 12800  رم اچ پی 14900 در یک سرور اچ پی نسل های 6  و نسل 7  و  نسل 8  سرور اچ پی نصب کنید.

✅ در انتخاب رم برای سرور اچ پی نسل 8 دقت زیادی نکنید .

 • هر چه قدر هم دقت داشته باشید می دانید که ا ین سرور در میان تمام فروشندگان سرور اچ پی معروف هست و همه بلد هستند
 • در مورد سرور نسل 8 می توان گفت که سری های DL360  DL380 G8 دونسل پرفروش این نسل سرور اچ پی میباشد
 • در مورد مدل ML350 G8 هم میتوان گفت که از سری سرورهای کیس اچ پی پرفروش ترین مجصول میباشد.
 • درمورد مدل رم های گفتم در این سرور اچ پی سری رم 12800 به بازار سرور عرضه شد که با سری پردازنده وی 1 وارد سرور های DL380 G8 شد
 • در موزد سری رم های 14900 که با پردازنده های نسل دوم سرور اچ پی وارد بازار شد.

✅ انتخاب رم برای سرور های نسل 9 اچ پی ای

 • باس رم سری 2133  2400 2666  برای این سرور ها از طرف اچ پی ری لیز شده هست
 • در مورد سری سی پی یو v3 که روی سرور DL380  DL360 G9 نصب می شود رم باس 2133 را بهتر هست خریداری کنید
 • درمورد پردازنده سرور اچ پی نسل 9  V4 بهتر هست سری باس رم اچ پی 2400  2666 رو انتخاب کنید .
 • این سری رم های نیز اورجینال و غیر اورجینال دارد که بهتر هست بسیار دقت در خرید داشته باشید.
 • مادربرد سرور اچ پی جی 9 24 عدد جای اسلات رم دارد که می توانید ظرفیت های 8 گیگ 16 گیگ 32 گیگ 64 گیگ و128 گیگ اچ پی را نصب کنید.

4- انتخاب رم برای سرور های نسل 10 HP

 • برای این سرور نسل ده اچ پی باس رم 2933 از طرف اچ پی ری لیز شد.
 • ظرفیت 32 گیگ 2933 پرفروش ترین مدل رم سرور روی این دستگاه ها بود .
 • ظرفیت های 64 گیگ رم سرور اچ پی نیز درخواست زیادی روی سرور DL380 G10 داشت.
 • در مورد سرور DL360 G10 نیز همنگونه سری رم های 32 گیگ 2933  روی دستگاه نصب شده و توسط اچ پی ری لیز شد.
 • در مورد نسل ده سرور اچ پی پرفروش ترین رم سری 2933 میباشد ولی تمایل برای نصب رم های اچ پی سری 2666 نیز به علت قیمت مناسب زیاد هست.

4- قیمت رم سرور اچ پی برای سرور hp نسل ده پلاس  سرور های اچ پی ای

 • رم  اچ پی برای سرور  DL380 G10+ یا همانه جی ده پلاس سری 3200 بود.
 • رم های اچ پی برای سرورهای G10 PLUS هم سری ها فیک و غیر اوکی هم داشت.
 • معمولا روی سرور DL360 G10 PLUS سری 64 گیگ اچ پی و 32 گیگ اچ پی ریلیز شد .
 • روی سرور اچ پی DL380 G10 PLUS شما باس رم های 2133 و 2400  26666  2933 32000 رو میتوانید نصب کنید.
 • ولی نصب سری باس های پایین تر رم اچ پی روی سرور DL380 G10 پلاس فقط کارایی وسرعت سی پی یو سرور اچ پی را پایین می اورد .
 • سری های 2666 به بالا بهتر هستند اگر مشکل مالی دارید استفاده کنید ولی دیگر روی جی ده پلاس روی مدل رم 2133 نروید.

رم اچپی نامصب خیلی خوب داره کار مکنه خرابی نداره